IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами да не само, че се правят пари и в космоса ще се лети

    Коментар


    • Пичове , мерете си пишките в друга тема
      Хората пари правят тук .....
      МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
        Батя, за акциите, дето ги споменаваш, сега погледнах - Монбат нямам от октомври 2008 (цената пак беше горе-долу около тая дето е в момента), Енемона нямам от май 2009 (купувах в края на 2008 около 5 лв продадох всичко през май 2009 някъде около 8 лева). Имах и Еврохолд - купени през март 2009 около 0.9 и разпродадени през ноември 2009 малко над 1.4 (оттогава нямам). При ХДПАД продадох на загуба след като Божков си гласува премията от 2 млн.

        Софарма имам малко от октомври 2008 на цена 2.20 - 2.50 и чакам да видя какво ще прави Грамърси, но при Трейс за втори път купувам около 45-50 и се радвам на ръст до към 80. При ПИБ също за втори път играя мача от под 2 до над 3 лв, а при ЦКБ играх просто за играта, но не ми допадат счeтоводните врътки и макар и да имаше сериозен ръст, нямам сериозно участие в него, та затова не я споменавам. Разбира се има и други, но да не си ставаме съвсем интимни.
        .....
        Не ми се обяснявай като ученичка.
        Казах ти по-надолу - Така и баба знае. В минало свършено време. Не ме занимавай повече с твоите терзания. Плувай (злобей) както си знаеш, а мен ме остави да правя пари. В момента БФБ е идеална за целта!

        Коментар


        • Щом сте толкова добри в прогнозите, кажете- Кога ще излети Краси в космоса и кога акционерите на Свилоза ще получат дивидент

          Коментар


          • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
            ааа, малко се пообърка тук
            споменЪ говореше и спореше 2008 до средата на 2009 и май се оказа прав . а ако цитираш мой коментар, в който съм твърдял, че ще има пълен крах където и да било, ще си отрежа топките. тезата ми НИКОГА не е била такава и не е хубаво да извърташ нещата. .....
            Без да съм адвокат на Оценителя, да очакваме ли да си изпълниш обещанието???

            Юни 2009 година...
            Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
            Жилищният пазар в САЩ продължава да се влошава22.06.2009 22:06

            Жилищният пазар в САЩ се намира в най-тежката си корекция от десетилетия и в момента има малко причини за оптимизъм в условията на влошаваща се икономика.

            „Въпреки безпрецедентните усилия от страна на правителството да задвижи икономиката и да помогне на собствениците на жилища да продължават да изплащат ипотеките си, цените на жилищата продължават да падат и броят на принудителните отнемания продължи да се покачват в повечето региони през първото тримесечие на 2009 г.“, сочи годишен доклад на Харвардския университет, цитиран от MarketWatch...



            Докладът на Световната банка потопи борсите в САЩ22.06.2009 17:46

            Поредният икономически доклад на Световната банка стресна инвеститорите и понижи както цените на акциите на борсите в САЩ, така и тези на петрола, златото и други основни стоки. Успоредно с това интересът към щатската валута и държавните ценни книжа като средство за съхранение на стойността се повиши чувствително...

            Световната банка коригира надолу своята прогноза за световната икономика и вече очаква спад от 2,9% през тази година. Базираната във Вашингтон финансова институция очаква по-слаб растеж на брутния вътрешен продукт в развиващите се икономики и тежки последствия за Русия и страните от бившия социалистически лагер.

            Цените на борсово търгуваните стоки, както и тези на суровините, поеха рязко надолу. През последните седмици те поскъпнаха значително, водени от спекулациите за скорошен край на икономическата криза. Цената на златото, среброто и медта се понижава, което се отразява най-лошо на компаниите от добивния и енергийния сектор...



            все новини, които показват, че дъното и най-лошото още не е стигнато.
            полки, коментирай тези новини.
            ади чичка, ти си на ход :-)
            Бих постнал е графика на всякакви индекси, но мисля, че няма нужда, нали!

            Коментар


            • Уважавам Свилоза, искам Краси да лети в космоса

              Коментар


              • СпоменЪ, посочените от мен твои коментари са от края на 2009 и първата половина на 2010, а цитираните от теб сделки (Енемона, еврохолд), за които твърдиш, че си ми помогнал с тези коментари, са от 2008 и 2009, когато твоята комплексирана и самовлюбена персона ежедневно сееше в този форум смрад и за прогнози за софикс под 200.

                Не виждам как за сделки от 2008 и 2009 си ми помогнал с нещо, което си написал през през 2010, а не си спомням да съм прочел нещо смислено от теб през 2008 и 2009. А в последните два месеца, докато видиш накъде духа вятъра, съвсем се беше покрил. Та затова казвам, че вървиш след събитията и това, че можеш да изсипеш порой от несвързани думи и обиди не променя този факт и не те прави по-убедителен.

                За Свилоза пиша критично още от цена под 1 лев и ако съм искал, съм можел да вляза, а по-назад в темата съм написал защо не съм го направил. И пиша за Свилоза, а не злобея срещу Батя, на него няколко пъти вече му пожелах успех, но при лични нападки отговарям, защото каквото повикало - това се и обадило.

                А дали някой от всички вас, дето плюете и плюете и ругате персонално, може да участва с коментар по същество, различен от това колко е била преди и колко е скочила сега цената, колко пачки сте направил и какъв космически таргет има? Щото и Краси Дачев има космически таргет, но не съм забелязал това да влияе стмулиращо на инвеститорите.
                Last edited by Valuator; 11.02.2011, 08:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                  Пак я подкара хвалипръцковската, Батя. Е не може всички да сме еднакви - едни се първо се пъчат и после скришом пъшкат, други спорят в теми дето не инвестират и не ъпкат в теми, дето инвестират, щото нямат нужда да си чешат егото и да манипулират. При това когато пиша в определена тема, се старая да коментирам компанията и нейните мажоритари, а не хората, които пишат в темата, но винаги се намира някой, дето няма какво смислено да каже и единствените му аргументи ще са каруцарски.

                  Батя, за акциите, дето ги споменаваш, сега погледнах - Монбат нямам от октомври 2008 (цената пак беше горе-долу около тая дето е в момента), Енемона нямам от май 2009 (купувах в края на 2008 около 5 лв продадох всичко през май 2009 някъде около 8 лева). Имах и Еврохолд - купени през март 2009 около 0.9 и разпродадени през ноември 2009 малко над 1.4 (оттогава нямам). При ХДПАД продадох на загуба след като Божков си гласува премията от 2 млн.

                  Софарма имам малко от октомври 2008 на цена 2.20 - 2.50 и чакам да видя какво ще прави Грамърси, но при Трейс за втори път купувам около 45-50 и се радвам на ръст до към 80. При ПИБ също за втори път играя мача от под 2 до над 3 лв, а при ЦКБ играх просто за играта, но не ми допадат счeтоводните врътки и макар и да имаше сериозен ръст, нямам сериозно участие в него, та затова не я споменавам. Разбира се има и други, но да не си ставаме съвсем интимни.

                  СпоменЪ, теб отдавна съм се отказал да те коментирам. Аз обикновено съм срещу течението и манипулаторите, а ти винаги си по течението и след събитията, но за сметка на това си гръмогласен, а освен това и късопаметен. Но за да не съм голословен:
                  благодаря ти за PR-а гено. ти май си имал за цел да копираш три мои коментара и пействайки ги във форума си се надявал никой да не ги прочете
                  кое от казаното от мен не се е сбъднало бре, гена? вместо да ме похвали , завистливият и злобен гено ходи да плюе (балансирайки естествено). продължиха ли да растът лошите кредити през 2010? при условията, които съм описал, че очаквам, скочиха ли индксите? януари 2010 говоря за сбъдване на прогнозите гена, а не споря с теб. теб нали това те дразни най-много - някой да нацели по-доходоносна акция (като батя) или някой да направи по-точна прогноза от теб (споменЪ). и накрая за третия коментар - половин година след моя коментар чета, как износа нямало да е достатъчен, за да издърпа икономиката, че потреблението ни е ниско. и това все от анализи на водещи финансови институции. та, кой се движи по течението и след събитията гено? аз ли, който ходя да ти отварям очите рано-рано или ти, който и сега си ходиш сляп, но за сметка на това все толкова завситлив и злобен
                  гледам, че докато си ровил из коментарите ми си ползвал и по нещо от тях - купил енемона на 5 и продал на 8, купил еврохолд на 0.90 и продал на 1.40 - радвам се, че съм ти бил полезен, за да има как да се обясняваш по аргументирано като цени и дати пред Батя . влачи е гена, влачи, аз съм великодушен

                  п.п. гена, чакам коментар от моя страна за пълен крах на каквото и да било нещо. беги да се ровиш в архива.
                  Last edited by споменЪ; 11.02.2011, 07:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    Пак я подкара хвалипръцковската, Батя. Е не може всички да сме еднакви - едни се първо се пъчат и после скришом пъшкат, други спорят в теми дето не инвестират и не ъпкат в теми, дето инвестират, щото нямат нужда да си чешат егото и да манипулират. При това когато пиша в определена тема, се старая да коментирам компанията и нейните мажоритари, а не хората, които пишат в темата, но винаги се намира някой, дето няма какво смислено да каже и единствените му аргументи ще са каруцарски.

                    Батя, за акциите, дето ги споменаваш, сега погледнах - Монбат нямам от октомври 2008 (цената пак беше горе-долу около тая дето е в момента), Енемона нямам от май 2009 (купувах в края на 2008 около 5 лв продадох всичко през май 2009 някъде около 8 лева). Имах и Еврохолд - купени през март 2009 около 0.9 и разпродадени през ноември 2009 малко над 1.4 (оттогава нямам). При ХДПАД продадох на загуба след като Божков си гласува премията от 2 млн.

                    Софарма имам малко от октомври 2008 на цена 2.20 - 2.50 и чакам да видя какво ще прави Грамърси, но при Трейс за втори път купувам около 45-50 и се радвам на ръст до към 80. При ПИБ също за втори път играя мача от под 2 до над 3 лв, а при ЦКБ играх просто за играта, но не ми допадат счeтоводните врътки и макар и да имаше сериозен ръст, нямам сериозно участие в него, та затова не я споменавам. Разбира се има и други, но да не си ставаме съвсем интимни.

                    СпоменЪ, теб отдавна съм се отказал да те коментирам. Аз обикновено съм срещу течението и манипулаторите, а ти винаги си по течението и след събитията, но за сметка на това си гръмогласен, а освен това и късопаметен. Но за да не съм голословен:
                    И твоята ми изглежда малко - балонерска хава. Да пишеш по един час пост. Защо ли ?!!!

                    Коментар


                    • Пак я подкара хвалипръцковската, Батя. Е не може всички да сме еднакви - едни се първо се пъчат и после скришом пъшкат, други спорят в теми дето не инвестират и не ъпкат в теми, дето инвестират, щото нямат нужда да си чешат егото и да манипулират. При това когато пиша в определена тема, се старая да коментирам компанията и нейните мажоритари, а не хората, които пишат в темата, но винаги се намира някой, дето няма какво смислено да каже и единствените му аргументи ще са каруцарски.

                      Батя, за акциите, дето ги споменаваш, сега погледнах - Монбат нямам от октомври 2008 (цената пак беше горе-долу около тая дето е в момента), Енемона нямам от май 2009 (купувах в края на 2008 около 5 лв продадох всичко през май 2009 някъде около 8 лева). Имах и Еврохолд - купени през март 2009 около 0.9 и разпродадени през ноември 2009 малко над 1.4 (оттогава нямам). При ХДПАД продадох на загуба след като Божков си гласува премията от 2 млн.

                      Софарма имам малко от октомври 2008 на цена 2.20 - 2.50 и чакам да видя какво ще прави Грамърси, но при Трейс за втори път купувам около 45-50 и се радвам на ръст до към 80. При ПИБ също за втори път играя мача от под 2 до над 3 лв, а при ЦКБ играх просто за играта, но не ми допадат счeтоводните врътки и макар и да имаше сериозен ръст, нямам сериозно участие в него, та затова не я споменавам. Разбира се има и други, но да не си ставаме съвсем интимни.

                      СпоменЪ, теб отдавна съм се отказал да те коментирам. Аз обикновено съм срещу течението и манипулаторите, а ти винаги си по течението и след събитията, но за сметка на това си гръмогласен, а освен това и късопаметен. Но за да не съм голословен:

                      Първоначално изпратено от на 04.12.2009 споменЪ
                      ... очакванията за реалната икономика у нас са, че най-лошото тепърва предстои. февруари-април ще е най-тежко. не случайно банките в момента си събират парите. тук нали всички са баровци - с големи портфейли и богати приятели. то няма бизнесмен без фирмен кредит. ами питайте някой такъв, който скоро си е правил ревю на оборотния кредит (кредитна линия или овърдрафт), дали от банката не са му намалили кредита и не са му поискали допълнително обезпечение. при подобни настоения у банките и свързаните с тях ПФ, ДФ и т.н., чакайте нарастване на индексите у нас. хората, които държат юздите в ръцете си очакват фалити и вълна от нови лоши кредити, а вие очаквате от тях да купуват акции и индексите да растат. няма как да стане :-( а, ако стане както някои хора прогнозират: ниска инфлация и високи лихви, чакайте скоро някой да върне пари на несигурната БФБ, при 15-16% по депозитите и 2-3% инфлация. това ако се случи, очаквайте обратния сценарии - разочаровани спекуланти да продават и да вкарват на депозити. пък нека някои хора да си драскат по клавиатурата, че депозита не бил инвестиция
                      Първоначално изпратено от на 21.01.2010 споменЪ
                      като човек предвидил финансовото бедствие на БФб, наистина се чувствам неудобно - явно не бях достатъчно убедителен, щом болшенството "играчи" не ми повярвахте и си останахте с "безценните" акции и ОГРОМНИТЕ загуби, докато аз се наслаждавах на високите лихви по депозитите при нулева инфлация ...
                      Първоначално изпратено от на 01.06.2010 споменЪ
                      нашата икономика няма нищо общо с икономиките на страните от ЦИЕ или Азия ... в основата на нашата икономика бяха чуждите инвестиции: в имоти, в изграждането на МОЛ -ове и т.н. търговски сгради, както и милиардите, които изпращаха милионите българи, работещи в чужбина. всичко това сега секна, а това за нашата икономика беше "бензина". сега няма "бензин" няма и икономика. в смисъл - нея си я има, но каква е тя? и за какви 7% нормален ръст говориш, като ние нямаме реален производствен сектор. говоря за промишленост с висока принадена стойност, а не за шивашки и текстилни предприятия и тем подобни.

                      сега някои се радват на лекия ръст в износа - да, това е радващо, но не толкова. ако бяхме експортна икономика щеше да е много хубаво. но зейналите огромни дупки от спада в преките чуждестранни инвестиции, не могат да се запушат с мъничак ръст на износа...
                      Last edited by Valuator; 11.02.2011, 01:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                        Борисе, въпреки изключително грубия ти език, ще ти отговоря, че не се радвам, просто се грижа за баланса. Ако не си забелязял досега, моето мнение обикновено е обратно на масовката в дадена тема. Например миналата година по това време водех люти спорове със споменЪ и Петър Караиванов, които вещаеха пълен крах на България и света. Сега всички са си сложили розовите очила, но е хубаво някой да има по-различно от еуфоричното мнение. Независимо от менията и остротата на споровете обаче аз никога не си позволявам да ругая хората по характерния за теб каруцарски начин.
                        ааа, малко се пообърка тук
                        споменЪ говореше и спореше 2008 до средата на 2009 и май се оказа прав . а ако цитираш мой коментар, в който съм твърдял, че ще има пълен крах където и да било, ще си отрежа топките. тезата ми НИКОГА не е била такава и не е хубаво да извърташ нещата. от очевидно губеща позиция се опитваш да излезеш победител след години . шушумига си ти гено, шушумига
                        да ти кажа честно, много ми е интересна тази метаморфоза при теб - плюеше ме преди години за неща, които сега самия ти вършиш и то в много по-грозна форма. аз никога не съм нападал пръв и не съм завиждал на успехите на другите. забелязвам, че много те е яд на хора, които са се усетили преди теб и имат "наглостта" да се радват на прозорливостта си. а напънът ти да изкараш завистливото и злобеещо дребно човече в теб, балансьор, си граничи с цинизъм

                        Коментар


                        • Не сте прави да не уважавате космическата акция

                          Коментар


                          • Нямам Еврохолд, но имам Трейс от 48 лв. Сега споко ли си?
                            А това че казвам кога и къде влизам не е по-силите на всеки да го прави. Ето примерно ти, не казваш къде влизаш, а после констатираш кои ликвидни, колко много са се вдигнали И видни анализаторе, правиш леки намеци че уж си взел там. Ама не така! Така и баба знае.
                            После кой се правел на герой!
                            Аз поне съм писал предварително и може да се види какво съм постигнал. А ти - само тънка злобичка, завист и кеф при най-малката лоша новина.
                            И айде няма нужда да ме открехваш за ликвидни - неликвидни. Добрия играч може отвсякъде да направи пари! Щото те и Монбат, Софарма и Енемона са ликвидни, но нещо тях тактично не ги споменаваш!? Там да се сещаме че нямаш, щото те не са поскъпнали така

                            Коментар


                            • наблюдаваща, пак да повторя, че ако имат интерес, могат да конвертират дълга в собственост и без да инвестират нови пари. Но ти сигурна ли си, че можеш да обясниш как точно тази собственост ще донесе по-висока доходност на банката? Такси за участие в управление, дивиденти, продажба на пакет на БФБ, стратегически инвеститор? По принцип може, но в какъв хоризонт, при каква вероятност и риск?

                              Батя, докато се повърташ в Еврохолд и се дуеш като малко петле при тази нисколиквидна акция с месечен оборот от 70 000 лв, Трейс и ПИБ направиха не по-малки ръстове при дневен оборот над 100 000 лв и доста по-малки рискове. Още преди два месеца ти казах, че истината е при ликвидните акции с потенциал, ама ти си плямпаш по цял ден кога и къде си влязъл и какви таргети имаш. Не ми пречиш, можеш да продължиш да се напъваш, но не очаквай всеки да е самовлюбен форумен герой като теб.
                              Last edited by Valuator; 10.02.2011, 13:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                                Ех, мечти. ...
                                Ооо, велика анализаторе! Виждам че на цена 1,90 повтаряш същите матри, които бълваше и когато купувах на лев
                                Браво за упоритостта. Макар да си в тотална грешка, признавам че си упорит и последователен. Хайде и на 5 лв. пак да ни ги припомниш тия работи долу

                                Коментар

                                Working...
                                X