IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Някои хора останаха по далече от истината ....трябва и да се произнесе КФН.

    "УВЕЛИЧАВА КАПИТАЛА на „СОФАРМА ИМОТИ“ АДСИЦ, от 19 256 929 лв., разпределен в 19 256 929 броя обикновени поименни безналични акции, всяка една с право на един глас и номинална стойност от по 1 лев, до 20 106 929 лв., чрез издаване на нови 850 000 броя безналични акции, с право на един глас и номинална стойност от 1 лев и емисионна стойност от 6,50 лева за акция."
    Определено изненада с тази емисионна стойност....

    кой ще запише при текущите цени.... ?

    Коментар


    • Инта, май им кажи едно "мерси", нале!?)))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Някой знае ли коя година ще спре увеличението на капитала?

        Коментар


        • Някои хора останаха по далече от истината ....трябва и да се произнесе КФН.

          "УВЕЛИЧАВА КАПИТАЛА на „СОФАРМА ИМОТИ“ АДСИЦ, от 19 256 929 лв., разпределен в 19 256 929 броя обикновени поименни безналични акции, всяка една с право на един глас и номинална стойност от по 1 лев, до 20 106 929 лв., чрез издаване на нови 850 000 броя безналични акции, с право на един глас и номинална стойност от 1 лев и емисионна стойност от 6,50 лева за акция."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Какво ли ни очаква тук ?
            Предвиденият таргет е облизан с няколко сделки , а и всички са въстановени вече.
            Днес четем че ИД е развързал и залога, - явно и развръзката предстои
            Би ли уточнил какво точно имаш предвид? Таргет като емисионна на новите акции от увеличението ли? И какъв залог са развързали? Благодаря

            Коментар


            • Какво ли ни очаква тук ?
              Предвиденият таргет е облизан с няколко сделки , а и всички са въстановени вече.
              Днес четем че ИД е развързал и залога, - явно и развръзката предстои

              Коментар


              • Повече от това какво да споделя , - решил съм си авансово увеличенията през последните две години, особено последната преди коледа !

                -" Двете заедно ме карат да си мисля различни неща, но аз съм един от пътуващите във влака с предплатена двугодишна +една бонус карта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  За мен тази година се процедира по различен начин,но не виждам до момента причината!
                  Поне от 2014-15-16г до края на април бяха обявявани увеличенията на капитала, другото различно което се случи е обърканият дивидент. Двете заедно ме карат да си мисля различни неща, но аз съм един от пътуващите във влака с предплатена двугодишна +една бонус карта
                  Сподели "какво си мислиш", нали затова е този форум В позитивна или в негативна посока са мислите ти?

                  Коментар


                  • За мен тази година се процедира по различен начин,но не виждам до момента причината!
                    Поне от 2014-15-16г до края на април бяха обявявани увеличенията на капитала, другото различно което се случи е обърканият дивидент. Двете заедно ме карат да си мисля различни неща, но аз съм един от пътуващите във влака с предплатена двугодишна +една бонус карта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Близка до сегашната. 6,30-6,60 ...
                      Според мен около 5,90-6.00...

                      Кога се очаква да го обявят... в смисъл кога го обявяваха предните години ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от JaG Разгледай мнение
                        Каква според вас ще е цената на следващото увеличение?
                        Близка до сегашната. 6,30-6,60 ...

                        Коментар


                        • Каква според вас ще е цената на следващото увеличение?

                          Коментар


                          • Е като тегля чертата се минах миналата година като си продадох СФИ-то на 4.95 с право на дивидент. Но никога не съм очаквал такива ръстове и такива пазарни оценки по света и у нас Сега като гледам анализите които се правят за АДСИЦ-ите са -.... взимате 4-5% от дивидент и отделно цените на имотите растат с 1-2% годишно... общо докарвате 5-6% доходност занапред. И така оправдават P/E 20 Но като човек види на Насдак при какви мълтипъли се търгуват и всякакви фундаментални спорове губят смисъл

                            Коментар


                            • Софарма имоти АДСИЦ-София представи уведомление за паричен дивидент.
                              Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 05-06-2017 г. в София-1756 . На ОСА е гласуван дивидент за 2016 г. в общ размер на 5512373.45 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.2863 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.271985 (само за акционери физчески лица) лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Бльъхъмчх.


                                Кой ще пъкне утре на сборището - да видим доколко сосен дивидентът ще е?
                                Бихте ли споделили какъв дивидент е гласуван и стана ли ясно цената на увеличението?

                                Коментар

                                Working...
                                X