IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Билборд АД (BBRD / BOARD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • а проспекта?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dobrichka
      Отделно от това бизнеса е надежден и перспективен. Рекламата в нета си има бъдеще, но останалата хич, ама хич не е за пренебрегване и очаквам да се развива на наша почва. Материалната им база, доколкото знам е отлична и в някои отношения уникална не само за страната, а и за балканския регион.
      Ми откъдето и да го погледна - добре звучи.
      Чакам го.
      Аз също мисля, че този бизнес е доста успешен познавам го добре, поради ред причини..смея да твърдя, че Билборд са една от най-добре оборудваните печатници в България и заради това са предпочитани за работа в този бранш ...печатната реклама въобще не е на изчезване и дори се увеличават паричните обеми в този сегмент
      с интерес очаквам и IPO-то на Икономедия през следващата година

      не е препоръка за участие в IPO...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от zaho
        Акционери на дружеството са Васил Генчев, притежаващ 35% от капитала, Стефан Генчев с 25%, Калин Генчев с 25% и Венета Генчева с 15%.

        keep it in the family :-)
        ina4e bisnesa zvu4i dobre ako ne ot4itame 4e bude6teto
        e v i-net reklamata.

        v Germany i Europe oshte ne sa go zakusali otkum Werbeplakaten i Fasadenwerbungen, nali taka?

        Коментар


        • Абе световният (че и националният) опит сочи, че семейният бизнес най-добре се управлява. Трябва да ти кажа, че като разбрах за това преди време - много ми хареса и твърдо реших да участвам. Ако останало нещо здраво в мисленето на българина то е тъкмо в семейните традиции. А ако това носи и пари (второто здраво нещо за което българина мисли) - работата става желязна.
          Отделно от това бизнеса е надежден и перспективен. Рекламата в нета си има бъдеще, но останалата хич, ама хич не е за пренебрегване и очаквам да се развива на наша почва. Материалната им база, доколкото знам е отлична и в някои отношения уникална не само за страната, а и за балканския регион.
          Ми откъдето и да го погледна - добре звучи.
          Чакам го.

          Коментар


          • Акционери на дружеството са Васил Генчев, притежаващ 35% от капитала, Стефан Генчев с 25%, Калин Генчев с 25% и Венета Генчева с 15%.

            keep it in the family :-)
            ina4e bisnesa zvu4i dobre ako ne ot4itame 4e bude6teto
            e v i-net reklamata.

            Коментар


            • ...

              Коментар


              • На днешното си заседание Комисията за финансов надзор (КФН) потвърди проспект за първично публично предлагане на емисия акции, издадена от „Билборд” АД, съобщиха от комисията. Емисията е в размер на 1 500 000 лв., разпределени в същия брой обикновени акции с номинална стойност от 1 лв. и емисионна стойност от 3 лв. всяка една. Капиталът на дружеството ще бъде увеличен до 7,5 млн. акции с номинал 1 лв.

                Компанията предвижда 47% ръст на консолидираните продажби през 2007 г. до 25 млн. лв.

                „Билборд” АД е компания майка с 6 дружества, върху които упражнява контрол: „Дедракс” ООД с 60%, „ДиПиЕс България” ООД с 60%, „Моушън Артс” с 51%, „Ними Софт” ООД с 51%, „ИнСтор Медия” ООД с 50%, „Дигитал Принт” ЕООД с 100%.


                Основните сфери на дейност на компаниите в групата на емитента са: дигитален широкоформатен печат, офсетов печат, изграждане и поддържане на рекламни съоръжения, информационни технологии и професионални решения за дигитален печат, проектиране и изграждане на интегрирани информационни системи за управление в областта на печатарския и рекламния бизнес, както и комплексни решения в областта на външната и интериорната реклама. Най-голям е делът на приходите от широкоформатен печат и офсетов печат.


                Акционери на дружеството са Васил Генчев, притежаващ 35% от капитала, Стефан Генчев с 25%, Калин Генчев с 25% и Венета Генчева с 15%.

                Коментар


                • Билборд се листва през ноември на цени между 5 и 7 лева

                  Днес Билборд АД ще внесе проспекта си в Комисията за финансов надзор, като се надявам, че ще приключим с първичното си публично предлагане още през ноември, коментира за Profit.bg Васил Генчев, финансов директор в дружеството. Предлагането ще бъде между 5 и 7 лв., като мениджър по IPO ще бъде Първа финансова брокерска къща, допълни Генчев.

                  Билборд ще емитира 1.5 млн. нови акции като при успех компанията ще набере максималните 10.5 млн. лв., при горепосочените цени. Заявеният предварителен интерес към емисията ни е много голям, каза той. Сегашният капитал на дружеството е 6 млн. лв.

                  Днес емисията на Билборд АД бе регистрирана в Централен депозитар.

                  От компанията прогнозират консолидирани приходи от продажби от 25 млн. лв., или ръст от 47% за настоящата 2007 г., спрямо 17 млн. лв., реализирани през миналата година. Прогнозираната нетна печалба за 2007 е в размер на 2.7 млн. лв. при близо 2 млн. лв. година по-рано.

                  Фирмата държи 40% от пазара на широкоформатен печат и около 15% на офсетен, заяви преди време Калин Генчев, търговски директор на компанията. Билборд има над 3000 клиенти, допълни той, като за групата работят над 350 души персонал.

                  Билоборд АД е ориентирана в производството на широкоформатен дигитален печат на визуални рекламни материали. Фирмата реализира дейността си и чрез четири дъщерни дружества. Това са Дедракс ООД, Ди Пи Ес България ООД, Моушън артс ООД и Нимисофт ООД.

                  профит.бг
                  --

                  Коментар


                  • Пише, че краят на този месец тръгва IPO-то, но кога по-точно и на каква цена ясно ли е вече?

                    Коментар


                    • Пише, че краят на този месец тръгва IPO-то, но кога по-точно и на каква цена ясно ли е вече?

                      Коментар


                      • Eee, тия абсолютно немат равни в тоя бизнес в България. Събрали са най-модерната техника, имат огромен капацитет, а не са от вчера и пред вратите им е опашка. Нямам съмнение, че рекламния бизнес който храни няколко хиляди малки и големи фирмички в България, е солиден фундамент, остава Билборд да ни уверят, че отчетите им ще са близки до действителността

                        Коментар


                        • Аз ще наблюдавам и тази тема надявам се повече хора да се включат а това е компания почти без конкуренция поне според личното ми мнение ще е добро попадение
                          Business as Usual

                          Коментар


                          • Аз по принцип рядко участвам в ИПО, но ако цената на акцията е справедлива може да се замисля. Мисля че тази компания е интересно допълнение към нашата борса. Смятам да я наглеждам.

                            Коментар


                            • да не спамя темата, но одеве погледнах сайта на евромаркет и установих, че не греша - ето линк

                              http://www.euromarket-group.com/News/?id=11

                              Коментар


                              • не познавам билборд, но ще попрочета каквото мога
                                познавам обаче евромаркет и там няма толкова служители ...
                                иначе наистина сградата е облепена, но не разбрах билборд са го печатали това нещо или само са облепвали

                                Коментар

                                Working...
                                X