IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз съм изумен, това за което говореше Дачев за изгарянето на отпадъците от пречиствателните станции реално ще се случи. Според мен тези биомаси към момента не се използват за нищо и никой не ги изкупува или бъркам+ отпадъците на свилоза+ селскостопански отпадъци? Т.е. вероятно суровината от пречиствателните станции ще излиза доста тънко... Чудя се какво точно имат предвид под селскостопански отпадъци: стеблата на царевицата и слънчогледа или друго ? Иначе тук параметрите ги има "Централата ще произвежда близо 1 000 000 МВтч топлинна енергия и 110 000 МВтч електрическа."
    Last edited by pepe1234; 11.07.2018, 10:01.

    Коментар


    • https://www.bcci.bg/news/14169

      Коментар


      • Нз ще видим. Имам някакъв спомен, че на свилозата средната цена на продажбите бяха доста по-ниско от пазарните цени за европа... Пък тези китайчета като няма откъде да си докарват и нашето ще вземат. Колкото до конкуренция не съм убеден че на толкова високо ниво политическо това е фактор пък и дето викаш ти то нашето пренебрежимо малко....

        Според мен със сигурност е добър ход, дали ще произлезе нещо после ще видим. Има ли някъде нащо за тази централа в цифри да прочета и да посмятам малко ако има какво да се смята?
        Last edited by pepe1234; 10.07.2018, 15:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Сега китайчетата ще правят централа, а после нашите ще им продават целулоза. Предвид огромното търсене на китай дето го видяхме по-долу на графиките.
          Това точно не мисля че е реално. Малки сме и търсене около нас си има достатъчно. Транспортът е скъп и износ за Китай от Свилоза хич не го виждам. С Фибриа ли да се конкурират там, дето заводите им бълват колкото 80 Свилози А мисля че и цените там са под европейските.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Ако не се лъжа китайци ще строят в Свилоза централата за изгаряне на биомаса,до 2-3 месеца трябва да започнат строителството.Идеята е предприятието да стане напълно енергонезависимо за в бъдеще
            Не само да е напълно независимо, а и енергия за продажба ще има

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              Опа, браво точно така се прави бизнес Сега китайчетата ще правят централа, а после нашите ще им продават целулоза. Предвид огромното търсене на китай дето го видяхме по долу на графиките. Дачев мого хитро подхожда. Добър стратегически ход според мен.
              Не е прост той, осигурява си лесен достъп до голям пазар и лесно пласиране на стоката :-)))

              Коментар


              • Е ясно защо са се засилили купувачите тези дни. Браво точно така се прави бизнес Сега китайчетата ще правят централа, а после нашите ще им продават целулоза. Предвид огромното търсене на китай дето го видяхме по-долу на графиките. Дачев мого хитро подхожда. Добър стратегически ход според мен.
                Last edited by pepe1234; 10.07.2018, 14:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Ако не се лъжа китайци ще строят в Свилоза централата за изгаряне на биомаса,до 2-3 месеца трябва да започнат строителството.Идечта е предприятието да стане напълно енергонезависимо за в бъдеще
                  Да да за това говоря. Лошото е че промоциите тук май свършиха :-((

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Ха Свилоза нещо с китайците били подписали Финансиране ли, що ли?!
                    http://www.focus-news.net/news/2018/...kiya-vrag.html
                    Ако не се лъжа китайци ще строят в Свилоза централата за изгаряне на биомаса,до 2-3 месеца трябва да започнат строителството.Идеята е предприятието да стане напълно енергонезависимо за в бъдеще

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Ха Свилоза нещо с китайците били подписали Финансиране ли, що ли?!
                      http://www.focus-news.net/news/2018/...kiya-vrag.html
                      Той Дачев отдавна говори за затваряне на цикъла за да бъде независим. Нормално.

                      Коментар


                      • Ха Свилоза нещо с китайците били подписали Финансиране ли, що ли?!
                        http://www.focus-news.net/news/2018/...kiya-vrag.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Затова е от значение къде се търгуват акциите ти. ENCE ако ги видиш преди година и половина са били 1.80 евро. Скок от 1.80 до 8.00 евро за акция за такъв период са си 344%, бива А и сега не се търгува на толкова високи нива. Свил за да стигне тяхното P/E 18 - трябва да е на 12.40 лв , за тяхното EV/EBITDA 8.3 - Свилоза трябва да е не цена 7.60 лв на акция. А ние сме на 4.30.
                          Ха, баси на нас ни обясняваха, че арбитражни сделки във века на информационните технологии са почти невъзможни или много трудно осъществими. Пък я гледай това си е почти такава (с някои условности разбира се)... интересно това ще иде да рече, че БФБ е на гъ....а на географията (в прекия и преносния смисъл) и поради това ( са възможни подобни цени тук). Друго обяснение аз лично нямам...
                          Last edited by pepe1234; 09.07.2018, 15:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Мда,
                            Не случайно испанският производител на целулоза мина 8 евро/акция при 3.4 преди година.
                            https://www.ence.es/en/investors.html

                            Да видим дали и кога и нашия пазар ще оцени подобаващо Свилозата...
                            Затова е от значение къде се търгуват акциите ти. ENCE ако ги видиш преди година и половина са били 1.80 евро. Скок от 1.80 до 8.00 евро за акция за такъв период са си 344%, бива А и сега не се търгува на толкова високи нива. Свил за да стигне тяхното P/E 18 - трябва да е на 12.40 лв , за тяхното EV/EBITDA 8.3 - Свилоза трябва да е не цена 7.60 лв на акция. А ние сме на 4.30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              Изглежда всички това чакаме ама и не само това , интересна е табличката на на БСЕ за Q1 - EV/EBITDA 5,8 за свилоза, а за БФБ:
                              Average 10.18
                              Median 9.51
                              отделно също моите сметки бакалски с очакваната печалба за тази година при запазване на настоящото P/E които показват x2

                              та си мисля следното:
                              1. запазване на сегашната оценка на компанията P/E при очакваната печалба, което означава сегашната цена х2
                              2. отам насетне оценка от БФБ, за да стиигнем средното 10 EV/EBITDA за БФБ , т.е оценката от пазара за догонване на средното за БФБ ще е допълнителен бонус към първото....

                              Не искам да го смятам, щото само ще се дразня от това, колко е подценена акцията....

                              Имам акции тук и мненията ми са пристрастни и субективни.... всеки сам да си преценява, когато купува или продва акции и ценни книжа.
                              Гледайки постигнатите ценови равнища на целулозата за шест месечието, очакванията са ми за поне 20М печалба тук за Q2.

                              Без препоръки, разбира се..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                                Мда,
                                Не случайно испанския производител на целулоза мина 8 евро/акция при 3.4 преди година.
                                https://www.ence.es/en/investors.html

                                Да видим дали и кога и нашия пазар ще оцени подобаващо Свилозата...
                                Изглежда всички това чакаме ама и не само това , интересна е табличката на на БСЕ за Q1 - EV/EBITDA 5,8 за свилоза, а за БФБ:
                                Average 10.18
                                Median 9.51
                                отделно също моите сметки бакалски с очакваната печалба за тази година при запазване на настоящото P/E които показват x2

                                та си мисля следното:
                                1. запазване на сегашната оценка на компанията P/E при очакваната печалба, което означава сегашната цена х2
                                2. отам насетне оценка от БФБ, за да стиигнем средното 10 EV/EBITDA за БФБ , т.е оценката от пазара за догонване на средното за БФБ ще е допълнителен бонус към първото....

                                Не искам да го смятам, щото само ще се дразня от това, колко е подценена акцията....

                                Имам акции тук и мненията ми са пристрастни и субективни.... всеки сам да си преценява, когато купува или продва акции и ценни книжа.
                                Last edited by pepe1234; 09.07.2018, 12:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X