IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение
    Привет,
    в последния бюлетин на Атера има посочена такава продажба и то на 19кда - а комасираната земя е по-скъпа.
    19 декара са само ,не 19к

    п.п не съм разбрал
    Last edited by petrg5s; 17.03.2023, 10:43.

    Коментар


    • да видим дали тази година ще е по лоша за аграрите? Към момента може би така изглежда. Но и при тези цени компанията е достатъчно рентабилна. Ако в момента засееш себестойността на декар е около 200 лева. И зърно и царевица да засееш ще изкараш 350 лева. Кръчмарските сметки са хубаво нещо. Миналата година ти купуват земята за 2000лева а сега за 4500 лева.Petrgs5 по добре сложи графика на движение цените на земеделските земи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Както и Скота каза,аграрите са бита карта тази година
        Привет,
        4к /дка не са химера, в последния бюлетин на Атера има посочена такава продажба и то на 19 дка - а комасираната земя е по-скъпа. За мен интересно е друго - миналата 2022г в Бг влезе огромно количество украински слънчоглед, износ на практика няма. В същото време има двойно увеличение на износа на слънчогледов шрот - блазни ме допускането, че всичко се преработва на олио и се изнася, което пък носи много повече добавена стойност /не визирам само Агрия, а като цяло/, отколкото търговията със самата суровина. Миналата година към Кехлибар се прибави и АгриВиаОйл в този отрасъл, за Попово не знам как стоят нещата.

        От няколко седмици наблюдавам оперативната справка на Пристанище Варна /само като ориентир/. Диференцирани са 4 вида товари - насипни, наливни, бройни и контейноровоз. Ами в 50-65% от loading-a са насипни товари. То се и вижда от цифрите при износ на пшеница - от началото до средата на март изоставането на годишна база е съответно 40.6%, 37.8% и 31.7%. Както вече стана дума преди месец цената беше на връх, е някой очевидно не е пропуснал момента да реализира.

        Кой/и са обаче и дали да сме от този отбор си е индувидиална преценека на всеки участник.

        Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        А моя ТА работи и доказателство за това е,че не сме на 70 а 24.Точка
        Както повечето от вас и аз съм живял/живея на прага на две хилядолетия, два века, два социални строя - видели сме много. Но да те попитам - ти само напред ли си вървял, не ти ли се е случвало да спреш, да се обърнеш, да направиш крачка в страни?
        Last edited by compmanbg; 17.03.2023, 11:54.

        Коментар


        • Отново съм на кораба с над 2.5т. Успех на всички колеги!
          п.п. Бих добавил още толкова и съм пуснал въдицата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Тоест ако някой е сметнал стойност от 70 лева на акция, това въобще не означава, че прогнозира, че цената и ще бъде 70. ..
            Това е ясно,но не е вярно.За теб може да е така,но и фалшивия пророк, и батя казаха,че чакат цена 70 лв ! а не че я оценяват на толкова
            Обърни внимание на болднатия глагол !
            Last edited by petrg5s; 16.03.2023, 20:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

              Възможно ли е ако ГЕРБ никога не дойдат отново на власт никога да не бъде построено пристанището и брутално да бъдат предоговорени субсидиите за зърнарите?
              Всичко е възможно, както и обратното. Между другото на зърнарите им е все едно дали ще има субсидии или не. Ако евентуално паднат субсидиите, ще паднат и рентите с размера на спадналата субсидия. Естествено, тогава няма да можем да твърдим че земята на Агрия струва 350 милиона, колкото струва към момента и логично бихме преоценили акцията надолу. Иначе дали ще падат субсидиите нямам никаква представа. Някъде четох че искали да ги изравняват с европейските например. Ако пък пристанището не го построят ще трябва да отпишем инвестициите направени до момента в него и така нататък. Аз не се броя от тези, които могат да расъждават по принцип. Поради тази причина се стремя да търгувам това което виждам, а не това което мисля .
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Само отново да вметна, че търгуващите чрез ФА, не се занимаваме с прогнозиране на цената на акцията. Просто смятаме нейната стойност, сравняваме я с цената и на тази база преценяваме дали да купим. Тоест ако някой е сметнал стойност от 70 лева на акция, това въобще не означава, че прогнозира, че цената и ще бъде 70. Цената след година може да е и 140 или пък 14. Освен това не пречи ако примерно си сметнал стойност на акция от 70 лева да продадеш на примерно 25, в случай че си намерил друга акция, която да купиш за 15 и чиято стойност също си изчислил на 70 лева и така нататък...
                Възможно ли е ако ГЕРБ никога не дойдат отново на власт никога да не бъде построено пристанището и брутално да бъдат предоговорени субсидиите за зърнарите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Кръчмарските сметки на по две ракии във вас.Нагледах се на такива стъкмистики.Всеки смята както му е удобно
                  А и много добре знаем как един счетоводител може да изкара черното да е бяло в един отчет.
                  Не оценяш и никакъв риск,за разлика от пазара.
                  Както и Скота каза,аграрите са бита карта тази година
                  А моя ТА работи и доказателство за това е,че не сме на 70 а 24.Точка
                  Само отново да вметна, че търгуващите чрез ФА, не се занимаваме с прогнозиране на цената на акцията. Просто смятаме нейната стойност, сравняваме я с цената и на тази база преценяваме дали да купим. Тоест ако някой е сметнал стойност от 70 лева на акция, това въобще не означава, че прогнозира, че цената и ще бъде 70. Цената след година може да е и 140 или пък 14. Освен това не пречи ако примерно си сметнал стойност на акция от 70 лева да продадеш на примерно 25, в случай че си намерил друга акция, която да купиш за 15 и чиято стойност също си изчислил на 70 лева и така нататък...
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    Интересно развитие:
                    Взе да копира EUBG гледам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sonyam8 Разгледай мнение
                      Petrg5s
                      като го сметнеш ще ахнеш и твоят техническия анализ ще заработи.
                      Кръчмарските сметки на по две ракии във вас.Нагледах се на такива стъкмистики.Всеки смята както му е удобно
                      А и много добре знаем как един счетоводител може да изкара черното да е бяло в един отчет.
                      Не оценяш и никакъв риск,за разлика от пазара.
                      Както и Скота каза,аграрите са бита карта тази година
                      А моя ТА работи и доказателство за това е,че не сме на 70 а 24.Точка
                      Last edited by petrg5s; 16.03.2023, 17:30.

                      Коментар


                      • eй стига конспирации мислете
                        https://trud.bg/4700-%D0%BB%D0%B2-%D...0%D0%B8%D1%87/
                        това са фактите, нарастващ актив като цена и работещ печеливш бизнес. Земите в последния баланс са преоценени до към 175000хил лв. за 80000дка или малко над 2000лева. Petrg5s нали може да извадиш от числото 4700 числото 2000 и полученото да умножиш по 80000?
                        като го сметнеш ще ахнеш и твоят техническия анализ ще заработи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение
                          Благодаря ти, че си коректен точно около 13.02 цената беше на върха, заради опасения за зърнения коридор. Ти за колко време мислиш че се шипва кораб 20000т, примерно? И се замисли малко за тайминга - тия 60х.т дали са днешни цени?
                          Аз също ти благодаря.Един от малкото културни хора във форума, с които може да се общува нормално.
                          За коридора и кораба не знам,аз разбирам само от ТА
                          И мога да ти кажа,че на тези нива тук, толкова да е слаба акцията ,не говори добре.....има нещо от кухнята,което не го знаем
                          Last edited by petrg5s; 16.03.2023, 10:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Аве момче ,стигни ми печалбите,стигни ми знанията ,пък тогава ела да ми говориш.Дребна ревлива риба
                            .
                            Участвам в чужди форуми,абе там хората отговарят и се държат културно.
                            Тук, Ганъо Батков яко глътнал вода и в Агрия, и във Варианти и къде ли не,и аз съм му бил виновен ...на крива ракета ....
                            Научете се че :
                            -Всеки може да критикува колкото си иска стига да е аргументирано.
                            -Не е задължително да се пишат само положителни неща за дадена акция в темата и.
                            -Един човек не може да влияе на цената с писаници по форума.

                            Аз поствам чертежи и нагоре и надолу.Къде влизам и излизам също го пиша и се аргументирам защо.А не лъжа хората , чакайки 60, да продавам като теб на търговото и да ги прецаквам.И не е само този случай където лъжеш хората ,само и само ти да спечелиш !
                            Нищо чудно и сега да продаваш на хората които лъжеш за 70
                            70 няма да има ! Поне близките няколко години,а най-вероятно и никога.
                            И тук излагация!
                            Last edited by Спекулант79; 16.03.2023, 11:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Защо последните 3 седмици цената се срути с 14% тогава.Има ли някои обяснение?
                              Фалшивия пророк може ли да го обясни с елката,а най-добре и с чертеж ?
                              Благодаря ти, че си коректен точно около 13.02 цената беше на върха, заради опасения за зърнения коридор. Ти за колко време мислиш че се шипва кораб 20000т, примерно? И се замисли малко за тайминга - тия 60х.т дали са днешни цени?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение
                                За седмица имаме малко над 2 пъти увеличение на износа на пшеница.
                                Защо последните 3 седмици цената се срути с 14% тогава.Има ли някои обяснение?
                                Фалшивия пророк може ли да го обясни с елката,а най-добре и с чертеж ?

                                Коментар

                                Working...
                                X