IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Сори ама тъп император си ти, - 666 да бе удвоил 2014г. на 1333 поне на 3,40 ли бе?
    За трите години по колко % ти е капа?
    2015 на спихващия пазар пак по две ... е хееееееее - умен император !
    До сега и пенсионер дори, а ти на 444 а може и на 111 да си отишъл??????
    -абе жалък император, че и даскал ...ади бегай от да сглупяваш децата хорски!!!
    Нищо не ти разбрах - ти някакво рапърченце ли ще ставаш на стари години?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

      разходите за кредита не се ли приспадат от печалбата?
      Само лихвите - главницата не се приспада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        Решаваш да правиш търговски център. Имаш твои 30 мил лева, но не стигат. Вземаш кредит 70 мил лева. Правиш центъра и го отдаваш под наем.
        По закон си задължен да изплащаш 90% от печалбата на дивиденти и го правиш. Но не стигат парите за кредита и се налага всяка година да вдигаш капитала като с тези суми изплащаш годишните вноски по кредита.
        Ако в началото всички пари бяха твои също ставаше и нямаше да изплащаш кредит. Но началния брой акции на фонда щеше да е по-голям от стартиралия с 30 мил лева свои пари.
        разходите за кредита не се ли приспадат от печалбата?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Аз за толкова години, още не мога да разбера, защо се налага да се вдига капитала всяка година. Да се изплати кредита добре, но как другите АДСИЦ-и успяват да си плащат кредитите и да плащат дивидент без да вдигат капитала? Поради тази причина ми е интересно, какво ще се случи след като се изплати заема. Иначе акцията е супер, доходността е добра, и е чудесна алтернатива на депозита в банка с много по-добра доходност...
          Решаваш да правиш търговски център. Имаш твои 30 мил лева, но не стигат. Вземаш кредит 70 мил лева. Правиш центъра и го отдаваш под наем.
          По закон си задължен да изплащаш 90% от печалбата на дивиденти и го правиш. Но не стигат парите за кредита и се налага всяка година да вдигаш капитала като с тези суми изплащаш годишните вноски по кредита.
          Ако в началото всички пари бяха твои също ставаше и нямаше да изплащаш кредит. Но началния брой акции на фонда щеше да е по-голям от стартиралия с 30 мил лева свои пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            За компанията: може - ама за мен: ненеутрална.

            Сори ама тъп император си ти, - 666 да бе удвоил 2014г. на 1333 поне на 3,40 ли бе?
            За трите години по колко % ти е капа?
            2015 на спихващия пазар пак по две ... е хееееееее - умен император !
            До сега и пенсионер дори, а ти на 444 а може и на 111 да си отишъл??????
            -абе жалък император, че и даскал ...ади бегай от да сглупяваш децата хорски!!!
            Last edited by inta53; 24.06.2018, 23:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

              Това за увеличението на капитала го писахме много пъти и пак не си го разбрал. Като цяло това е една неутрална за компанията операция.
              Аз за толкова години, още не мога да разбера, защо се налага да се вдига капитала всяка година. Да се изплати кредита добре, но как другите АДСИЦ-и успяват да си плащат кредитите и да плащат дивидент без да вдигат капитала? Поради тази причина ми е интересно, какво ще се случи след като се изплати заема. Иначе акцията е супер, доходността е добра, и е чудесна алтернатива на депозита в банка с много по-добра доходност...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                Това за увеличението на капитала го писахме много пъти и пак не си го разбрал. Като цяло това е една неутрална за компанията операция.
                За компанията: може - ама за мен: ненеутрална.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  На императорите не ни правят такова.

                  Когато ти си ми подсказвал, аз отдавна бях акционер в. Аз съм дори един от съвсем най-първите. Могъщи дългосрочни инвестиции има безчет. Виж че тук сгодата се топи... естествено следствие от разводняването на капитала.
                  Това за увеличението на капитала го писахме много пъти и пак не си го разбрал. Като цяло това е една неутрална за компанията операция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Ако не се лъжа догодина заема свършва. Ако спрат разводняването, смятам че акцията има потенциал за растеж. Не голям, но растеж...
                    Не зная, не зная... само ако започнат нов проект.

                    Абе: защо казвате на г-н Донев: "чичо" - той да не ви е някакъв нигър?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                      На теб явно не може да ти се помогне по никакъв начин!
                      Инпийчманд си заслужил отдавна!
                      От 13та-14га година започнах да ти подсказвам, че ще е една сигурна дългосрочна инвестиция, която си заслужаваше изпреварващо увеличение на капитала, а сега да сбираш приличен доход.
                      sFim ххх00x3,158=8,2%
                      С други думи,- с пари за софийска боксонера - прилична годишна даскалска пенЦия !

                      пп. Ти начесване нямаш бе !
                      На императорите не ни правят такова.

                      Когато ти си ми подсказвал, аз отдавна бях акционер в. Аз съм дори един от съвсем най-първите. Могъщи дългосрочни инвестиции има безчет. Виж че тук сгодата се топи... естествено следствие от разводняването на капитала.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Дивидентец - 0.25859 след очесване. Разводняването на капиталът влияние си оказва. Потенциал - почти изчерпан. Засега новото строителство е само теоретическа вероятност. Въобще: мисля с право понамалих малко пакетченцето си туканка.

                        На теб явно не може да ти се помогне по никакъв начин!
                        Инпийчманд си заслужил отдавна!
                        От 13та-14га година започнах да ти подсказвам, че ще е една сигурна дългосрочна инвестиция, която си заслужаваше изпреварващо увеличение на капитала, а сега да сбираш приличен доход.
                        sFim ххх00x3,158=8,2%
                        С други думи,- с пари за софийска боксонера - прилична годишна даскалска пенЦия !

                        пп. Ти начесване нямаш бе !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Дивидентец - 0.25859 след очесване. Разводняването на капиталът влияние си оказва. Потенциал - почти изчерпан. Засега новото строителство е само теоретическа вероятност. Въобще: мисля с право понамалих малко пакетченцето си туканка.
                          Ако не се лъжа догодина заема свършва. Ако спрат разводняването, смятам че акцията има потенциал за растеж. Не голям, но растеж...

                          Коментар


                          • Дивидентец - 0.25859 след очесване. Разводняването на капиталът влияние си оказва. Потенциал - почти изчерпан. Засега новото строителство е само теоретическа вероятност. Въобще: мисля с право понамалих малко пакетченцето си туканка.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Дружеството със специална инвестиционна цел е увеличило и приходите, и печалбата си миналата година

                              Коментар


                              • Да - нещо интересно? Бях на училище и нямаше как да пъкна.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X