IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
    Като гледам оредялото предлагане по позицията, ако някой изкупи до 1,30 и цената директно се отпушва към 2 лв.
    И нормално никой да не иска да продава на тези цени сега. При така добре развиващ се бизнес и добро отношение от страна на мениджмънта към малките акционери.
    Аз самата съм много доволна че си купих акции тук. До 2-3 г. не мисля да ги продавам.
    Как го измери доброто отношение към акционерите, аз си мисля че всички пресконференции водят към бъдещо увеличение на капитала.

    Коментар


    • Като гледам оредялото предлагане по позицията, ако някой изкупи до 1,30 и цената директно се отпушва към 2 лв.
      И нормално никой да не иска да продава на тези цени сега. При така добре развиващ се бизнес и добро отношение от страна на мениджмънта към малките акционери.
      Аз самата съм много доволна че си купих акции тук. До 2-3 г. не мисля да ги продавам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Г-н Зарев, гледайки видеото от пресконференцията ми възникват два доуточняващи въпроса:

        1. Да изясните въпроса с ТЕЦ-а и когенерацията. Чия собственост е в момента действащия и чия собственост ще е новата когенерация която предстои да се доизгради и да заработи догодина?
        2. Г-н Колчев споменава че когенерацията ще "намали разходите ни с 50%". Предполагам става въпрос за енергийните разходи, т.е. тези за ток, пара и мазут?
        При производство от 125 хил.т. целулоза, какъвто е плана ви за 2011 г., ориентировъчно по колко лв/тон целулоза ще се смъкне себестойността, при това положение?

        Благодаря предварително!
        1. ТЕЦа - ТЕЦ Свилоза е продаден на друг собственик, акцентирам върху друг - няма врътка. От него черпим по договор част от необходимата ни пара. Друга част се произвежда от един по-малък наш котел в който изгаряме кори от дървесината; трета част се произвежда пак от нас от едно специфично съоръжение наречено Содо-регенерационен котел (СРК), което изпълнява функцията и на химически реактор. Сега, към СРК, монтираме турбина която ще дава възможност, чрез когенерация, да произвеждаме ел. енергия замествайки онази, която сега купуваме от ТЕЦа (заедно с парата).
        2. Да, 50% означава конкретно ток. Съжалявам, че ще отговоря уклончиво, но това ще го разбера на практика когато заработи турбината. Има разни сметки, предимно правени от инженери с много условности по експлоатационните режими. Като най-грубо мога да кажа, че очаквам поне 100 000 лв. намаление на месец общо. На тон, зависи от месечното производство, не очаквам да надхвърлим 120 000 тона общо годишно за 2011, което е около 10 000 + на месец.

        Коментар


        • Г-н Зарев, гледайки видеото от пресконференцията ми възникват два доуточняващи въпроса:

          1. Да изясните въпроса с ТЕЦ-а и когенерацията. Чия собственост е в момента действащия и чия собственост ще е новата когенерация която предстои да се доизгради и да заработи догодина?
          2. Г-н Колчев споменава че когенерацията ще "намали разходите ни с 50%". Предполагам става въпрос за енергийните разходи, т.е. тези за ток, пара и мазут?
          При производство от 125 хил.т. целулоза, какъвто е плана ви за 2011 г., ориентировъчно по колко лв/тон целулоза ще се смъкне себестойността, при това положение?

          Благодаря предварително!

          Коментар


          • http://www.investor.bg/news/article/108943/339.html

            Свилоза: Втори сме по конкурентоспособност след заводите в екваториалните зони

            32 минутно видео с отговорите на журналистическите въпроси от пресконференцията в четвъртък (презентацията е публикувана 1:1)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Maq7 Разгледай мнение
              И поздравления и от мен за решението Ви да се включите във форума и се присъединявам към Батя с предложението за "игнор" на провокаторите. Успехи!
              Е, не пречи да се пробвам и съм убеден, че ползата ще е взаимна. Днес, например, Marti ме светна за нещо, което и търговците ни не го знаеха. А за провокаторите - няма лошо. Студентите ми също се опитват понякога и става доста забавно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                Мариян Йорданов ми предлага да публикуваме отчетите тук - http://www.investor.bg/bulletin/; Това ще ви свърши ли работа?
                Отчетите ви вероятно пак няма да се публикуват на сайта на борсата, но бюлетинът на Инвестор е едно чудесно решение, да!!! Доколкото знам и таксата им е символична, така че с 2 ръце съм ЗА лично аз, защото това е един от двата най-разпространени канала за публикуване на отчети!

                И поздравления и от мен за решението Ви да се включите във форума и се присъединявам към Батя с предложението за "игнор" на провокаторите. Успехи!
                Every passing minute is another chance to turn it all around

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Да, не му е сега времето на дивидента!
                  Аз в качеството си на акционер в компанията, предпочитам с реализираната печалба първо да се намали задлъжнялостта, да се инвестира в повишаване на ефетивността и едва тогава да мислим за дивидентите.


                  Г-н Зарев, поздравления за чудесната иницатива да комуникирате с инвеститорите през форума на инвестора. Иначе бъдете готов и за провокатори, решението е - игнор
                  Така е, Батка. Днес гледах едно проучване на КПМГ по темата и общо взето това са ни намеренията. http://cfo.cio.bg/18_navremenno_prog...omeni_krizata;

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                    Имаме загуба за покриване от 2008/9 от 30 милиона. Няма как. Но акционерите са наясно, че в перспектива това е пътят.
                    Да, не му е сега времето на дивидента!
                    Аз в качеството си на акционер в компанията, предпочитам с реализираната печалба първо да се намали задлъжнялостта, да се инвестира в повишаване на ефетивността и едва тогава да мислим за дивидентите.


                    Г-н Зарев, поздравления за чудесната иницатива да комуникирате с инвеститорите през форума на инвестора. Иначе бъдете готов и за провокатори, решението е - игнор

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                      Г-н Зарев има ли идеи за някакъв дивидент, след тази феноменална печалба, която реализирате въпреки кризата ?
                      Имаме загуба за покриване от 2008/9 от 30 милиона. Няма как. Но акционерите са наясно, че в перспектива това е пътят.

                      Коментар


                      • Г-н Зарев има ли идеи за някакъв дивидент, след тази феноменална печалба, която реализирате въпреки кризата ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                          Най-много отчети се публикуват в сайта на борста, иначе и в Инвестора е добре.

                          Тук винаги има хора на които им е криво, това е нормално просто трябва да се игнорират.

                          Някъде може ли да се намери графика на цената на целулозата ?
                          Може, тук http://www.foex.fi/default.asp?navigate=home2.asp; данните са седмични, а нашият вид целулоза е BHKP.

                          Коментар


                          • Най-много отчети се публикуват в сайта на борста, иначе и в Инвестора е добре.

                            Тук винаги има хора на които им е криво, това е нормално просто трябва да се игнорират.

                            Някъде може ли да се намери графика на цената на целулозата ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rambo-roki Разгледай мнение
                              Господин Зарев,не го приемайте сериозно,но нали знаете за средните 12 овце.Комшията има 11 ,а аз имам само 1.Нали не смятате, че двамата притежаваме по 6 овце.
                              Лека вечер!
                              Сори Рамбо, ама си мислех, че форума е за трейдъри - икономисти, а не за синдикалисти и че целта му е информационно - аналитична, а не популистка. Ако съм се объркал нещо да вземам мерки овреме!

                              Коментар


                              • Господин Зарев,не го приемайте сериозно,но нали знаете за средните 12 овце.Комшията има 11 ,а аз имам само 1.Нали не смятате, че двамата притежаваме по 6 овце.
                                Лека вечер!

                                Коментар

                                Working...
                                X