IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от daskal Разгледай мнение
    Вероятно на някое от следващите ОС ще има увеличение на капитала с цел връщане заема на акционера. До тогава очаквайте много пудра и ПР. Да се надяваме, че ще действат по-професионално, а не като аматьорите при Меком.
    Без да е препоръка за каквото и да било.
    Aaaa, онези при меком бяха ултра елементарни. Ники Василев писа-бриса, като мина увеличението се покри като мишок. Не е препоръка, но тук мисля, че хавата няма да има нищо общо с меком.
    Батя извинявам се, ако се повтаря, но искам да припомня за лимонката. може само на лс, плс.
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от daskal Разгледай мнение
      Вероятно на някое от следващите ОС ще има увеличение на капитала с цел връщане заема на акционера. До тогава очаквайте много пудра и ПР. Да се надяваме, че ще действат по-професионално, а не като аматьорите при Меком.
      Без да е препоръка за каквото и да било.
      Всичко опира до мат`риал, до фундамент. След още няколко яки отчета още много хора ще се убедят че това работи добре, рентабилно. Тогава ще има и достатъчно кандидати да се включат в увеличение. Но вече и цената на вход ще е съвсем друга, нали се сещаш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
        Сега погледнах отново Мотивирания доклад. Всъщност ясно е казано, че това ще е заем на акционера към Свилоза.
        Вероятно на някое от следващите ОС ще има увеличение на капитала с цел връщане заема на акционера. До тогава очаквайте много пудра и ПР. Да се надяваме, че ще действат по-професионално, а не като аматьорите при Меком.
        Без да е препоръка за каквото и да било.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Къде прочете подобно нещо? Дай цитат. Аз не съм срещал такава опция и не ми се рови наново защото надали съм я пропуснал.
          Сега погледнах отново Мотивирания доклад. Всъщност ясно е казано, че това ще е заем на акционера към Свилоза.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
            Капиталът може да бъде увеличен с до 6млн. лв. според материалите по договоренето реструктуриране на дълга на ЕБВР в Свилоза.
            Но, опция е да се предостави и т.нар. shareholder loan от акционера.
            Къде прочете подобно нещо? Дай цитат. Аз не съм срещал такава опция и не ми се рови наново защото надали съм я пропуснал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              Капиталът може да бъде увеличен с до 6млн. лв. според материалите по договоренето реструктуриране на дълга на ЕБВР в Свилоза.
              Но, опция е да се предостави и т.нар. shareholder loan от акционера.
              partiarisches Darlehen zву4и по добре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от daskal Разгледай мнение
                Тук да няма скоро увеличение на капитала?
                Капиталът може да бъде увеличен с до 6млн. лв. според материалите по договоренето реструктуриране на дълга на ЕБВР в Свилоза.
                Но, опция е да се предостави и т.нар. shareholder loan от акционера.

                Коментар


                • Тук да няма скоро увеличение на капитала?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    Прегледах поканата и мотивирания доклад и виждам, че в този си вид сделката дава оптимално възможното за всички участниции в нея. Основните параметри на предоставения заем в общи линии се запазват, неплатените лихви и такси се капитализират като допълнителна главница, която ще бъде платена основно със заем от мажоритарния акционер при фиксиран лихвен процент от 8%. При тази схема не можах да видя как "новата договорка ще доведе до съществено спадане на лихвените разходи", но по-важното е, че има договореност, което спомага за връщане на доверието. Останалите основни въпроси обаче остават - липсата на лонг-търм контракти за осигуряване на основната суровина, необходимостта от сериозен оборотен капитал при едновременно обслужване на големи кредити. Макар да не харесвам типажи като Краси Дачев, все пак им пожелавам успех в тяхното решаване, защото България и региона имат нужда от работещи и успешни фирми.
                    не виждам къде е проблема когато дори с прекъсвания на производствания процес ще докарат около 25-30 млн ЕБИТДА през миналата година , да не говорим че през тази за 105 000 т продажби ще е повече ако може да им се вярва че нямат чак такива проблеми вече с суровината . Тук проблема не беше суровината а срива на цената на продукцията оттам дойдоха всички проблеми а сега с тези цени и с тоя margin от повече от 300 лв на тон само некадърност или силен външен шок би им повлияло зле

                    Коментар


                    • В мотивирания доклад е обяснено по-добре. Наистина става въпрос за ЛИБОР 3м + 3.5%, което са си идеални условия за кредитополучател с такъв рисков профил като Свилоза АД.
                      Видях обаче, че ЕБВР не са чак такива балами и са включили и опцията за предплащане на сумата от 4млн. евро чрез 60% кеш суип на допълнителните свободни парични потоци и/или екуити от главния акционер за до 3млн. евро.

                      Коментар


                      • Прегледах поканата и мотивирания доклад и виждам, че в този си вид сделката дава оптимално възможното за всички участниции в нея. Основните параметри на предоставения заем в общи линии се запазват, неплатените лихви и такси се капитализират като допълнителна главница, която ще бъде платена основно със заем от мажоритарния акционер при фиксиран лихвен процент от 8%. При тази схема не можах да видя как "новата договорка ще доведе до съществено спадане на лихвените разходи", но по-важното е, че има договореност, което спомага за връщане на доверието. Останалите основни въпроси обаче остават - липсата на лонг-търм контракти за осигуряване на основната суровина, необходимостта от сериозен оборотен капитал при едновременно обслужване на големи кредити. Макар да не харесвам типажи като Краси Дачев, все пак им пожелавам успех в тяхното решаване, защото България и региона имат нужда от работещи и успешни фирми.
                        Last edited by Valuator; 22.02.2011, 21:57.

                        Коментар


                        • с теб съм Батя,ако продаваш ,аз отзат купувам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Ухаа! Е да се надяваме че няма да има нови събития като тогавашните и нов фалит на някой Лемън
                            Вярвай ми , че следващите 100 г няма да повторят същата грешка с фалит на подобна банка
                            Last edited by kosuma; 22.02.2011, 21:32.
                            МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                              Все пак 3 мес. Еуробор е променлива величина и в края на 2008 е бил към 5 %
                              Ухаа! Е да се надяваме че няма да има нови събития като тогавашните и нов фалит на някой Лемън

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Добра новина!
                                Постигната е договореност с ЕБВР за преструктуриране на инвестиционния кредит.
                                Договорената лихва е 3 мес. Еуробор + 3,5%.
                                Което прави лихва от около 4,5% . Мечта!

                                Свиква се и извънредно ОСА за удобрение на договора. Мажоритара АРУС ще даде и времен заем за частично предсрочно погасяване към ЕБВР.
                                Специалистите по подобни сделки могат да се произнесат

                                Все пак 3 мес. Еуробор е променлива величина и в края на 2008 е бил към 5 %
                                Мнението не е препоръка за сделки!

                                Коментар

                                Working...
                                X