IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов
    Да не стане кат при фармата
    В по-малък размер ще е При фармата висяха 20тина мильона книги а тук целия флоут беше 10 пъти по-малко от въпросните 20 мильони. Към 6-7% беше флоута, то пък затова и малко се търгува, А зорлията може би да продава повече време. Да слага книгите и да не се притеснява, както предложи и БСЕ
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Взех, Пепе, но беше кобос и затова питах

      Коментар


      • еее загубихме наема от приюта за кучета

        http://svishtov-news.com/article/253...stveni-kucheta

        мн отмъстителен тоя краси - прецакват тацеко, а той си иска парите от болницата и затваря кучкарника
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
          Да не стане кат при фармата
          Е то нема кой, тука по принцип уж големи нема... ако и да е по-голям пакета, аз съм си дългосрочен. Иво, ти не хвана ли от промоцията вчера?
          Last edited by pepe1234; 16.11.2017, 11:13.

          Коментар


          • Свилоза със 198% ръст на консолидираната печалба през третото тримесечие

            https://www.investor.bg/novini-i-ana...sechie-250382/
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Да не стане кат при фармата

              Коментар


              • Всички чакаме да видим колко има да дава този продавач, ама и той нещо чака и де ще му излезе края не знам.

                Коментар


                • изглежда нашия човек има още да продава Ама този път не ги засили с каруцата... ама и купувачите се усетиха и го чакат в ниското...
                  Last edited by pepe1234; 16.11.2017, 10:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader
                    Не знам какво не му харесвате на Дачев. Единствено че не е започнал да дава дивиденти. Но какво прави последните години, прави ли пари или не? За мен отговора е - прави и те отиват за деливъриджинг. Тази таблица на мен много ми допада - нетния дълг по години след голямата инвестиция дето направи по обновяването на завода: Нетен дълг 2010 *** 73,524,000 2011 *** 65,325,000 2012 *** 56,654,000 2013 *** 50,280,000 2014 *** 36,550,000 2015 *** 19,696,000 2016 *** 28,804,000 2017Q3 *** 3,862,000 През годините си прави и инвестиции в завода, но нищо сериозно. Връща по около 10млн дълг на година и свали дълга почти до нула, сега започва нов завод. Ами така се прави. А и капиталовата структура е добре вече, все пак собственият капитал от 23 млн през 2009, към това тримесечие е вече 119млн. лв. п.п. Да я караме с обеми като вчера пък да видим цената накъде ще отиде за няколко дни.
                    Bse,.така е защото маржовете са на топ ниво сред бфб дружествата. Мцх беше от малкото които можеха да достигат 20% печалба от продажби(сега 16%), да има - да няма още едно две други, (сега корадо е 19%) които го правеха а Свилоза вече ги изпреварва с 21%, а ми е интересен този показател, показва, колко е ефективен, оцеляващ, доколко е намерил добра пазарна позиция и ... колко бързо може да си позволи да връща дълг и др. а понеже отношението печалба/актив е също 20% (ще рече че ако добавя актив, той му се изплаща много по-бързо а и заради другия марж му носи много повече профит отколкото други бизнеси), та отлична мисъл на Космо и дори заслужава поздравление за изчисленията да превръща активи и инвестиции в нови още по-профитабилни инвестиции. така че маржовете да не зависят толко от конюнктури и да са пак на топ нива)) Такава динамика на развитие трудно ввече може да се наблюдава при блу чиповете на бфб
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • БСЕ за мен това е така от няколко години, една от малкото компании, които си заслужава да имаш на БФБ с невероятна перспектива. Мисля че няколко пъти съм споделял, че портфейла ми е 100% свилоза, просто защото ми се струва, като нешлифован диамант, за разлика от всички останали. Това че изчисти дълговете много ме радва, когато четох Buffetology това беше един от основните компоненти, които се споменаваха за Бъфет, когато си подбира инвестициите. Мнението ми е пристрастно обаче...
                      Last edited by pepe1234; 16.11.2017, 10:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Отчета е много добър!!! Ноооо, е на Краси!
                        Не знам какво не му харесвате на Дачев. Единствено че не е започнал да дава дивиденти. Но какво прави последните години, прави ли пари или не? За мен отговора е - прави и те отиват за деливъриджинг. Тази таблица на мен много ми допада - нетния дълг по години след голямата инвестиция дето направи по обновяването на завода:

                        Нетен дълг
                        2010 *** 73,524,000
                        2011 *** 65,325,000
                        2012 *** 56,654,000
                        2013 *** 50,280,000
                        2014 *** 36,550,000
                        2015 *** 19,696,000
                        2016 *** 28,804,000
                        2017Q3 *** 3,862,000
                        През годините си прави и инвестиции в завода, но нищо сериозно. Връща по около 10млн дълг на година и свали дълга почти до нула, сега започва нов завод. Ами така се прави.
                        А и капиталовата структура е добре вече, все пак собственият капитал от 23 млн през 2009, към това тримесечие е вече 119млн. лв.

                        п.п. Да я караме с обеми като вчера пък да видим цената накъде ще отиде за няколко дни.

                        Коментар


                        • Някой знае ли продавача?
                          При мен на два пъти от Карол, но там са много играчори а май започна и няколко дни преди отчета )) Ще го видим какви ги е намислил днес, утре или следващите дни. ))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Някой знае ли продавача?

                            Коментар


                            • бе вие с батката сте най-най по трейдването, нека ви види и пандето, що за играчори сте аре да спиме, па утре пак ще ви гледаме големата радост и как ще се наигравате за 500. Дaвай нека да боли, да ви видиме майсторията играчочри
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                забравяш Т+2. Докато се накумиш да извъртиш некоя спекула... софтрейда нема да те чака цели 2 дена... така, че три пъти мери един път режи. А през това време мога да си позволя да остана само в три хартии - трейда, тука и кеша ) и да затворя спекулата, докато се наиграте с останалете шитове

                                Ти верно ли си с тия познания за трейдването?
                                500 купени днес - ти ги продавам веднага - стига да е празно на аска до 5цата

                                Коментар

                                Working...
                                X