IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЦБА Асет Мениджмънт (C81 / CBAAMG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По принцип приветствам всяко намерение за листване на нови акции на борсата.
    Смятам че черните краски са пресилени, познавам пазара в споменатите райони и се съмнявам някои да ги измести от заетите позиции.
    Същевременно ми се струва че за да продължи експанзията на веригата , имат нужда от свеж капитал и листването на борсата е много добър начин да си го набавят бързо.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Те май ще се конкурират и на борсата с други. Докъде стигна намерението на Ковачки да събере всичките си вериги магазини и да ги листне?
      Говореше се нещо за 200 милиона уставен капитал.

      Коментар


      • Съгласен съм с YNM. Смятам, че ЦБА ще загубят господстващото си положение в Търново и Горна Оряховица. Метро и Кауфланд определено ще привлекат по-голямата част от клиентите им. В Горна Оряховица се строи и м-н Плюс, който е мощен discounter. Определено ще загубят много клиенти в 2-та града.
        В Габрово едва ли нещо ще се промени, защото там няма конкуренция.
        В Русе могат и да дръпнат напред, ако инвестират в нови магазини, тъй като въпреки огромната конкуренция от Метро, Била, Кауфланд (2 бр.) и Алмарт (местна верига от ранга на ЦБА), градът си остава много голям пазар.
        Г-н Маринов казва, че компанията е собственик на 9 супермаркета, но това не е така. Реално компанията е собственик на 2 или 3 магазина, в другите са под наем. Следователно ми е чудно от къде идва целия обявен капитал?

        Коментар


        • Какво против имате малките обединени магазинчета? Евала, радвам се, че такава компания с такава идея излиза на борсата! Аман от хиени като преди цитираните вериги магазини, дето тръгват с ниски цени в началото и после 90% от цените са като в малките магазини с нисък оборот.
          Истината е винаги някъде по средата

          Коментар


          • Най голямата инвестиция на фирмата е в строителството на най големият си хипермаркет във Велико Търново както и отдадените площи под наем в този комплекс който не е завършен .Тук ще има дълга възвращаемост защото МЕТРО строят и до края на годината се предполага да са готови .В същия момент закупени терени в града и готовност имат Била и Кауфланд .В Габрово е малко по различно имат си само Била строи се Мол и два не големи търговски комплекса където ще се настани и Пикадили предполагам .В Г Оряховица също се строи Кауфланд за Русе да не говорим .Ако излизането на борсата е само с магазини ЦБА аз бих се замислил доста .
            "Бог е създал човека, а Самуел Колт ги направи равни"...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MasterG
              по спокойно бе момчета всеки има право на мнение
              Съгласен, всеки си инвестира свойте пари

              Коментар


              • по спокойно бе момчета всеки има право на мнение

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pluvai
                  Първоначално изпратено от Странджата
                  ...без инвестиции и опитват да се борят за по-добра цена чрез обема с малки, грозни и празни магазини
                  алоо, фермата, ти чуваш ли се

                  Първоначално изпратено от Странджата
                  Да им видим рентабилността и печалбичката, но едва ли си струват щом никой от големите с пари не ги иска
                  Ще я видим, само не мога да разбера защо най-големите противници и отрицатели лаят точно в момент, когато тънат в неведение. И ако излезе, че рентабилността е добра `кво?
                  Това, че на борсата този път наистина ще се появи компания за от суперпечелившия бранш "бързооборотна търговия" ми се струва доста положително, на фона на другите борси в чужбина. Май тука свикнахме публичните компании да вадят по 1% печалба спрямо продажбитe. И преди ревяхме, че никой не идва на борсата, сега плюем още в зародиш такива намерения, да не би досегашните ИПО-та да разочароваха някой? Аз лично с интерес ще очаквам поредния проспект.
                  не те знам кой си плувецо но ми се струва че срещу течението плуваш и ще лапнеш на пиранята перката! Не мога да се кефя на акция, която никой от Лидл, Пени, Фантастико, Фамилия т.е. от тези които са в бизнеса, не желае да купи и от немай къде се опитват да я пробутат докато има парички на гламавите инвеститори. Виж листвания на кадърни компании няма да откажа, но малките и грозни и вехти магазинчета обединени макар и под шапката на амбиционзия младеж няма как да ме заблудят че имат шанс. На фона на големите компании в бранша тези си играят на ашици и си мислят че бизнес правят

                  Коментар


                  • ИДЕАЛНО !
                    Нека това да е само началото, а след това да си пожелаем да видим SPO/или IPO/ на вериги от ранга на Техномаркет., може и Хепи, може и Уго, ехеее списък голям....


                    Препоръчвам, даже настоявам всеки сам да си прави анализи и хич да не взема под внимание написаното от мен във форума.

                    Коментар


                    • така е а и тепърва доходите на голямата част от населението ще се увеличават така че тепърва ще има ръст на оборотите и съответно на печалбата

                      Коментар


                      • Странджа, човека в интервюто точно това обяснява, че ЦБА Асет менджмънт, което излиза на борсата не е всяко едно друго ЦБА,каквито има над 150 в страната. така че мисля, че малко ги бъркаш... Целта им явно е да се развиват, а не да правят екзит иначе щяха да продават мажоритарен пакет.
                        А и не виждам защо да продават успешен бизнес с нарастващи постоянно обороти и печалби.

                        Коментар


                        • то времето ще покаже сега да видим и тоя проспект да видим цена и ще смятаме да видим какво ще се получи

                          обещаващо изглежда ама да не прибързваме

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Странджата
                            ...без инвестиции и опитват да се борят за по-добра цена чрез обема с малки, грозни и празни магазини
                            алоо, фермата, ти чуваш ли се

                            Първоначално изпратено от Странджата
                            Да им видим рентабилността и печалбичката, но едва ли си струват щом никой от големите с пари не ги иска
                            Ще я видим, само не мога да разбера защо най-големите противници и отрицатели лаят точно в момент, когато тънат в неведение. И ако излезе, че рентабилността е добра `кво?
                            Това, че на борсата този път наистина ще се появи компания за от суперпечелившия бранш "бързооборотна търговия" ми се струва доста положително, на фона на другите борси в чужбина. Май тука свикнахме публичните компании да вадят по 1% печалба спрямо продажбитe. И преди ревяхме, че никой не идва на борсата, сега плюем още в зародиш такива намерения, да не би досегашните ИПО-та да разочароваха някой? Аз лично с интерес ще очаквам поредния проспект.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MasterG
                              а така и кога тва се очаква
                              http://www.investor.bg/?cat=107&id=52692

                              Планираме до 30-ти юли да внесем проспекта в Комисията за финансов надзор и в края на септември да започне предлагането по метода букбилдинг.

                              Коментар


                              • а така и кога тва се очаква

                                Коментар

                                Working...
                                X