IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

    Както казва другаря Бъфет: "Най-доброто време да продадеш една добра акция е… “НИКОГА”

    п.п. Честито момчета, че за разлика от мен сте клъвнали по нещичко и тук. Наистина хубава компания.
    Нали няма сравняваме пазара за Бъфет с БФБ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

      Жив и здрав да си не знам с тез бройки как се излиза от нея
      Както казва другаря Бъфет: "Най-доброто време да продадеш една добра акция е… “НИКОГА”

      п.п. Честито момчета, че за разлика от мен сте клъвнали по нещичко и тук. Наистина хубава компания.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

        Мога показно да ти направя , ако спънеш 25 000лв. !
        Ами не 25 в една компания на БФБ не мерси

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          Жив и здрав да си не знам с тез бройки как се излиза от нея
          Мога показно да ти направя , ако спънеш 25 000лв. !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

            А за мен с 23 000бр- си е с най голяма тежест...... а да и средна на придобиване 1,671
            Жив и здрав да си не знам с тез бройки как се излиза от нея

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
              Това за мен е една стара и здрава компания една от първите ми в портфейла ми
              А за мен с 23 000бр- си е с най голяма тежест...... а да и средна на придобиване 1,671

              Коментар


              • Това за мен е една стара и здрава компания една от първите ми в портфейла ми

                Коментар


                • Доста внимателно разгледах отчтета на дружеството. Да ви кажа, наистина има доста интересни неща. Имат ръст в разходите за материали, от над 11%, имат също и огромен ръст във възнагражденията от около 20%. В междинния доклад пише, че се прави с цел запазване на качествените специалисти. Повишението в заплатите води и до същия ръст и в разходите за осигуровки, нормално. Въпреки всички тези additional costs, нетната печалба скача с +13,5%, което е впечатляващо, при положение, че продажбите нарастват с около 12%. Дружеството няма дългосрочни задължения. Другото на което искам да обърна внимание е, че ХЕС е собственик на близо 7% от Интернешанъл Асет Банк, които бяха закупени в разгара на финансовата криза. Много упрекваха този ход, но ако този актив се реализира на пазарни цени в момента със сигурност би се реализирала доста сериозна печалба. Друг е въпроса дали тези акции няма да бъдат върнати на мажоритара за сумата на която са били закупени. Същото важи и за инвестицията в ЗАД Асет Иншурънс АД, където дружеството притежава 20% от капитала. Като цяло доста впечатляващи резултати, едно от малкото доста качествени дружества на бфб и най-важното, много коректни към миноритарните акционери. Това като цяло е дефицит на БФБ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                    ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ!
                    ТУК МАРКЕТ КАП Е ВЕЧЕ 106 МИЛИОНА ЛЕВА. ПОВЕЧЕ ОТ 2007 Г.

                    ВНИМАНИЕ, ГРАНДЕ БАЛОНЕ!
                    Не вярвайте на месечните отчети за печалби, целят да ви приспят.
                    така и така си почнал да спамиш давай и по другите теми из форума

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BullsonBSE
                      ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ! ТУК МАРКЕТ КАП Е ВЕЧЕ 106 МИЛИОНА ЛЕВА. ПОВЕЧЕ ОТ 2007 Г. ВНИМАНИЕ, ГРАНДЕ БАЛОНЕ! Не вярвайте на месечните отчети за печалби, целят да ви приспят.
                      Яко налЕ!?!?))))) Булсоне, тук не гледаме месечни отчети а само годишните заради разбалончването на печалбата през сезона на отпуските лятото))))) Ама какво да се прави нале печалбите нарастват през годините!?!?!))))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ!
                        ТУК МАРКЕТ КАП Е ВЕЧЕ 106 МИЛИОНА ЛЕВА. ПОВЕЧЕ ОТ 2007 Г.

                        ВНИМАНИЕ, ГРАНДЕ БАЛОНЕ!
                        Не вярвайте на месечните отчети за печалби, целят да ви приспят.
                        Bulls on BSE

                        Коментар


                        • Мн добри резултати което ще доведе до по голям дивидент др година

                          Коментар


                          • "Хидравлични елементи и системи АД обявява неокончателен финансов резултат за месец март 2017 година – брутна печалба в размер на 663 хил. лева и с натрупване 1976 хил. лева от началото на годината. Ръстът на брутната печалба е 13,56% в сравнение с първото тримесечие на 2016 година. Хидравлични елементи и системи АД отчита продажби за месец март 2017 година в размер на 5050 хил. лева и с натрупване за първото тримесечие 14313 хил. лева, което представлява ръст от 11,97% на годишна база. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогнози за продажбите през месец април 2017 година в размер на 4650 хил. лева, с което очакваме общия ръст на продажбите да достигне 9,53% в сравнение със същия период на 2016 година."

                            Добре е, да не кажа доста

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                              С верните данни. Хидравлични елементи и системи АД и М+С хидравлик АД дават по 19 стотинки и 20,6 стотинки нетен дивидент за 2015-a година.. Съответно 3,65% и 2,58% доходност към текущите цени 5,2 и 8 лева.
                              Хидравлични елементи и системи дават цели 41% повече доходност т.е трябва да се търгуват на 7,3, а не 5,2 ако гледаме дивидента.. Не е препоръка.
                              А не смяташ ли, че Любовното послание е вече безобразнически скъпо и Хесовицата отива натам? Защо по дяволите да инвестирам за дивидентна доходност 2.58%? За сравнение - машиностроителни компании - Ford ми носи 4.06%, Daimler - 3.59%, BMW - 3.13% - и аз им се назлъндисвам, защото са ми несгодни... хем това са компании, разбира се - ного по-могъщи !!! Нищо лично - притежавал съм акции на М+С 12 години - но - това са реалностите. Хесовици имам, само щото съм ги купил на доста по-ниско.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                                Г-н Митанкин определено е по-добре дивидента да е тримесечен за предходното тримесечие и по-скоро трябва да се работи в тази насока, а не на 6 месеца. Такива са и практиките в САЩ.
                                Тук може да се провери : http://www.nasdaq.com/symbol/ph/dividend-history
                                Всяка държава си има практики. В Германия напримерно, мисля във Франция също тоже - дивидент: годишен. В Британия - някои компании - тримесечен, някои: шестмесечен. Тук не виждам защо: на три месеца. По колко да снася хесовицата - по 4.8 стинки ли?

                                Бая ного поскъпна тази акция - ама лошо няма: имам си.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X