IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами и аз така се дразнех преди, но няма за какво, трябва да си го изчакаме нашето. Времето работи за нас и компанията също. Няма от какво да съм недоволен. Да липсват реакции от пазара, но какво от това, важен е крайния резултат. Чакаме си нашето пък знае ли човек. Ббеше 2.2 стигна 4.8 сега е 4.2 още един път толква и отива на 8.8 примерно, само търпение трябва...
    жега ще стане ако иде над 12 преди това всчко си е в реда на нещата.

    мнението е субективно и пристрастно....
    Last edited by pepe1234; 01.06.2018, 20:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Така си е, абс! Това е един от минусите на БФБ. Е има и положителни страни, но все пак си е изнервящо, когато няма кой да реагира на отчети/новини за компаниите.

      Приятен уикенд на теб! А слънце ще изгрее пак и на нашата улица, че и доста жега ще стане според мен.
      Ще изгрее, разбира се, а то най-тъмно преди зазоряване било..
      Приятен и твоят уикенд да е!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Мани ги тези шведи, БСЕ. Нищо не разбират те..
        Ние тук не се интересуваме нито от цената на целулозата, нито от резултатите на фабриката ни
        Така си е, абс! Това е един от минусите на БФБ. Е има и положителни страни, но все пак си е изнервящо, когато няма кой да реагира на отчети/новини за компаниите.

        Приятен уикенд на теб! А слънце ще изгрее пак и на нашата улица, че и доста жега ще стане според мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Sodra to raise price of its NBSK pulp in Europe

          Market: Pulp

          Posted 20 minutes ago
          Södra is increasing the price of its northern bleached softwood kraft (NBSK) pulp in Europe by $30 per tonne to $1,230, effective 1 June, as the company says in the press release received by Lesprom Network.

          “Demand is still outstripping supply considerably and the market remains imbalanced. We see no sign of easing in the short term, and consequently the upward momentum on prices continues,” commented Magnus Björkman, VP Marketing and Sales Södra Cell.

          Södra is one of Sweden´s largest companies in sawn timber and interior wood products.
          Мани ги тези шведи, БСЕ. Нищо не разбират те..
          Ние тук не се интересуваме нито от цената на целулозата, нито от резултатите на фабриката ни

          Коментар


          • Sodra to raise price of its NBSK pulp in Europe

            Market: Pulp

            Posted 20 minutes ago
            Södra is increasing the price of its northern bleached softwood kraft (NBSK) pulp in Europe by $30 per tonne to $1,230, effective 1 June, as the company says in the press release received by Lesprom Network.

            “Demand is still outstripping supply considerably and the market remains imbalanced. We see no sign of easing in the short term, and consequently the upward momentum on prices continues,” commented Magnus Björkman, VP Marketing and Sales Södra Cell.

            Södra is one of Sweden´s largest companies in sawn timber and interior wood products.

            Коментар


            • Гледам софиксо пропада , свилозата не. На следващия тримесечен ще гледаме софиксо па надоле, а свилозата нагоре. Само ми остава да видя дали ще има пренасочване на парици насам за сметка на софиксо... както го прогнозирах ...

              Коментар


              • Тишу пазарът продължава да е супер, пазарът на целулоза също продължава меко казано доброто развитие както в Китай, така и в Европа.

                https://ri.fibria.com.br/enu/7262/Co...esentation.pdf

                Коментар


                • Сморед мен има мнго по-гляма плява дето лети на бфб и в момента. Да не кажа едно 90% поне, това няма да остане така, нали знаете умните пари си намират мястото...Пазара в момента така изглежда защото има предлагане, но няма да е за дълго със или без дивидет...аз бърза работа нямам догодина по това време ще сверяваме часовници за момента всичко е повече от добре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Това може да е някакъв фактор в дългосрочен план, но към момента проблемът е липсата на пазар. Колкото и убийствени резултати да виждаме няма кой да реагира на тях. При средна печалба за Q1 през предходните 8 години в размер на 1.96 млн лв, 2018Q1 е 7.46млн ама кой да обръща внимание. Като се раздвижи пазара и тук може би ще тръгне вече с изпреварващо темпо. За момента P/E 8.3 и EV/EBITDA 5.8 явно не са достатъчно атрактивни. Е ще стават още по-приятни де, второто тримесечие винаги е чувствително по-добро от първото и тази година ще е така.

                    Засилване на "обратната връзка" трябва и по убедително стъпване в новото отношение към дребните с 3-4% доходност, а не вяло - да не кажа отблъскващо- с мижавите 2-3 ст.
                    Ако си е променил отношението си към миноритарните, да го заяви твърдо както му най приляга!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Може би защото свободният обем е само около 2,5 мил акции,а Дачев сигурно не иска да продава ..........
                      Това може да е някакъв фактор в дългосрочен план, но към момента проблемът е липсата на пазар. Колкото и убийствени резултати да виждаме няма кой да реагира на тях. При средна печалба за Q1 през предходните 8 години в размер на 1.96 млн лв, 2018Q1 е 7.46млн ама кой да обръща внимание. Като се раздвижи пазара и тук може би ще тръгне вече с изпреварващо темпо. За момента P/E 8.3 и EV/EBITDA 5.8 явно не са достатъчно атрактивни. Е ще стават още по-приятни де, второто тримесечие винаги е чувствително по-добро от първото и тази година ще е така.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        При 12% по-ниско производство и купуване ударно дървесина при най-восиките цени през годината вадят 17% ръст на приходи и 65% ръст на печалбата. Не можем да бъдем недоволни
                        Проблемът е слабия пазар и това че институционалните не искат да вкарат това дружество в портфейлите си ...
                        Може би защото свободният обем е само около 2,5 мил акции,а Дачев сигурно не иска да продава ..........

                        Коментар


                        • БСЕ защо така мислиш, аз ако съм, като виждам че софикса пада ще вкарам тук, щото очаквам че тук няма да пада и даже че ще се качва още. Т.е. пазара не би трябвало да е проблем... и свилозата да се движи нагоре а софикса надолу примерно...

                          Е може и малко по елементарно да разсъждавам, но не виждам грешка в расъждението ми към момента.
                          Last edited by pepe1234; 16.05.2018, 12:07.

                          Коментар


                          • При 12% по-ниско производство и купуване ударно дървесина при най-восиките цени през годината вадят 17% ръст на приходи и 65% ръст на печалбата. Не можем да бъдем недоволни
                            Проблемът е слабия пазар и това че институционалните не искат да вкарат това дружество в портфейлите си ...

                            Коментар


                            • Първата стъпка е направена, по слабичко от очакваното, но 6 дни повече престой и 4 тона продадени по-малко в сравнение с1-во 2017. Според мен на теория 90% може и да са си реални по принцип.

                              кеф,кеф, кеф. Са и дивдента ако си се случи и да започнат проекта за микроцелулозата ще съм супер радостен
                              Last edited by pepe1234; 16.05.2018, 11:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=814191178
                                Е не сме вдигнали все още печалбата баш с 90 процента ,но и 65 процента до 7,45мил. си е повече от прилично
                                30 милки за годината никак не са мираж
                                Ако вземеш в предвид с колко са увеличени материалните запаси в баланса, поради което са увеличени съответно и разходите, може да се брои и за над 90%
                                Чудесен отчет!

                                Коментар

                                Working...
                                X