IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    4 не е приемливо за мен, не и когато в западна европа има над 7%
    В смисъл, капиталова 2 лева за една година е нещо гадно пък било то и бъдеща дивидентна доходнодт от 4%? Смятам че 30% капиталов ръст и 4% дивидент за спорта е идеално за СФИ. Дали в момента синзаслужава да се купува вече е друга бира. Аз лично продадох 40% от акциите ми рук и ги прехвърлих на майката ама ще видим какво ще излезе. Предпочитам фармата да се изстреля и да мога да си ги взема обратно малко по ниско но гаранция Франция

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Е при 4,1%, при сегашни цени мисля че все още може да се счита за приемливо. Падне ли под 4 вече, едва ли бих реинвестирал тук...
      4 не е приемливо за мен, не и когато в западна европа има над 7%
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        че тя и в момента не е привлекателна откъм дивидентна доходност
        Е при 4,1%, при сегашни цени мисля че все още може да се счита за приемливо. Падне ли под 4 вече, едва ли бих реинвестирал тук...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          че тя и в момента не е привлекателна откъм дивидентна доходност
          +1
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Не виждам защо искате акцията в Софикс? Това само би балонизирало цената и би свалило дивидентната доходност до 1-2%, което я прави неособено привлекателна за реинвестиране. Аз и при моментната цена се чудя какво да правя с дивидента, пък камо ли ако качи още 2-3 лв. а дивидента остане същия, което е много вероятно, поне докато не се изплати заема... Според мен и желанието на самите мажоритари е да не влиза в Софикс, тъй като едва ли им е проблем да подарят по 10-20 акции на работещите в Софарма или Софарма трейдинг, и така да изпълнят условието за брой индивидуални акционери.
            че тя и в момента не е привлекателна откъм дивидентна доходност
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              кви 750, няма даже 400

              http://www.sopharma-imoti.com/akcionerna-struktura
              Индивидуални участници /353 бр./
              Юридически лица /43 бр./
              Не виждам защо искате акцията в Софикс? Това само би балонизирало цената и би свалило дивидентната доходност до 1-2%, което я прави неособено привлекателна за реинвестиране. Аз и при моментната цена се чудя какво да правя с дивидента, пък камо ли ако качи още 2-3 лв. а дивидента остане същия, което е много вероятно, поне докато не се изплати заема... Според мен и желанието на самите мажоритари е да не влиза в Софикс, тъй като едва ли им е проблем да подарят по 10-20 акции на работещите в Софарма или Софарма трейдинг, и така да изпълнят условието за брой индивидуални акционери.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Значи тази хубава и сгодна компания няма дори 750 акционерина? Ха, кажете, че не сме най-мишкуняшката борса на света.

                Впрочем нищо чудно - помня как преди отдавна, преди да ги има могъщите кули - тримата с г-н Донев и г-н Борисов сами си правихме ОСА !!!
                не е виновна борсата като такава!!! образованието, знанията и Ентелекта ги няма!
                доста отдавна е разбита химерата за интелекта на българина като масовка.... маТРЯла го нЕма

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Значи тази хубава и сгодна компания няма дори 750 акционерина? Ха, кажете, че не сме най-мишкуняшката борса на света.

                  Впрочем нищо чудно - помня как преди отдавна, преди да ги има могъщите кули - тримата с г-н Донев и г-н Борисов сами си правихме ОСА !!!
                  кви 750, няма даже 400

                  http://www.sopharma-imoti.com/akcionerna-struktura
                  Индивидуални участници /353 бр./
                  Юридически лица /43 бр./
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    Към днешна дата Софарма имоти би влязло в SOFIX ако има 750 акционери, изпреварва и Еврохолд и ИХ България
                    в сайта на БФБ ги изчисляват, за индекса BG40, но е същата стойност на фрий-флота и за SOFIX
                    http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents


                    Сигурно е нужно да спомена, че за разлика от Софарма Трейдинг, тук акционер не е Софарма и голямото тегло на Софарма не пречи на Софарма имоти да влезе
                    Значи тази хубава и сгодна компания няма дори 750 акционерина? Ха, кажете, че не сме най-мишкуняшката борса на света.

                    Впрочем нищо чудно - помня как преди отдавна, преди да ги има могъщите кули - тримата с г-н Донев и г-н Борисов сами си правихме ОСА !!!
                    Last edited by Императорът; 14.03.2017, 10:00.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Към днешна дата Софарма имоти би влязло в SOFIX ако има 750 акционери, изпреварва и Еврохолд и ИХ България
                      в сайта на БФБ ги изчисляват, за индекса BG40, но е същата стойност на фрий-флота и за SOFIX
                      http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents


                      Сигурно е нужно да спомена, че за разлика от Софарма Трейдинг, тук акционер не е Софарма и голямото тегло на Софарма не пречи на Софарма имоти да влезе

                      Коментар


                      • Неее, ти просто си изпуснал балона , сега не ни раздавай съвети как да го направляваме!
                        Ще ми покаже още още панорами - надявам се , от моята кота ~ 2,80

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                          Просто се върни във времето на старта на компанията /правил съм го преди две години/ и ще се успокоиш колко "атмосвера" има още за преодоляване!
                          може времето ще покаже. но P/E над 20 си е опасно всеки ще се съгласи. иначе е ясно че рано продадох но колкото толкова и от опциите капе по нещо не съм капо няма страх на пазара и трябва човек да е предпазлив

                          Коментар


                          • Може би първо ще стигнем средната стойност на див. доходност на 10-те див. акции на BGBX40, а след това и на BGTR30. Не е препоръка!!! И наздраве! Защо му трябва на човек да се занимава със звезди като 2-3 луни вършат перфектна работа?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                              От тук нагоре с повишено внимание [ATTACH=CONFIG]n3176547[/ATTACH]


                              Просто се върни във времето на старта на компанията /правил съм го преди две години/ и ще се успокоиш колко "атмосвера" има още за преодоляване!

                              Коментар


                              • винаги може да очакваме неочакваното - в добрия смисъл на думата

                                Коментар

                                Working...
                                X