IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София Комерс - Заложни къщи (SCOM, SCOP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Director, имах предвид, че като купя акция с фиксиран дивидент, ще получавам само дивидента, и то ако има печалба - напр. /грубо/ 7 години по 15 %=105%. Дружеството не ми дължи номиналната стойност на акцията, точно защото е акция /не дълг/. Излиза, че трябва да разглеждаме тази акция само като "вечна облигация" /има такива/, която носи само лихва. Мога да я продам, но няма да имам /почти/ capital gain, доколкото тази акция няма да отразява развитието на дружеството, а ще се оценява като облигация, цената на която знаеш от какво зависи. Т.е. IPO с облигации не се прави.

    Коментар


    • Някой обаче е искал да купи 100000 акции...не останаха,айде....
      Може ли някъде в нета да се прочете проспекта?Аз не го откривам.Не би ли трябвало да го има на сайта на КФН?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikitoria
        голяма издьнкагоркия посредник,не му е леко в момента!кой го е направил някой може ли да каже?
        Да, гадно е, но се случват такива неща. И аз му съчуствам. Най-вероятно ще отменят сделката и нещата ще се оправят.
        Не става само с COBOS, трябва и акъл!

        Коментар


        • Re: :-D

          Първоначално изпратено от pinko-rp
          Посочи по-голяма издънка от тогава насам и ще ме убедиш!!!
          Не желая да припомням стари неща, на никого не му е приятно. Самият аз съм правил и малки и големи издънки. Но със сигурност имаше доста големи и през 1998 и по-насам.
          Не става само с COBOS, трябва и акъл!

          Коментар


          • Нормално е да стават грешки, само който не работи той не греши. В този случай е очевадно, че става въпрос за грешка. Преди няколко месеца имаше подобна грешка и с акции на Албена, тогава сделките бяха отменени. Сега пак трябва да се случи същото.

            Коментар


            • Не знам дали е имало по-голяма издънка, но му съчувствам на брокера, който е подал въпросната поръчка
              "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

              Коментар


              • Re: :-D

                Първоначално изпратено от Бай Брокер
                Пинко, през коя година е създадена борсата? А ти откога следиш издънките?
                http://www.bse-sofia.bg/index.php?page=Brief+history

                Посочи по-голяма издънка от тогава насам и ще ме убедиш!!!

                Коментар


                • Re: :-D

                  Първоначално изпратено от pinko-rp
                  Първоначално изпратено от Al-elder
                  Какво е станало?
                  Най-голямата издънка от създаването на БФБ-София до днес!!!
                  Пинко, през коя година е създадена борсата? А ти откога следиш издънките?
                  Не става само с COBOS, трябва и акъл!

                  Коментар


                  • голяма издьнкагоркия посредник,не му е леко в момента!кой го е направил някой може ли да каже?

                    Коментар


                    • Някой май изби рибата
                      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                      Коментар


                      • :-D

                        Първоначално изпратено от Al-elder
                        Какво е станало?
                        Най-голямата издънка от създаването на БФБ-София до днес!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ariman_007
                          Та не мога да схвана защо издават акции с гарантиран дивидент, а не напр. облигации? Акциите с фиксиран дивидент се разглеждат именно като дълг, но как да купя, като номиналът ще ми се върне през дивидента, евентуално, едва след 7 години, и няма да имам capital gain?
                          Първо ми кажи коя облигация ти връща инвестицията през купона за 7 години, а след това ми обясни защо смяташ, че няма да имаш capital gain.

                          Коментар


                          • Какво е станало?
                            Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

                            Коментар


                            • Някой си купи 5 "ЗЛАТНИ АКЦИИ" в дружеството!!!
                              :-D

                              Коментар


                              • Честито! Цената за акция е вече 20 000 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X