IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/a/520-zemede...rainskiya-vnos

    Колко ли ще дойде тук?!
    При Агрия или при акционерите?

    Коментар


    • https://www.investor.bg/a/520-zemede...rainskiya-vnos

      Колко ли ще дойде тук?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Пак не се отваря отчета...?
        Отваря се, нищо интересно вътре
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Пак не се отваря отчета...?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Все пак освен Агрия имам още 10 други позиции и ако реша че нещо ми харесва повече нямам никакви скрупули дори и да си зануля позицията в Агрия, въпреки че ми е единствена на БФБ.
            Ако не е проблем, интерестно ми е какъв ти е портфейлът в момента. Сори че пиша тук, ама има някакъв бъг в момента и не мога да пратя ЛС
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

              Не ми е хрумнало изведнъж бе човек . Първоначално въпросът / "2. Дали ще сбъднат прогнозата си за печалба 2023 от 43 млн. ?"/ е зададаен на 24.04 в 23,58 ч. и постът никога не е бил коригиран. Възможно е ти да не си разбрал, но това вече са дребнавости и спирам да ровча. Просто исках да сверя моите прогнози с максимален брой други участници. Един вид да видя какво е вкарано в цената на акцията в момента, за да реша дали времената са удачни за увеличаване на позицията.

              Алонсо - благодаря за изчерпателния отговор.

              Живи и здрави!
              добре, извинявай. прогнозите така или иначе нямат никакво значение в краткосрочен план защото никой от нас не знае какви ще са цените на пшеницата или слънчогледа след няколко месеца
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                Може би защото изведнъж ти хрумна да броиш за коригирана прогноза да се отнася до печалбата само, останалата част като приходи, активи и тн къчета го яли
                Не ми е хрумнало изведнъж бе човек . Първоначално въпросът / "2. Дали ще сбъднат прогнозата си за печалба 2023 от 43 млн. ?"/ е зададаен на 24.04 в 23,58 ч. и постът никога не е бил коригиран. Възможно е ти да не си разбрал, но това вече са дребнавости и спирам да ровча. Просто исках да сверя моите прогнози с максимален брой други участници. Един вид да видя какво е вкарано в цената на акцията в момента, за да реша дали времената са удачни за увеличаване на позицията.

                Алонсо - благодаря за изчерпателния отговор.

                Живи и здрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение



                  1. Според теб дали Агрия ще дадат 7,8 млн дивидент тази година и дали ще се запази политиката за мин. 10% див.?
                  2. Според теб дали печалбата на Агрия ще бъде 43 млн. или повече за 2023 г.?
                  3. Продавал ли си акции на Агрия през последните 9 месеца?


                  Няма абсолютно нищо лошо да кажеш, че си продавал акцията!
                  Няма нищо лошо да очертаеш лош сценарии за акцията! Това е смисълът на форума.
                  Просто информативно ти казвам /дано Батката не ми скочи пак /. Ако не се отговори с "да" или "не", за мен, като рибок ще означава, че отговорите на въпросите са отрицателни, а ти смяташ, че криейки ги ще привлечеш други рибета като мен, на които да продаваш.

                  Разбира се, НЕ СИ ДЛЪЖЕН да отговаряш. Всичко опира до дигнитито и интересите.
                  1. Това се опитвам да обясня, че ми е все едно дали ще дадат дивидент или не. Какво значение има дали ще дадат левче на акция, при положение, че цената на ден варира с толкова, да не говорим ако правим сметки на годишна база. Аз винаги имам някакъв кеш за живеене + дивесификация на портфолиото и не смятам че ще опра до този дивидент за да ми влияе на решенията. Простата причина е че не вярвам на прогнози и не правя такива. И все пак, ако трябва да отговоря, смятам, че ДА - ще дадат дивидента и тази и следващите години.
                  2. Тук отново се налага да се върнем на въпроса с прогнозите, особено с краткосрочните такива. Няма как да знам каква печалба ще направи Агрия тази година. От друга страна залагам че през следващите 10 години Агрия ще направи поне 500 милиона печалба. Ще има и много добри години, както ще има и много лоши години. Ако цената на акцията междувременно спада ще си купувам а ако расте драстично ще продавам и така. Все пак освен Агрия имам още 10 други позиции и ако реша че нещо ми харесва повече нямам никакви скрупули дори и да си зануля позицията в Агрия, въпреки че ми е единствена на БФБ.
                  3. Продавал съм и съм го казвал и обяснявал защо 1-2 поста по-надолу. Просто средната ми е под 5 лева и е нормално да се кешира при положение че инвестицията ми е направила 7 пъти. Повечето ми продажби бяха около 30 и нямам продажба под 28 лева. На каква цена ще си върна продадените бройки обаче няма да споделя, заради простият факт, че обемите при мен са по-височки и при тази ниска ликвидност се предполага, че сделките ми влияят на цената.
                  Относно манипулации и "привличане на рибета", към такива подходи имат хората, които правят и разбират от краткосрочни прогнози, от които пак да повторя, че аз не разбирам и на които не разчитам. За какво да се опитвам да манипулирам цената с 1-2 лева при положение че смятам че акцията има стойност примерно 70. Да не говорим, че познанията ми по психология са ми доказали, че никой не може да промени по никакъв начин чиждо мнение. Единствено опита може. Аз вярвам, че само и единствено лошият опит дава добрата преценка.
                  В заключение, за мен форума е място където да споделяме и обсъждаме информация. Не е място за финансови съвети, прогнози и т.н.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Относно свръхпечалбите на фирмите - дали е правилно всички да бъдат обложени допълнително 30% от печалбата - Нека да е 100%, но при условие - САМО ДО сумата на получените компенсации за енергия, помощи, ниски данъци или каквото там е имало. Един вид който е взел(неправомерно за пазарна икономика) - да си върне парите. Какво по-справедливо може и по-лено за изчисление?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                      Панда, спорът, в който ти се намеси бе за 3 /три/ коригирани прогнози относон печалбите през последните 6 месеца! Не знам защо продължаваш да защитаваш обречена теза. Три коригирани прогнози означава, че преди минимум преди 6 месеца е имало 1 прогноза /да кажем за 41 млн. лв/, а след това да са я коригирали поне 3 пъти. От всичките ти линкове виждам една корекция - от 41 на 43 млн. лева!
                      Аз ли нещо не разбирам, ти ли...?Пускаш 2 пъти нерелевантни неща.
                      Може би защото изведнъж ти хрумна да броиш за коригирана прогноза да се отнася до печалбата само, останалата част като приходи, активи и тн къчета го яли
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        дал съм ти два линка, следователно две промени

                        https://www.agriabg.com/bg/financial...%B7%D0%B8.html

                        https://web.archive.org/web/20230129...%B7%D0%B8.html

                        https://web.archive.org/web/20221201...%B7%D0%B8.html

                        за обобщение - приходи за 2023 съответно от 616 милиона, 851 милиона, 742 милиона

                        ако толкова настояваш за трета промяна, ще трябва да се мъчиш с емулатор да си намериш, на мен не ми се занимава да търся сега дата по дата

                        https://oldweb.today/?browser=ie6#20...%B7%D0%B8.html
                        Панда, спорът, в който ти се намеси бе за 3 /три/ коригирани прогнози относон печалбите през последните 6 месеца! Не знам защо продължаваш да защитаваш обречена теза. Три коригирани прогнози означава, че преди минимум преди 6 месеца е имало 1 прогноза /да кажем за 41 млн. лв/, а след това да са я коригирали поне 3 пъти. От всичките ти линкове виждам една корекция - от 41 на 43 млн. лева!
                        Аз ли нещо не разбирам, ти ли...?Пускаш 2 пъти нерелевантни неща.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Ми то и аз се занимавам и от повече години и знам как е, но това не значи че съм я разбрал тая работа с прогнозите Имаш кафе и прогноза ама идва ковид и ти затварят кафето и какво правим? Излиза че за да не излъжа с прогнозата си трябвало да прогнозирам че няма да има пандемия. Или пък банката ме пита какви обороти ще правя и как да знам аз моята строителна фирма колко жилища ще продаде за една година, за да не ги излъжа ? Затова и казах, че за мен прогнозите на Агрия са малко измислени и не им вярвам. няма как да знаят много от неизвестните в уравнението. Откъде да знаеш какво ще е времето и дали ще вали когато и колкото трябва например за да изчислиш добива? Откъде да знаеш цената по която ще продадеш продукцията за сметнеш печалбата и т.н...Обаче пък вярвам, че докато има хора на земята ще трябва и да се хранят, както и вярвам, че ръководството на Агрия са доста добри в това което правят.
                          Алонсо, скромността ти е на лице, всички го виждаме от край време и вече не е нужно да се доказва . Убеден съм обаче, че както ти и аз, така и целият форум смятаме че имаш да дадеш много повече от това да даваш примери с кафета. Само за протокола, нито едно кафене, където съм ходил НЕ е затворило към днешна дата! Ако под "кафе" визираш производители/ вносители... и там нещата са ОК въпреки черния лебед, който ти визира ненужно /според мен/ - ковид 19. В твой философски стил ще кажа нещо, което се е доказало през милионите години на еволюция "не оцелява нито най-силният, нито най-умният/ богатият. Оцелява най-адаптивният".Тъй като темата е Агрия, а ти несъмнено /без ирония/ си гуру, бих искал да те попитам 3 въпроса от затворен тип. Чел съм някъде, че изискват конкретен отговор.

                          1. Според теб дали Агрия ще дадат 7,8 млн дивидент тази година и дали ще се запази политиката за мин. 10% див.?
                          2. Според теб дали печалбата на Агрия ще бъде 43 млн. или повече за 2023 г.?
                          3. Продавал ли си акции на Агрия през последните 9 месеца?


                          Няма абсолютно нищо лошо да кажеш, че си продавал акцията!
                          Няма нищо лошо да очертаеш лош сценарии за акцията! Това е смисълът на форума.
                          Просто информативно ти казвам /дано Батката не ми скочи пак /. Ако не се отговори с "да" или "не", за мен, като рибок ще означава, че отговорите на въпросите са отрицателни, а ти смяташ, че криейки ги ще привлечеш други рибета като мен, на които да продаваш.

                          Разбира се, НЕ СИ ДЛЪЖЕН да отговаряш. Всичко опира до дигнитито и интересите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            На депозит ще вземаш по-голям дивидент отколкото от Агрия. Освен всичкото при облигациите ще ти е сигурен, докато при Агрия не е...Освен всичкото американското правителство няма да те измами, както правят повечето български мажоритари.
                            Иначе и аз се чудя същото и то по цял ден се чудя... Поне за мен ситуацията е доста трудна в момента. Доста неща са без пари, което не значи че не могат да падат още. На два пъти ми се случва да купувам акции с повече кеш от капитализацията си, което в моята не толкова умна глава изглежда като безумие....
                            брях, кои са тези акции с толкова кеш?
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                              Панда - в линковете фигурира една промяна на прогноза. Не виждам за какво баба да ти благодари. Разговорът бе за 3 промени през последните 6 месеца.
                              дал съм ти два линка, следователно две промени

                              https://www.agriabg.com/bg/financial...%B7%D0%B8.html

                              https://web.archive.org/web/20230129...%B7%D0%B8.html

                              https://web.archive.org/web/20221201...%B7%D0%B8.html

                              за обобщение - приходи за 2023 съответно от 616 милиона, 851 милиона, 742 милиона

                              ако толкова настояваш за трета промяна, ще трябва да се мъчиш с емулатор да си намериш, на мен не ми се занимава да търся сега дата по дата

                              https://oldweb.today/?browser=ie6#20...%B7%D0%B8.html
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                На депозит ще вземаш по-голям дивидент отколкото от Агрия. Освен всичкото при облигациите ще ти е сигурен, докато при Агрия не е...Освен всичкото американското правителство няма да те измами, както правят повечето български мажоритари.
                                Иначе и аз се чудя същото и то по цял ден се чудя... Поне за мен ситуацията е доста трудна в момента. Доста неща са без пари, което не значи че не могат да падат още. На два пъти ми се случва да купувам акции с повече кеш от капитализацията си, което в моята не толкова умна глава изглежда като безумие....
                                Да, обаче облигациите са скучни.
                                И облигациите като станат привлекателни, акциите стават още по-привлекателни.

                                Агрия е подарък на тази цена, обаче започва да духа студен вятър...
                                Затова при днешните разпродажби казах, че някой фен на Агрия реши да си увеличава пакета. Продава сега, и си купува след няколко месеца по-голям пакет за същите пари...

                                Коментар

                                Working...
                                X