IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бианор АД (5BI / BIANOR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трябва да свикваме :-) - софтуерна компания - софтуерни проблеми :-). Аз честно казано като ми кажат в понеделник ще има сайт го чакам към обяд а не към 8 часа вечерта с неотварящи се документи :-).

    Закачам се само :-) иначе акции вероятно ще си купя...

    Коментар


    • И устава

      Коментар


      • Проспекта и финансовите отчети не се отварят.

        Коментар


        • Здравейте отново!
          Класацията, която коментираме е ИКТ Топ 100. Не можете да ни намерите в миналогодишното издание, защото не сме участвали. Това не означава, че не можем да видим къде сме, на база на сравнение на нашите резултати с тези на включените в класацията компании. Иначе казано приходите от 1,837 милиона лева за 2005 година ни нареждат в топ 10 на софтуерните разработчици. Очакваме скоро да излезе изданието за 2006 и сигурно ще коментираме отново.
          Понеже се засегна и въпроса за маржа, направих си труда да сметна средния марж на компаниите включени в Топ 20 на софтуерните разработчици. Той е 9%, за сравнение този на Бианор е 13%.
          Що се отнася до повече инфо относно акционерите на Бианор – до няколко часа ще стартира и www.bianor.bg, където ще намерите информация за съвета на директорите и основните акционери, както и разбира се проспекта и финансовите отчети на „Бианор” АД.
          Надявам се да съм достатъчно ясен и изчерпателен с отговорите си.
          Пожелавам ви приятен ден и успешна седмица!

          Коментар


          • нема да ви губа времето с доводите на големото куче - за него цена 10лв. - за първоначално предлагане според него е малко в повечко премерена, поне като мин, имаме предвид , иначе кураж за ИПО-то да ви пожелаеме, най-сърдечно Смелите решения требва да се поощряват дано умерите от раз пазара

            Коментар


            • Първоначално изпратено от GL
              Привет! =)
              Данните, които изнасяме за консолидираните финансовите резултати на „Бианор” АД, а именно 2,534 млн. лева приходи и 326 хил. лева нетна печалба за 2006, са одитирани и абсолютно верни. Може би и е вярно, че маржа не е много висок, но е напълно реален. Наистина работната ръка в България е по-евтина в сравнение с тази в западна Европа и САЩ, но и рейтовете, на които работим навън като българска фирма са по-ниски от тези на колегите ни на запад. Друго, което трябва да се има пред вид е, че последните години са години на инвестиции за Бианор. Едно от дружествата ни „Некстборн” е създадено през 2005, а другото – Най Маг предстои да стартира дейността си в началото на есента. Всичко това е свързано с инвестиции, които съвсем естествено ще се върнат в известен период от време. Като се запознаете с проспекта ни ще видите, че сме консервативни в нашите предвиждания за печалбата за следващите 2 години, въпреки, че очакваме повишение на приходите в рамките на до 40 %. В този смисъл предпочитаме да сме открити и честни пред инвеститорите и да не създаваме лъжливи очаквания. Политика на компанията е да бъдем прозрачни и да не се надценяваме.
              GL,
              bihte vnesli qsnota za konkretnata deinost na vklu4enite v grupata drujestva, kakto i tezi,koito ste poso4ili po-gore: Некстборн i Най Маг???

              Коментар


              • Още малко въпроси към GL:
                1) Можете ли да представите накратко основните акционери на компанията в момента и кой с какво се занимава?
                2) Всички ли работят в компанията / групата?
                3) Кой какви отговорности има в Бианор?

                Коментар


                • Софтуерът у нас – пазар за 103 милиона лева

                  32 милиона лева от продажби на софтуер, 41,8 млн. лв. от разработване на програмни продукти и още близо 30 милиона от софтуер, внедрен като част от проекти за системна интеграция – такава e накратко равносметката за пазара на софтуер в България за 2005 г., според класацията “Топ 100” ИКТ компании у нас. Общата стойност на постъпленията от програмно осигуряване възлиза на 103 млн. лв. Това прави 52,8 милиона евро.
                  В общата картина най-голям е делът на постъпленията от разработване на софтуер. Секторът, на който България разчита, за да привлече големи западни клиенти за аутсорсинг, е отбелязал 22% растеж през 2005 г. Изчисленията показват и че над една трета (39%) от 42-та милиона са приходи от софтуер, изнасян в чужбина.

                  http://idg.bg/test/cwd/2007/0131151302-top1002006.pdf

                  Г-н Лазаров не успях да Ви намеря в класацията бихте ли ни помогнали. Или може би пак става въпрос за дъщерна компания а не за тази която ще се листира?!? Ако сте водещи както се хвалите не трябва ли да бъдете ако не в ТОП 10 поне в ТОП 100 ???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GL
                    Постигнатите резултати през последните две година ни нареждат между водещите доставчици на професионални софтуерни услуги за сферата на телекомуникациите. Това го казваме на базата на изнесените миналта година резултати в IDG Топ 100, очакваме скоро публикуването и на класацията на база 2006.


                    Честно казано и аз понякога си завиждам!

                    Поздрави!
                    Ако аз кажа такова нещо официално шефа ще ме скъса, а ако го каже някой известен човек самото изказване ще влезе в учебниците по PR

                    Коментар


                    • Уважаеми г-н Лазаров,

                      Като ДВИ с по голям опит от Вас искам да ви дам един съвет. С тези отговори НЯМА да спечелите доверието на инвеститорите. Те не желаят "мазни и напудрени отговори" а голата и чиста истина.

                      Ние не сме глупави за да си направим извода, че нямате голям опит и явно собствениците на Бианор са Ви приятели - но можехте да си го кажете прямо и честно.

                      Имам следния въпрос - бихте ли ни казали на кое място сте в класацията която цитирате и какъв е според вас годишният обем на поръчките във Вашият бизнес сектор?

                      Коментар


                      • Привет! =)
                        Данните, които изнасяме за консолидираните финансовите резултати на „Бианор” АД, а именно 2,534 млн. лева приходи и 326 хил. лева нетна печалба за 2006, са одитирани и абсолютно верни. Може би и е вярно, че маржа не е много висок, но е напълно реален. Наистина работната ръка в България е по-евтина в сравнение с тази в западна Европа и САЩ, но и рейтовете, на които работим навън като българска фирма са по-ниски от тези на колегите ни на запад. Друго, което трябва да се има пред вид е, че последните години са години на инвестиции за Бианор. Едно от дружествата ни „Некстборн” е създадено през 2005, а другото – Най Маг предстои да стартира дейността си в началото на есента. Всичко това е свързано с инвестиции, които съвсем естествено ще се върнат в известен период от време. Като се запознаете с проспекта ни ще видите, че сме консервативни в нашите предвиждания за печалбата за следващите 2 години, въпреки, че очакваме повишение на приходите в рамките на до 40 %. В този смисъл предпочитаме да сме открити и честни пред инвеститорите и да не създаваме лъжливи очаквания. Политика на компанията е да бъдем прозрачни и да не се надценяваме.

                        Коментар


                        • Г-н Лазаров, реших че е имало външно финансиране през 2000-2002 от Framfab, данните взех от вашия собствен сайт.

                          Framfab – the largest European Internet consultancy company at the time who was looking for growth opportunities in Eastern Europe.
                          http://www.bianor.com/content.php?page=4

                          Вероятно имате пред вид, че за последните 5 години не е имало външни инвестиции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GL
                            Преди всичко добро утро!
                            Не бих искал да коментирам други компании освен тези от групата на Бианор. Само ще кажа, че не може и дума да става за сравнение на развитието на Бианор и Рила. Докато Рила стартираха чрез инвестирането на голям външен капитал, историята на развитието на Бианор е изключително на база на органичен растеж и самофинансиране. Ако някои се интересува мога да разкажа повече, за това как е стартирала фирмата и етапите, през които е преминала.
                            Що се отнася до персонала - групата се състои от около 85 човека служители във всички дружества, което включва технически и административен персонал.
                            Причината да имаме 3, а в бъдеще и повече дъщерни дружества от една страна е упражняване на по-ефективни управленски и административни функции,а от друга по-тясната специализация на отделните дружества и в по-голяма степен отговаряне на потребностите на нашите клиенти.
                            И за да приключа за сега, първо не мисля, че 326 000 е "малко над 300 хил." и второ маржа, с който оперираме е добър за ИТ бизнеса.
                            г-н Лазаров добър ден,
                            ако тези данни са верни, за които се говори за приходи от около 2 млн.лв и печалба от около 300 хил.лв. То маржа за този вид дейност е изключително нисък. Нека кажа само, че компаниите които знам и са софтуерни по света работят с марж около 30-40% да не кажа и повече. Второ, в страна като БГ където работната сила и много много по-евтина от тази на запад а това е основно перо в разходите, то маржа трябва да е доста висок за компания от Източна европа. Мене лично това не ми харесва, иначе съм чувал добри неща за вас от разни хора. Моля за коментар, макар да чакам фин.резултати да ги разгледам подробно.
                            Успех

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Perla
                              Браво г-н Лазаров !
                              Похвално е намерението да отговаряте на въпросите ни тук.

                              Мен лично ме притеснява, че имате няколко дружества защото така ще ни източите по лесно утре паричките които евентуални бихме вкарали във вашта фирма.

                              Въпрос 1: Как ще решите този конфликт на интереси? Как ще сключвате изгодни за Бианор - дружеството с ИПО, договори с другите Ви дъщерни фирми. Ако се яви фирма чужда с по добри условия от дъщерната не трябва ли с нея да сключите договор?

                              Въпрос 2: Казвате "имаме 85 човека в групата" кажете само в Бианор колко са все пак ние не купуваме групата а Бианор!

                              Въпрос 3: Знаем ги софтуерните компании и всеки ден сме свидетели на балони. Появи се някои днес с УРА а утре наизлязат 100 със същия продукт и айде ОПААА. Кажете с какво сте уникални и как ще се запази вашата уникалност за следващите да речем 5 години?

                              Въпрос 4: Тук никой ама никой не се интересува от самите ДВИ а от тях все пак зависи политиката и отношението на публичните компании към инвесторите. Г-н Лазаров, бихте ли си сложили тук накратко автобиографията за да знаем какъв човек имаме насреща си . Споделете малко за вашият опит, предишни работи и т.н. Споделете как Ви избра Бианор?

                              Въпрос 5: Защо нямате изписани клиенти в сайта си?

                              Въпрос 6: Защо няма финансова информация?

                              Въпрос 7: Как остановихте, че сте "водещ доставчик на професионални софтуерни услуги за сферата на телекомуникациите" - по резултатите които сте обявили излиза че обема на поръчките в телекомуникациите е САМО ОКОЛО 25 милиона лева ако примерно като "водещи" имате 10% пазарен дял !!!

                              Честно казано малко Ви завиждам и бих искала да съм кандидатствала за ДВИ в тази симпатична фирма. Имам 10 годишен опит като ДВИ в немски публични компании но живота ме върна в България

                              Поздрави


                              Основната дейност на „Бианор” АД е инвестици в ИТ сектора и управление на бизнес процесите в групата. Основна цел на компанията е постигане на максимално добри резултати за АД-то и групата като цяло. В този смисъл пред нас не стои въпроса за изкуствено напомпване на оборотите на дъщерните ни дружества, а за ефективното менажиране на ресурсите.

                              „Бианор” АД е само административна единица, която освен инвесниционни и управленски функции изпълнява и поддържащи функции за дружествата от групата – финансово-счетоводни, връзки с обществеността и др. Резултатите на Бианор са в пряка зависимост от дейностите на дружествата в групата, именно за това представяме финансовите си резултати на консолидирана база.


                              Нека да започнем с това, че Бианор съществува от 1998 година и през цялото това време непрекъснато сме се развивали и доказвали пред нашите клиенти. Факта, че съумяваме да запазим едни и същи клиенти години наред едновремено с привличанетона нови е достатъчно красноречив, че не сме „балон”. Освен това Бианор, като цяло не е в продуктовия бизнес, а втози на софтуерните услуги. Разполагаме с доста разнообразно портфолио, което намалява значително инвестиционните рискове. Уникалността на компаниите в групата е тясната им специализация и много доброто разбиране на бизнесите на нашите клиенти. Поели сме тази посока на развитие на разделение на бизнесите и специализация, която чрез закупуване на други дружества от бранша и създаването на нови смятаме да доразвием.

                              Завършил съм международни отношения. От 2004 година работя активно в сферата на връзките с обществеността. Специализирал съм САЩ по времето, когато работих за Министерство на отбраната. В пресцентъра на министерството и в други негови структури изкарах около 2 години. След това работих като ръководител отдел „Връзки с обществеността” в голяма частна българска компания, както и ПР агенция. От скоро съм в Бианор, която иначе познавам почти от нейното създаване.

                              Сайта, който виждате е на основното ни дъщерно дружество „Бианор Сървисиз”. От понеделник ще можете да се запознаете и със сайта на Бианор АД. Що се отнася до клиенти – между тях се нареждат IBM, NSD, A.T. Kearney и др. Впроспекта ще можете да прочетете и повече информация за различните клиенти.

                              Цялата финансова информация ще бъде достъпна на www.bianor.bg от понеделник, изчаквахме решениетона КФН преди да публикуваме информацията.


                              Постигнатите резултати през последните две година ни нареждат между водещите доставчици на професионални софтуерни услуги за сферата на телекомуникациите. Това го казваме на базата на изнесените миналта година резултати в IDG Топ 100, очакваме скоро публикуването и на класацията на база 2006.


                              Честно казано и аз понякога си завиждам!

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • Георги пожелавам ти успех!!!
                                На Бианор също

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X