IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трейс Груп Холд (T57 / TRACE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бяха го върнали наскоро, но пак си е внесен, спокойно.

    Коментар


    • абе верно ли са върнали проспекта на Трейса?????
      ако са го върнали трябва да е заради излишъци от маркетинг вътре сигурно тц тц тц

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Боримечката
        Първоначално изпратено от coolice
        Нали бяха казали че няма да има предварително внасяне? Ако е така ще е много голяма лудница...
        ако е така - а по всичко личи, че това е най-вероятният вариант - аз просто ще ги бойкотирам

        аман от селянии, кухи поръчки и тъпотии ...
        Те със сигорност много ще се притеснят...

        Коментар


        • Точните дати ще се обявят , след като КФН одобри внесения проспект. После има минимален срок за запознаване на инвеститорите с проспекта ( не сам сигурен колко беше - ама нещо - 2 седмици ми се върти ) и после ИП ( поемател или мениджър на емисията ) заедно с емитента решават точните дати. Ако текущата конюнктура на пазара не е много благоприятна - може и да се позабавят умишлено...

          Сроковете ги имаше или в ЗППЦК или в Наредба 2.

          Аре със здраве.

          Коментар


          • Все пак да попитам понеже не видях никъде да пише в последните страници - кога започва IPO-то и къде ще се подават молби за участие в него?

            Коментар


            • Слънчев вятър,
              мисля, че се подразбира, че коефициентът на презаписване ще ни е известен към момента на подаване на офертата /15 мин. преди края/.
              "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

              Коментар


              • Друго имах предвид.
                Трейса са обявили фиксирана цена 110.50
                Да речем, че аз съм готова да платя 135 лева
                Perla, ще си позволя и аз като аналгина да се намеся в размислите. По-добре, е че не можеш да платиш повече за да вземеш повече ако това може за теб, то и всички ще искат нали? Така погрешно може да стигнеш до идеята за букбилдинга, но забележи че и там на първа ръка цената е еднаква за всички а и в двата случая капитала кандидат за акции ще е еднакъв, нали така тогава радвай се, защото при фиксирана цена поне си наясно с цената а трябва да си прецениш колко/как/дали те устройва презаписа т.е. както и да се организира ИПО-то, една част от капитала почти сигурно ще ти се върне обратно /дали ще има обявена цена или не, това няма много да промени презаписа/. освен това играчите може да са обмислили тактиката и да няма голям презапис, знае ли човек ние с големото куче имаме една интересна прогноза за презаписа, ноооо... не тр. да я казваме, защото не дай си Боже нацелим цифрата,после може заради това да ни организират некоя среща с убавата мома, знаеш откъде Е, срещи е убаво да се организират, ама нека и повода да е убав все пак и за двете страни ..

                Коментар


                • Perla, в този смисъл си напълно права - блокира се 20 пъти повече капитал, отколкото реално искаш да вложиш. Трябва да се теглят репа, разправии...
                  Да видим обаче кой начин за провеждане на търга ще изберат.
                  "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Optic
                    Аз бих дала и 130 лева и 140 лева ако преценя за акция но искам да ми се гарантира че ще взема поне 50% от това което искам.
                    С тази нагласа просто недей да участваш в ИПО-то. Никой не може да ти гарантира нищо на търга, затова има и премиум - за риска, който трябва да поемеш. Кьорав карти не играе!
                    Друго имах предвид.
                    Трейса са обявили фиксирана цена 110.50
                    Да речем, че аз съм готова да платя 135 лева
                    Наложат внасяне на парите
                    Очаква се 20 пъти презаписване
                    Аз трябва да кеширам 20 пъти повече пари отколкото искам да вкарам
                    Случи се 20 пъти презаписване
                    Кой ще ми покрие загубите и транзакциите по 19/20-ти от разкешения капитал който не е използван !?

                    Затова казвах че предпочитам да платя 135 лева или иначе казано доста повече от повечето кандидат акционери но да нямам тези сериозни загуби и рискове от операцията

                    Ако се стигне наистина дотам ще си направя сериозен анализ на очакванията за вторична търговия и сигурно част от желаните акции ще купя може би после.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KrisSofia
                      Първоначално изпратено от Ford
                      Ще трябва да целим на сляпо ако не искат парите предварително и точно това е интересното тука. Някои може ли да каже какво правим когато не можем да запишем всички заявени акции, че досега не ми се е случвало но знае ли човек ?
                      Мисля, че не е задължително. В момента още не искат внасяне на парите в сметка и доколкото знам можеш да заявиш, колкото си искаш акции, а когато разбереш за колко си одобрен имаш 2 работни дни да закупиш акциите или част от тях.

                      Поправете ме, ако греша...
                      Аз ще си позволя да те поправя, защото грешиш :-) Ако подобно нещо се случи, първо няма да получиш нито една акция от заявеното количество и второ брокерът ти такъв сап ще изяде, че свят ще му се извие, а от там сапа ще го отнесеш и ти. Не случайно брокери приемат поръчки надвишаващи парите, с които разполага клиента, само когато той се е доказал с платежоспособността си и е малко по-близък с него. То в противен случай аз да пусна оферта за цялото количество и накрая да си решавам колко да взема и колко да оставя за другите :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ford
                        Ще трябва да целим на сляпо ако не искат парите предварително и точно това е интересното тука. Някои може ли да каже какво правим когато не можем да запишем всички заявени акции, че досега не ми се е случвало но знае ли човек ?
                        Мисля, че не е задължително. В момента още не искат внасяне на парите в сметка и доколкото знам можеш да заявиш, колкото си искаш акции, а когато разбереш за колко си одобрен имаш 2 работни дни да закупиш акциите или част от тях.

                        Поправете ме, ако греша...

                        Коментар


                        • Аз бих дала и 130 лева и 140 лева ако преценя за акция но искам да ми се гарантира че ще взема поне 50% от това което искам.
                          С тази нагласа просто недей да участваш в ИПО-то. Никой не може да ти гарантира нищо на търга, затова има и премиум - за риска, който трябва да поемеш. Кьорав карти не играе!
                          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Боримечката
                            Ами Перла при тези цени на акция и задължително внасяне не виждам как ще има 20 пъти презаписване ... лично мнение

                            макар, че пазара вече няколко пъти ме опровергава: щом някви кухарки като Тодороффф, Девин, Бианор или Системите от СтЗ привлякоха интерес, вече си мисля, че и бакалията в моя квартал ако се пусне на първично ще има тройно презаписване ...
                            mnogo dobre kazano :-)

                            Коментар


                            • Ще трябва да целим на сляпо ако не искат парите предварително и точно това е интересното тука. Някои може ли да каже какво правим когато не можем да запишем всички заявени акции, че досега не ми се е случвало но знае ли човек ?

                              Коментар


                              • Ами Перла при тези цени на акция и задължително внасяне не виждам как ще има 20 пъти презаписване ... лично мнение

                                макар, че пазара вече няколко пъти ме опровергава: щом някви кухарки като Тодороффф, Девин, Бианор или Системите от СтЗ привлякоха интерес, вече си мисля, че и бакалията в моя квартал ако се пусне на първично ще има тройно презаписване ...

                                Коментар

                                Working...
                                X