IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Samo 4e neznam koi ste e tozi strategi4eski investitor,koito ste investira v pazaren dql 1,5%???
    Golemite ve4e sa tuk i nqma mqsto za drygi!!!
    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

    Коментар


    • Явно тук има много хора от онази част на България щом толкова я хвалите :-) И другото е ясно, че не разбирате от бира. Нищо лично... Просто факта, че е евтина, не значи хубава.

      И иначе хората са си го казали, че чакат стратегически инвеститор. Сами нямат шанс с оглед на консолидацията в сектора.

      Коментар


      • Не знам дали сте пробвали ALMUS - продуктът на "Ломско пиво", но бирата е супер! За съжаление в София не е достатъчно известна и разпространена. А както се казва в една рекама - ТОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО
        Истината е винаги някъде по средата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Valentinski
          Първоначално изпратено от PDP
          Успешно изнасяме за САЩ а в момента се водят преговори с два от най-големите дистрибутори в Румъния.
          Мисля, че румънският пазар има много голям потенциал. Бил съм няколко пъти в северната ни съседка и доколкото ми е известно, там са разпространени само няколко бранда пиво (5-6). Ако не се лъжа, най-популярен е URSUS. Пазарът на бира не е особено конкурентен, май. А и географската локация на Ломско Пиво с близостта си и до Сърбия ми се струва доста благоприятна.

          Колкото до износа за САЩ, той е факт! Когато преди около 2 години баща ми подхвърли, че е реализиран износ на няколко контейнера за ... Лас Вегас (!), мислех, че се е пошегувал. Но си е истина. И американците пият наша бира, щом им се услажда чешката рецепта на Будвайзер (от Ческе Будьовице)
          румънският пазар е доста конкурентен )))
          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

          Коментар


          • Не е на последно, след Ломско е Агрима със Струмско пиво, както и няколко бутикови производителя. Прави сте, че дела е малък, но според мен при едно добро планиране има потенциал за нарастване. По-големите (трите чужди), както и Болярка имат големи бюджети за реклама, агресивни са и това води до големите продажби. При Ломско досега това го нямаше. Другото е, че Ломско е само с регионално разпространение - Северозапада, докато другите са с национално покритие.
            Така че, да видим какво ще представят като данни, проспект и визия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от PDP
              Успешно изнасяме за САЩ а в момента се водят преговори с два от най-големите дистрибутори в Румъния.
              Мисля, че румънският пазар има много голям потенциал. Бил съм няколко пъти в северната ни съседка и доколкото ми е известно, там са разпространени само няколко бранда пиво (5-6). Ако не се лъжа, най-популярен е URSUS. Пазарът на бира не е особено конкурентен, май. А и географската локация на Ломско Пиво с близостта си и до Сърбия ми се струва доста благоприятна.

              Колкото до износа за САЩ, той е факт! Когато преди около 2 години баща ми подхвърли, че е реализиран износ на няколко контейнера за ... Лас Вегас (!), мислех, че се е пошегувал. Но си е истина. И американците пият наша бира, щом им се услажда чешката рецепта на Будвайзер (от Ческе Будьовице)

              Коментар


              • Доколкото разбирам, таз бира не е вкусна, ама е евтина - подходяща за тоя беден и с голяма безработица район. Манете я.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bond
                  Това за дегустацията е много добра идея, ще участвам с удоволствие. Аз си мисля, че имам понятие от български бири и мога да кажа, че наистина в последните години качеството на пивото на Ломско сеповиши. Проблемът е, че няма равномерни доставки навсякъде (може би трябва да се направи маркетингово проучване за търсенето) и това води до непознаване на марката.
                  Иначе делът за януари е 1.77 на сто (но само от членовете на съюза на пивоварите), което може би прави около 1.5% за цялата страна. Иначе за 2006 г. пивоварната е продала 78 695 хектолитра бира, което е точно 1.5% от предварителните данни за общата реализация на бира в страната.
                  И е на последно място по продажби ..................

                  Коментар


                  • Това за дегустацията е много добра идея, ще участвам с удоволствие. Аз си мисля, че имам понятие от български бири и мога да кажа, че наистина в последните години качеството на пивото на Ломско сеповиши. Проблемът е, че няма равномерни доставки навсякъде (може би трябва да се направи маркетингово проучване за търсенето) и това води до непознаване на марката.
                    Иначе делът за януари е 1.77 на сто (но само от членовете на съюза на пивоварите), което може би прави около 1.5% за цялата страна. Иначе за 2006 г. пивоварната е продала 78 695 хектолитра бира, което е точно 1.5% от предварителните данни за общата реализация на бира в страната.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lareman
                      BIrata moje i da e dobra..no potenciala za rastej na prodajbite e malak/;

                      1.Prodawat v niskia cenowi segment -kadeto pe4albite sa malki
                      2.Ostanalite v bransha - heiniken,Inbev,Carslberg prodaljavat da investirat mnogo $ za da si uweli4at pazara.
                      Дружеството в момента има около 1,5% дял от пазара на пиво в България. С относително малки инвестиции има възможност да удвои капацитета си.
                      Иначе е натоварено почти на 100% в момента. Вече има добра дистрибуторска система и оптимална маркетингова и рекламна дейност.

                      Отговорите ми може малко да се бавят поради необходимостта от коментар с мениджмънта на дружеството, но ще отговарям на всички въпроси по темата

                      Поздрави и успешен ден!

                      Коментар


                      • BIrata moje i da e dobra..no potenciala za rastej na prodajbite e malak/;

                        1.Prodawat v niskia cenowi segment -kadeto pe4albite sa malki
                        2.Ostanalite v bransha - heiniken,Inbev,Carslberg prodaljavat da investirat mnogo $ za da si uweli4at pazara.
                        мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                        Коментар


                        • не бе, кой се сърди. просто няма смисъл - всеки може да опита двата вида бира и да прецени.

                          според мен това, че е бира тип масов продукт, е гаранция за стабилност на приходите и потребителите.

                          за мен е много интересно, но нека все пак видим и някакви отчети като излезе проспекта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bobi75
                            trendy, ти май не обичаш бира
                            Има право - макар и в минало време, не му се сърдете или обиждайте. Сега обаче нещата са доста по-различни.

                            http://www.lomskopivo.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trendy
                              Сега разбрах защо имаше такова търсене на акции на Ломско напоследък
                              ама за сметка на това
                              това което произвеждат не може да се нарече бира
                              съжалявам ако обиждам някой
                              ама то и на цвят и на вкус е гадно
                              аз не бих участвал в такова ИПО
                              Може би си пил Алмус преди доста време. Да няма какво да го крием - тогава бирата беше с доста ниско качество, макар и масово да се консумираше въпреки това в Северозападна България поради сериозно по-ниската си цена. Което също си е бизнес разбира се - сега хем се радваме хем се оплакваме от лоу кост авиокомпаниите.

                              Откакто сме придобили мажоритарният пакет в дружеството са направени сериозни инвестиции - само за последната година и половина те са над 2 милиона лева.
                              Днес бирата все още е в долния ценови сегмент но по качество се конкурира добре с останалите. Факти като доказателства за това са - изключителния контрол на Баварския пивоварен институт Weihenstefan – Мюнхен, Германия; доверието оказано от Кауфланд за производството на Амброзиус, през 2004 година беше удостоена със "Сребърен лъв" в бранша "Храни и напитки", медалите ,с които неколкократно са отличавани светло пиво лукс и специалните пива на Международното изложение “ MONDE SELECTION” – Брюксел, Белгия.
                              Тъмната бира се произвежда не само по класическа немска технология но и с вносни суровини специално предазначени за производството на такова пиво
                              Успешно изнасяме за САЩ а в момента се водят преговори с два от най-големите дистрибутори в Румъния.

                              Българите имаме една основателна поговорка - "Око да види, ръка да пипне" готов съм да организирам едно посещение на бъдещи инвеститори за дегустация до пивоварната или дегустация тук в София.
                              Още веднъж благодаря за мнението ти защото критиката прави нещата по-добри.

                              Коментар


                              • trendy, ти май не обичаш бира

                                Коментар

                                Working...
                                X