IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Увеличението приключи успешно - 849979 броя.
    x3news

    Коментар


    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
      Здравейте, можете ли да ми кажете, кое е управляващото дружество на Софарма Имоти и колко са таксите(процентите) на година?
      Телекомплект е Обсл.Дружество
      Получава 1% годишно от НСА + 2% от приходите
      За 2017г това е 700хил. ( 500хил. + 200хил.).
      Ако продадат нещо на печалба ще получат 10% от нея.

      2021г. вероятно ще е последна за увеличение на капитала - имат 15мил.лв.нетекущи пасиви.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

        Fortiss, Inta, според вас колко години още очаквате да има увеличения на капитала?
        1,2 или три?

        От миналата година съм приключил с увеличенията,(тук е по добре от банка) предполагам че ще има още две за този проект, като бях заложил в плана си да не подминавам средна цена по придобиване 3,50 или вложените средства ~40 000лв.(гарсониера да речем), които за 17г. ми носят над 3100див., а сумарно за 16г.+15г. над 5 000 , като 2015г. беше форсажа. Много е търгувана от мен, но сега си чакам само дивиденти до евентуален следващ проект- 3кила годишно си е

        Коментар


        • Здравейте, можете ли да ми кажете, кое е управляващото дружество на Софарма Имоти и колко са таксите(процентите) на година?
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            това е обяснявано много пъти точно в тази тема и никак не е сложно да се разбере
            кои са другите АДСИЦ, които са се справяли? там дали е същата схемата?
            какво не могат да си позволят???
            Fortiss, Inta, според вас колко години още очаквате да има увеличения на капитала?
            1,2 или три?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

              два въпроса
              - как се спряват другите АДСИЦ-и, доколкото знам, само тук се прават увеличения за световно
              - защо са се заели е нещо, което не магат да си позволят
              Пенко, опитах се да помогна на колегата да се ориентира по-лесно в ситуацията. Не съм адвокат на дружеството, нито искам да влизаме сега в спорове за него. Според мен е много читава компания, но за по-богати хора, които не са принудени да търсят по-висока доходност, а приоритет им е стабилността и точното планиране на доходите. Аз за съжаление не съм сред тях, съответно трябва да гоня малко по-рискови активи и това е единствената причина да нямам акции тук в момента.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

                два въпроса
                - как се спряват другите АДСИЦ-и, доколкото знам, само тук се прават увеличения за световно
                - защо са се заели е нещо, което не магат да си позволят
                това е обяснявано много пъти точно в тази тема и никак не е сложно да се разбере
                кои са другите АДСИЦ, които са се справяли? там дали е същата схемата?
                какво не могат да си позволят???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Такива "акцийки" не съществуват, а ти говориш най-вероятно за права. Не мога да бъда категоричен, защото не следя тук положението отдавна.
                  А по принцип увеличението се налага, защото по закон са длъжни да разпределят мин. 90% от печалбата си като дивиденти. Това е огромно число за дружество, чиято печалба се формира на 99% от наеми и съответно не остават достатъчно пари за покриване на кредита и се налага увеличение на капитала. Тези увеличения ще се правят докато се изчистят кредитите или докато остатъчните 10% могат да покрият задълженията
                  два въпроса
                  - как се спряват другите АДСИЦ-и, доколкото знам, само тук се прават увеличения за световно
                  - защо са се заели е нещо, което не магат да си позволят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение
                    Не намерих инфо на сайта им как работи това увеличение на капитала. Какво се прави с тези 6s64 акцийки?
                    Такива "акцийки" не съществуват, а ти говориш най-вероятно за права. Не мога да бъда категоричен, защото не следя тук положението отдавна.
                    А по принцип увеличението се налага, защото по закон са длъжни да разпределят мин. 90% от печалбата си като дивиденти. Това е огромно число за дружество, чиято печалба се формира на 99% от наеми и съответно не остават достатъчно пари за покриване на кредита и се налага увеличение на капитала. Тези увеличения ще се правят докато се изчистят кредитите или докато остатъчните 10% могат да покрият задълженията
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Не намерих инфо на сайта им как работи това увеличение на капитала. Какво се прави с тези 6s64 акцийки?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Независимо че излезе съощение , че са заредени правата - ПАК НЕ СЕ КАЧВА КОДА !!!

                        И СЛЕД РЕСТАРТИРАНЕ !!!
                        При мен е ок?

                        Коментар


                        • Независимо че излезе съощение , че са заредени правата - ПАК НЕ СЕ КАЧВА КОДА !!!

                          И СЛЕД РЕСТАРТИРАНЕ !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Аз за толкова години, още не мога да разбера, защо се налага да се вдига капитала всяка година. Да се изплати кредита добре, но как другите АДСИЦ-и успяват да си плащат кредитите и да плащат дивидент без да вдигат капитала? Поради тази причина ми е интересно, какво ще се случи след като се изплати заема. Иначе акцията е супер, доходността е добра, и е чудесна алтернатива на депозита в банка с много по-добра доходност...
                            Вдигането на капитала не ти ли разводнява инвестицията?

                            Коментар


                            • КАРОЛската платформа спи дълбок сън!!!,- За кой ли път???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cyberdude Разгледай мнение

                                Само лихвите - главницата не се приспада.
                                Това май ще се окаже черешката на тортата

                                Коментар

                                Working...
                                X