IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
    Времето, когато зърнопроизводството ще е на печалба се отдалечава. Проблем правят Русия, Украйна, Бразилия, САЩ. Много се произвежда и няма кой да го купи.
    Няма кой да купи на тези и по-високи цени- населението се увеличава с над 100 М средно на година достигайки към момента близо 8B, ако не се увеличи производството на зърно чувствително с някоя технология се очаква то да има търсене в рамките на нормалното. Ковида мен лично ме притесни от гледна точка собствено здраве и това, че световното население би спаднало до нива, които да отключат излишъци на каквото се сетите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
      Времето, когато зърнопроизводството ще е на печалба се отдалечава. Проблем правят Русия, Украйна, Бразилия, САЩ. Много се произвежда и няма кой да го купи.
      дай някакви данни!
      Аз като гледам тук - https://sinor.bg/66689-news-review ,потреблението непрекъснато нараства(хората се увеличават), запасите намаляват. Миналата година беше рекордна, но тази вече не е и прогнозата при пшеницата и общо за зърното е производството да е под потреблението - та цените май пак ще тръгват нагоре?

      Коментар


      • Времето, когато зърнопроизводството ще е на печалба се отдалечава. Проблем правят Русия, Украйна, Бразилия, САЩ. Много се произвежда и няма кой да го купи.

        Коментар


        • За зърното много спорове, а нещата са прости - има зърно и зърно -
          1. Слънчоглед - произвеждаме много по-малко от колкото преработваме и който после изнасяме като олио и др.,значи трябва да внасяме зърно иначе преработвателите спират работа. Украинския слънчоглед трябва да се внася и се е внасял и преди.
          2. Останалото зърно - добиване много повече от колкото потребяваме, 3/4 от зърното изнасяме. Това означава, че ако внасяме допълнително няма да влияе на вътрешния пазар(той и без това си е на борсови международни цени), но трябва да му правим реекспорт и няма лошо в това, само ще печелим. Но не трябва да внасяме повече от колкото ни е капацитета за изнасяме(в пристанищата). Това е проста аритметика , така че тук подкрепям правителството със забележка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            аз бях във вторник
            Не колега, не говорим за 340 бр., а за няколко хиляди които намазаха цената надолу. В тази връзка.. с оглед ликвидността на БФБ, е голямо предимство да си малък
            И въпреки това.. за себе си, не предпочитам да съм такъв

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

              Няма лошо, че си продал, но би ли споделил защо? Видя по-добра възможност, видя нещо притеснително в компанията /извън лошата година, подновяването на вноса от Украйна и т.н./ или друго?
              Основно заради лошата година и неадекватните действия на правителството. Заводът за олио и пристанището са няколко години далеч и мисля, че Софарма има по-добри перспективи следващите 12 месеца. А с 340 бройки, беше сравнително лесно да мръдна в нова позиция. По-малък съм от доста колеги тук, следователно мога да мърдам без да бутам пазара

              “We’ll see.”, the Zen master says
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                Купих почти 3т. вчера и днес, мисля, че беше добра добавка
                Браво!И аз така мисля без да препоръчвам нищо!

                Коментар


                • Купих почти 3т. вчера и днес, мисля, че беше добра добавка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    аз бях във вторник
                    Няма лошо, че си продал, но би ли споделил защо? Видя по-добра възможност, видя нещо притеснително в компанията /извън лошата година, подновяването на вноса от Украйна и т.н./ или друго?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Друг е!
                      Иначе споделям мнението ти за мотива.
                      аз бях във вторник
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr^Green Разгледай мнение


                        Според справка в landlord за 2022 - малко над 169 К дка обработва Агрия
                        Добавете и 31700 дка на АгриКорн Старс и се получават общо контролираната зем.земя за стопанската 22/23

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr^Green Разгледай мнение


                          Според справка в landlord за 2022 - малко над 169 К дка обработва Агрия

                          А и тия "като 80 000 дка от тях са собствени земи. "- скоро ще са над 83хил.+ до 85 000, но да изчакаме малко...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            ако приемем, че инфото е актуално - 80х.дка е собствена и 70х.дка е аренда. Кое е повечето ? Препоръка е да внимавате с препоръките

                            Според справка в landlord за 2022 - малко над 169 К дка обработва Агрия

                            Коментар


                            • olimpiec виж колко са субсидиите 7,6млн за 2022, колко са рентите мислиш, че са повече ли ? не познаваш ситуацията, според мен .
                              интернет страницата не е актуална като данни, земята би трябвало да е към 170000дка, някой писа по долу за комерс, че земята е 31000дка.Та като събереш двете числа колко се получава?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                ако приемем, че инфото е актуално - 80х.дка е собствена и 70х.дка е аренда. Кое е повечето ? Препоръка е да внимавате с препоръките
                                Субсидия Петьо се взема за цялото количество декларирана обработваема земя и тя не е никак малко!Това имам аз предвид! Толкова много не помня да съм си губил времето в тоя форум,ама така е като няма КЕШ!

                                Коментар

                                Working...
                                X