Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бианор АД (5BI / BIANOR)

Collapse
X
Collapse

429 Too Many Requests

You have sent too many requests in a given amount of time.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fred_Perry
    Най важното за една ИТ фирма е относилно ресурсите. Какво правиме с ресурси без проекти?
    Както стана ясно те хора си търсят и в момента нови попълнения, а гледайки им отчета надали има много недоволни от заплатите.
    Трябва си им офис, за по-правилно надали могат да ползват набраните средства на този етап според мен.
    С тея 1.38 милиона, които набраха незнам дали ще има Майбах за началството
    само не разбрах за кво и е на ИТ фирма собствен офис? да не са АДСИЦ бре?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fred_Perry
      Най важното за една ИТ фирма е относилно ресурсите. Какво правиме с ресурси без проекти?
      Както стана ясно те хора си търсят и в момента нови попълнения, а гледайки им отчета надали има много недоволни от заплатите.
      Трябва си им офис, за по-правилно надали могат да ползват набраните средства на този етап според мен.
      С тея 1.38 милиона, които набраха незнам дали ще има Майбах за началството
      ще има шкодички Октавия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от voodooHunter
        Чувствам как ще си напазаря на 5 лв като излязат.
        може даже и на 4 лв.

        като им видях смешната печалба за Q2 - 1000 лв. бе то мазач да си ще ги изкараш за месец.

        Коментар


        • Може и да се минеш...

          Коментар


          • Чувствам как ще си напазаря на 5 лв като излязат.

            Коментар


            • Голямо дърво излезе тази акция:

              http://www.investor.bg/?id=53367

              Коментар


              • Някой знае ли кога акциите ще се появят на борсата?

                Коментар


                • Най важното за една ИТ фирма е относилно ресурсите. Какво правиме с ресурси без проекти?
                  Както стана ясно те хора си търсят и в момента нови попълнения, а гледайки им отчета надали има много недоволни от заплатите.
                  Трябва си им офис, за по-правилно надали могат да ползват набраните средства на този етап според мен.
                  С тея 1.38 милиона, които набраха незнам дали ще има Майбах за началството

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Fred_Perry
                    Чета почти от началото тази тема. Не ми е ясно защо едно 90% от хората тук имат такова негативно мнение за тая компания. Все си мисля че неразбирайки нещо не значи че трябва да се критикува.
                    АДСИЦ... От огромно значение е за компания като Бианор да има колкото може по сносен офис. Едно е зад 6то РПУ в партерен офис да поканят на презентация някои от близкия изток, друго е в лична сграда. Естествено че трябва вече да имат офиси и извън БГ. По съвсем друг начин се гледа на наша компания от ИТ сектора с офиси извън страната.
                    Какъв е проблема това да се реализира с публично предлагане на част от акциите на дружеството?
                    Приятелю Пери, най-ценния и важен актив на една софтуеърна компания са ресурсите и, а не НИ. По-добре да използват парите за наемане на още хора(разбира се трябва да има и къде да ги поберат) и за увеличаване на заплати отколкото да си купуват представителна сграда и майбах за началството...

                    Коментар


                    • Чета почти от началото тази тема. Не ми е ясно защо едно 90% от хората тук имат такова негативно мнение за тая компания. Все си мисля че неразбирайки нещо не значи че трябва да се критикува.
                      АДСИЦ... От огромно значение е за компания като Бианор да има колкото може по сносен офис. Едно е зад 6то РПУ в партерен офис да поканят на презентация някои от близкия изток, друго е в лична сграда. Естествено че трябва вече да имат офиси и извън БГ. По съвсем друг начин се гледа на наша компания от ИТ сектора с офиси извън страната.
                      Какъв е проблема това да се реализира с публично предлагане на част от акциите на дружеството?

                      Коментар


                      • ......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Osiris
                          Марияне, колко е shareholder's equity-то след листването? Интересува ме брой на акции преди листинга и след него. И съответно имаш ли информация колко е value-то на акция, която FFBH са направили? дали тази цена от 10,25 кореспондира на intrinsic value-то на акцията им?
                          Тоест колко е собствения капитал след листването ли?

                          С реализирането на настоящата емисия „Бианор” АД увеличава капитала си на 675 222 лева. Обемът на свободно търгуваемите ценни книжа ще бъде около 20%.
                          Привлечени 1.38 млн. лв.

                          на база данните от проспекта може да се сметне
                          http://www.bse-sofia.bg/download/pro...ANOR-Prospekt/

                          а за стойността на акцията, ето проспекта, каквото е вътре това е
                          http://www.bse-sofia.bg/download/pro...ANOR-Prospekt/

                          Коментар


                          • Марияне, колко е shareholder's equity-то след листването? Интересува ме брой на акции преди листинга и след него. И съответно имаш ли информация колко е value-то на акция, която FFBH са направили? дали тази цена от 10,25 кореспондира на intrinsic value-то на акцията им?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ykyHgyP
                              Има грешка в заглавието - "Бианор АД" да се чете "Бианор АДСИЦ", сигурен съм... видях им инвестиционната програма, софтуерът е за парлама - тия са по недвижимостите...

                              П.С. Очаквайте продължението на филма "ТодороФ - няколко седмици по-късно"
                              Абсолютно съм съгласен на БФБ презаписване < 5 означава крах след началото на търговията
                              Бианор - ще ви чакам на 7-мия етаж

                              Коментар


                              • Цената в IPO-то на Бианор е 10,25 лв. за акция при 2,22 пъти презаписване

                                Първа финансова брокерска къща ООД и Бианор АД са определили чрез преговори и с консенсус цена от 10,25 лв. за акция на Бианор АД в първичното публично предлане на акции от дружеството, оферти за което се приемаха до петък, съобщи БФБ-София.

                                Коефициентът на презаписването е 2,22 пъти, съобщиха за Investor.bg от мениджъра по предлагането ПФБК. За сравнение, презаписването при акциите на Корпоративна търговска банка за пазарните поръчки беше над 13 пъти, а презаписването при Първа инвестиционна банка беше 6,25 пъти. Минималната емисиона цена в IPO-то на Бианор бе 10 лв. за акция.

                                Горепосочената цена (10,25 лв.) представлява единична емисионна стойност за новите акции от увеличението на капитала на дружеството, разпределени в предлагането.

                                В предлагането са разпределени 135 000 акции. Общата продажна стойност на разпределените в предлагането акции е 1,38 млн. лева. Класирани са офертите на 107 физически и юридически лица.

                                Разходите, свързани с предлагането, възлизат на 39 293 лв., в това число възнаграждение на ПФБК ООД от 15 000 лв. и 1,5 % от общата стойност на пласираните нови акции, или 20 756 лв., както и такса платена на Комисията за финансов надзор за издаване на потвърждение на проспекта от 1 750 лева.

                                Бианор реализира 31% ръст в консолидираната печалба за първото тримесечие, а за следващите две години дружеството предвижда инвестиции за близо 4 млн. лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X