If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
На мен пък ми е интересно как се гарантират тези дивиденти. Ами ако дружеството догодина не направи достатъчно голяма печалба могат ли да кажат "еми сори ама печалбата е малка и дивидента ще е 10 ст. а не 75, стискайте палци за догодина"?
Да се прочетат и проверят директивите на ЕС за този вид бизнес и чак тогава да се мисли за инвестиране.
Тия са Химимпорт 2! Големите мутри се облажиха, сега и малките мутри искат да лапат на шведската маса!
Коментар
Bobi75
Магнус, в щатите заложните къщи се считат толко значими, колкото и операторите на кредитни карти. И процентите са им баснословни.
Abe mnogo smeshni hora ste vie, kupuvate akzii na Himimport, puk na edna zalojna kusta buznesa i ne bil pochten )) Kude e razlikata?
Sega e momentapichove, prezapishete imisiata
Бизнесът на заложните къщи, макар и миризлив (според някои) е всъщност твърде доходен, когато се прави с ум (парите както знаем не миришат). А такъв изглежда е случая тук. И тъкмо защото не подценявам интелектуалните качества на хората замогнали се от това си мисля: с влизането в Европа дали няма да се "усложнят" условията за този тип дейности и реалните, до момента резултати да се превърнат в недостижима химера. Какъв по добър момент да продадеш (изгодно) доброто минало за да си осигуриш светло бъдеще? А и пазара ще се радва...
Напротив, стоката мирише отвратително / в къщи аз хвърлям боклука/, но парите от бизнеса му не миришат.
Искам да кажа, че за разлика от производството, където се създава нова /принадена / стойност, на борсата има само един механизъм - парите твои да станат мои, тук нови неща не се създават. И на нас са ни необходими едни хора дето ходят някъде и с нашите пари правят повече, като заделят достатъчно за нас. Ние няма да питаме къде са ходили, ще им гледаме балансите и документите и ще си прибираме дохода. Иначе и оръжейния бизнес и боклука и заложните къщи и оня австралийски публичен дом дето се регистрира на борсата в Австралия преди време, ще те тормозят, ако много знаеш как точно са изкарани нашите печалби. Това обаче /да се тормозиш/, според мен не е много професионално.
Момчета този бизнес е направил евреите това което са днес. Така, че вероятно е печеливш. Емисията е вероятно първа и пилотна. Иначе е само 2 млн. лева и то при 15% доходност май. Допускам, че при сто заложни къщи, този ресурс не е кой знае колко.
Струва си човек да им прочете документите и ако са наред, може пък и да си вземе малко.
Верно, че този бизнес не е престижен, като кажеш лизинг звучи далеч по-добре, но според мен е същото. Ако са оцелели 10-15 години значи могат да си събират парите. А всички лизингодатели дали могат не знам.
Допускам, че търсят някаква независимост на финансирането от банковите институции. Щото и банките имат навика, като ти дадат малко повече пари, да правят предложение на което не можеш да откажеш /държат ти топките/ и кротко ти вземат бизнеса. Особенно ако си почти най-големия в някакъв бизнес. Пак казвам, ако документите им са наред. Аз не съм ги гледал.
Разсъждавам по принцип, защото и от не толкова благоуханни места могат да се извадят добри пари - я вижте Румен Гайтански /Вълка/ неговата стока да не мирише по-малко, пък добри пари прави човека, да е жив и здрав.
Mи аз помислих , помислих и реших да не си взимам акции.
Верно привилигеровани и т. н. Но първо този тип бизнес в Бг събужда някакво възприятие за нечистоплътност у мен , второ не виждам къде са активите, които ще ми гарантират плащането на този дивидент.
Активите ще са раздадени заеми на разни елементи и маси със столове за служителите.
Коментар