IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Аз продължавам да вярвам, че те ще продължават да правят устойчиви печалби средно около 40-50 милиона на година през следващите 10 години, така както го правиха през предните 10
    Поздрави, Алонсо.
    За следващите 10 години е възможно да си прав и да правят печалби средно 40-50млн, но за да бъдем обективни не са правили по толкова през последните 10г. Средно за последните 10 години са правили по 18,32млн лв годишно, като в една единствена година имат висока печалба и това е 2022 - в размер на 68млн. лв. През предходните 9г. печалбите са били в размер между 8 и 23млн лв.
    Last edited by BSEtrader; 06.10.2023, 11:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
      Доста неща ще се променят ако зърното се повиши по-стабилно и ще ни заразва всички!!
      Не е много ясно какво ще стане с отчета на Агрия ако се повиши зърното, защото те са освен производител и търговец и преработвател. Тътговията с марж е 10 пъти по-голяма от производството им. Аз продължавам да вярвам, че те ще продължават да правят устойчиви печалби средно около 40-50 милиона на година през следващите 10 години, така както го правиха през предните 10, като ще има и много по-ниски и много по-високи от средните. Как ще върви цената на акцията нямам никава представа, но мен средно п/е 3 за сравнително устойчив и сигурен сектор, кавото е в момента си ме устройва....
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Доста неща ще се променят ако зърното се повиши по-стабилно и ще ни заразва всички!!

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	image_26184.jpg
Views:	1
Size:	3.7 КБ
ID:	4118240


          Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Кърти мивки

          Направо ги изкърти мивките и започна със сифона . Въпрос на гледна точка...
          Last edited by 15-; 05.10.2023, 21:31.

          Коментар


          • Кърти мивки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
              Виж и царевицата ;-)

              Коментар


              • Коментар


                • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                  Никой не твърди за 100 лв на тон увеличение, коментиране за обръщане на тренда от мечи в бичи :-)
                  Да, съгласен. Ако забележа условия на зърнения пазар веднага ще отразя тук.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение

                    Лично аз не виждам как ще станат +100 лв тон. Засега не го виждам!
                    Никой не твърди за 100 лв на тон увеличение, коментиране за обръщане на тренда от мечи в бичи :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
                      Лично аз не виждам как ще станат +100 лв тон. Засега не го виждам!
                      Нищо не може да пада вечно,нали знаеш.
                      А и чертежите не лъжат.

                      ...............

                      https://i.imgur.com/yUyrani.png


                      Last edited by petrg5s; 04.10.2023, 17:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Съвпада донякъде и с моя тайминг,но мисля ще е по-рано.Защо? Отговора е в цената на пшеницата и царевицата,които са близо до обръщане на големия мечи тренд от май 2022 !
                        Не е нормално пшеницата да е 570$ при тези цени на петрола +война и спрени коридори.

                        Технически,въпрос на няколко седмици максимум като време е обръщането.Като нива ,или директно от тук или финално изсипване заради падащите борси.
                        Царевицата е по "назряла" и мисля,ще е първа
                        Когато те тръгнат,ще тръгне и тук.
                        Засега акцията е един мъртвец.Трябва и някакъв импулс, за да се събуди.
                        Лично аз не виждам как ще станат +100 лв тон. Засега не го виждам!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Съвпада донякъде и с моя тайминг,но мисля ще е по-рано.Защо? Отговора е в цената на пшеницата и царевицата,които са близо до обръщане на големия мечи тренд от май 2022 !
                          Не е нормално пшеницата да е 570$ при тези цени на петрола +война и спрени коридори.

                          Технически,въпрос на няколко седмици максимум като време е обръщането.Като нива ,или директно от тук или финално изсипване заради падащите борси.
                          Царевицата е по "назряла" и мисля,ще е първа
                          Когато те тръгнат,ще тръгне и тук.
                          Засега акцията е един мъртвец.Трябва и някакъв импулс, за да се събуди.
                          Напълно подкрепям, че тренда ще се обърне. Всички доклади сочат това, запасите са ниски и т.н. Леки опасения имам относно тайминга, кога точно ще се случи. Просто трябва импулс. :-)
                          Последното обръщане от мечи в бичи тренд е декември 2017 ;-)
                          Last edited by dido_yord; 04.10.2023, 14:36.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                            Много хубава графика, само с тайминга на обръщане не съм съгласен. Очаквам обръщане на тренда след 20 ноември 2023
                            Съвпада донякъде и с моя тайминг,но мисля ще е по-рано.Защо? Отговора е в цената на пшеницата и царевицата,които са близо до обръщане на големия мечи тренд от май 2022 !
                            Не е нормално пшеницата да е 570$ при тези цени на петрола +война и спрени коридори.

                            Технически,въпрос на няколко седмици максимум като време е обръщането.Като нива ,или директно от тук или финално изсипване заради падащите борси.
                            Царевицата е по "назряла" и мисля,ще е първа
                            Когато те тръгнат,ще тръгне и тук.
                            Засега акцията е един мъртвец.Трябва и някакъв импулс, за да се събуди.
                            Last edited by petrg5s; 04.10.2023, 09:31.

                            Коментар


                            • Трябва да се гледа консолидацията щом чакаме приходи от всички бизнеси. Тогава дивидентите не са от значение. През първото полугодие е продавана подукция със себестойност формирана преди юли 2022 година /даже преди декември 2021г/ като тогава тя не беше най-високата, но и не много ниска. Предполагам е имало продажби в началото на 2023г, когато цените не бяха съвсем ниски, а нормални за формиране на печалба от земеделието. Ако допуснем, че перарботката е много рентабилна /както повечето очаквате/, то тогава къде е добрата печалба за първото полугодие? Трябва да се има предвид, че рентабилността от продажбите на новата продукция ще е още по-отрицателна от тази през първото полугодие. Единствено субсидията ще е успокояващ фактор!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                                Да ,- никой не отрича професионализма Ти!!!

                                ясно ми е от къде идват предупрежденията ти, но зададеният въпрос е по важен ,- НЕ само за мен, а и за останалите...,
                                пп.- внеси малко професионална конкретика, базата е всеизвестна;
                                З.З. площи(добив) / складове / преработки
                                Според мен през настоящата стопанска година 22/23 при зърнопроизводството положението е трагично. При пшеницата е възможно да излезят на 0 или минимална печалба, и то единствено от мащабното производство. При пролетниците загубата ще е Мин. 80-90 лв. на дка (слънчоглед и царевица). Търговията си е търговия, очаквам намаляване на обема изтъргувано зърно. При съхранението голяма промяна не очаквам.
                                При слънч.олио и етанола маржа е по малък, но достатъчен. Прогнозираната печалба 29 мил. е напълно постижима.
                                Last edited by dido_yord; 01.10.2023, 16:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X