супер резултат какво повече може да иска един инвеститор тук
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Свилоза АД (3MZ / SVIL)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнениеВсички ги е страх от Батя.търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански
Коментар
-
Първоначално изпратено от XY Разгледай мнениеСамо 5 % ли скокнахме днес?
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнениеСрокът за консолидирани отчети не е днес. Не искам да влизам в някакъв капан на тема "разкриване на информация". Това което е излязло от компанията обаче отговаря на истината.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнениеСрокът за консолидирани отчети не е днес. Не искам да влизам в някакъв капан на тема "разкриване на информация". Това което е излязло от компанията обаче отговаря на истината.
Благодаря
Коментар
-
Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнениеГ-н Зарев, потвърждавате ли информацията по-долу? Доколкото схващам конс. печалба ще е 6,3 млн. + 2,5 млн. от неконс. отчет, общо 8,8 млн. лв.?
Коментар
-
Г-н Зарев, потвърждавате ли информацията по-долу? Доколкото схващам конс. печалба ще е 6,3 млн. + 2,5 млн. от неконс. отчет, общо 8,8 млн. лв.?
"Свилоцел” ЕАД отбелязва по-висока от очакваната печалба през първото полугодие на 2011 г., постигайки най-ниските променливи разходи за производство на един тон целулоза от реконструкцията в края на 2007 г., информираха от Свилоза АД. В следствие от ритмичната работа на завода, реализираната печалба е в размер на 6 322 010 лв., което е с 1 239 867 лв. повече от прогнозите в началото на 2011 г. Обемът на произведената продукция за периода е 61 426 т. сулфатна избелена целулоза и 188 т. КМЦ, а реализираната на пазара целулоза е 64 815 т., като 62 507 т. са били за износ, а 2 307 т. за вътрешния пазар."Last edited by mpy_yordanov; 27.07.2011, 16:23.
Коментар
-
Здравейте г-н Зарев
бихте ли ни дали малко пояснения върху статията по отдолу защото то излиза че и консолидирания е ясен
''
„Свилоцел” ЕАД отбелязва по-висока от очакваната печалба през първото полугодие на 2011 г., постигайки най-ниските променливи разходи за производство на един тон целулоза от реконструкцията в края на 2007 г., информираха от Свилоза АД. В следствие от ритмичната работа на завода, реализираната печалба е в размер на 6 322 010 лв., което е с 1 239 867 лв. повече от прогнозите в началото на 2011 г. Обемът на произведената продукция за периода е 61 426 т. сулфатна избелена целулоза и 188 т. КМЦ, а реализираната на пазара целулоза е 64 815 т., като 62 507 т. са били за износ, а 2 307 т. за вътрешния пазар.
„През първото полугодие не възникнаха затруднения с доставките на основни суровини, материали или консумативи, които да налагат ограничаване или спиране на производството. Във всички направления се работи с алтернативни доставчици, което ни осигурява постигането на най-добра пазарна цена за продукта и е гаранция за навременност на доставките”, коментира Михаил Колчев, Изпълнителен директор на „Свилоза” АД. „Наблюдаваше се единствено тенденция на ограничаване обема на доставките на технологична дървесина още през второто тримесечие на 2011 г., но причина за това най-вероятно е големият износ от страната”, допълва още той.
По данни на Браншовата камара на дървопреработвателната и мебелна промишленост, за периода 01 януари - 30 юни 2011г. износът на обработена дървесина за трети страни /извън ЕС/ е нараснал почти двойно спрямо миналата година и надхвърля 670 хил.тона. Основно увеличението се дължи на засилено търсене от съседна Турция, в това число и на реекспорт за Ирак. От 2010 г. продължава и тенденцията за увеличаване износа на дървесина за страните от Европейския съюз като Румъния, Австрия и Гърция.
Засиленото търсене на технологична дървесина обаче не води до разширяване на предлагането и до по-добро отглеждане на българските гори, а напротив - конкуренцията на пазара създава условия за спекулации и дефицит. От компанията се надяват, че в най-скоро време в страната ни ще заработи реален пазарен механизъм, свързан с организацията на дърводобива и отглеждането на българските гори. Според ръководството на „Свилоцел”, вариант е и въвеждане на квоти за износ на дървесина за страните извън Европейския съюз, в случай че Изпълнителна агенция по горите не може да гарантира суровина за българската индустрия. Това е непазарна мярка, но ИАГ има възможност да организира дърводобива в България далеч по-ефективно като разшири предлагането за което има възможност – горите имат нужда от огледни сечи в по-голям обем от сегашния дърводобив на технологична дървесина.
За поддържане на равномерно натоварване на производствените мощности, „Свилоцел” ЕАД и въвело бонусна система за стимулиране доставката на дървесина в завода още през месец юни 2011 г., въпреки че в други години тази мярка се прилага само през зимните сезони. Ако и това не даде резултат през месеците юли и август, се очертава отново спиране на завода за дълъг период от време през есента (минимум 30 дни), което ще повлияе негативно, както на крайния финансов резултат, така и на утвърдените извоювани позиции от „Свилоцел” ЕАД на пазарите на целулоза в Европа.
''
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнениеИзвинявам се, ако съм ви засегнал. Целта беше да провокирам участието ви във форума.
Хубаво е че компанията се развива добре и спадът на акцията е неоправдан от гледна точка на резултатите на дружеството.
В даден момент така или иначе пазарът ще оцени справедливо Свилоза. Необходимо е повече време обаче. 2-3 години с прилични печалби и редовно обслужване на кредитите.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнениеЗарев се намесваше не защото акцията се вдигаше. Но още тогава си признах, че не разбирам връзката между резултатите на дружеството и цената на акцията. Няма да се публикуват месечни отчети, съжелявам, но дойде времето на Q2.
Хубаво е че компанията се развива добре и спадът на акцията е неоправдан от гледна точка на резултатите на дружеството.
В даден момент така или иначе пазарът ще оцени справедливо Свилоза. Необходимо е повече време обаче. 2-3 години с прилични печалби и редовно обслужване на кредитите.
Коментар
Коментар