IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • hes отлично предприятие, но Палфингер уж приятелски му вземат пазара, че дори и персонала Мажоритаря трябва да покаже визия и да навлезе в пазара на крайни продукти на Палфингер т.е. производство на подемна техника. Другото просто няма да има голям ръст.

    Коментар


    • Абе тия мениджъри станаха големи песимисти за перспективите и бъдещето. Всички само за опасности говорят и дават свръхпредпазливи прогнози. Добре че все още ги преизпълняват убедително

      Коментар


      • Аз не това гледам драги приятелю Гари - търся перспективите, бъдещето, а не миналото, в отчетите отрегистрирано, да.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът
          Доста големи количества хесовици минават на тънката цена от един Политик - чудно, че се намират продавачи на толкова изгодни нива.
          Импе, като отчетеш еднократните приходи от продажбата на имота на Палфингър за 725*000 евро, резултатите на ХЕС изобщо не са впечатляващи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho
            Първоначално изпратено от cymru
            7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство

            Спомних си, че в някой отчети съм виждал отрицателни стойности - означава ли това, че когато числото е положително имаме увеличение на стойността на незавършеното производство, което още не е пласирано - съответно това се отчита като разход.

            А когато числото е отрицателно как следва да се интерпретира?

            Или е въпрос на счетоводна политика - някои предприятия го отчитат като разход преди пласмента, а други - след.

            Извинявам се ако въпросът ми ви се стори тъп, но не разбирам много от счетоводство.
            Отрицателна стойност означава повишение на запасите от продукция и незавършено производство. Положителна - обратното, продадена продукция за която разходите са направени през предходен период.
            7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство е коректив или най-общо противното на това което е нормално в съответния раздел. Съществува за да изравни приходите с разходите поради непрекъснатостта на производствения процес, а от друга страна отчета се изготвя към определен момент. Разходите се отчитат като такива по икономически елементи в момента на тяхното влагане в производството - т.1 - т.5. Все още за тях не са получени съответните приходи - продукцията не е готова и/или не е продадена. За да има съпоставимост между приходи и разходи и за да се представи коректно случилото се през отчетния период, разходите се коригират с изменението в незавършеното производство и продукция.
            Надявам се да съм се изразил правилно и разбрано, че след тези празници ми е малко трудно.
            Иначе съм виждал мнения и на инвестиционни консултанти, които се оказва че не знаят какво представлява този ред в Отчета за доходи и пишат и говорят глупости. Така че...
            Благодарско!!!
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • Доста големи количества хесовици минават на тънката цена от един Политик - чудно, че се намират продавачи на толкова изгодни нива.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cymru
                7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство

                Спомних си, че в някой отчети съм виждал отрицателни стойности - означава ли това, че когато числото е положително имаме увеличение на стойността на незавършеното производство, което още не е пласирано - съответно това се отчита като разход.

                А когато числото е отрицателно как следва да се интерпретира?

                Или е въпрос на счетоводна политика - някои предприятия го отчитат като разход преди пласмента, а други - след.

                Извинявам се ако въпросът ми ви се стори тъп, но не разбирам много от счетоводство.
                Отрицателна стойност означава повишение на запасите от продукция и незавършено производство. Положителна - обратното, продадена продукция за която разходите са направени през предходен период.
                7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство е коректив или най-общо противното на това което е нормално в съответния раздел. Съществува за да изравни приходите с разходите поради непрекъснатостта на производствения процес, а от друга страна отчета се изготвя към определен момент. Разходите се отчитат като такива по икономически елементи в момента на тяхното влагане в производството - т.1 - т.5. Все още за тях не са получени съответните приходи - продукцията не е готова и/или не е продадена. За да има съпоставимост между приходи и разходи и за да се представи коректно случилото се през отчетния период, разходите се коригират с изменението в незавършеното производство и продукция.
                Надявам се да съм се изразил правилно и разбрано, че след тези празници ми е малко трудно.
                Иначе съм виждал мнения и на инвестиционни консултанти, които се оказва че не знаят какво представлява този ред в Отчета за доходи и пишат и говорят глупости. Така че...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от beginner
                  Мненията тук и тези на работещите в ХЕС се различават доста. Щяха да пускат производство на хидравлични помпи (може да греша за името), но се отказаха. Прекалено трудно им дойде. Нямат технически ресурс, познания и кадри. И тук има стандртни проблеми. Некадърност на управляващите, не спряха да наливат пари в тяхната информационан система (не знам това компания за производство ли е или ИТ фирма вече), гонят си добрите кадри, Палфингер изнесоха част от производството в Тенево. Но все пак се работи здраво и поне засега се държат добре.

                  Импе какво мислиш по въпроса?
                  Отговориха ти веч. Търсенето на тия джаджи е толкова голямо, че фабричката, която Палфингер строи в селцето (ХЕС им продадоха имотът на сосна цена), няма да вземе хлябът на ХЕС.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bilbo The Economist
                    Първоначално изпратено от beginner
                    Мненията тук и тези на работещите в ХЕС се различават доста. Щяха да пускат производство на хидравлични помпи (може да греша за името), но се отказаха. Прекалено трудно им дойде. Нямат технически ресурс, познания и кадри. И тук има стандртни проблеми. Некадърност на управляващите, не спряха да наливат пари в тяхната информационан система (не знам това компания за производство ли е или ИТ фирма вече), гонят си добрите кадри, Палфингер изнесоха част от производството в Тенево. Но все пак се работи здраво и поне засега се държат добре.

                    Импе какво мислиш по въпроса?
                    Погледнато обективно, доста често мненията на работници и мениджмънт се различават драстично - не само в ямболските предприятия. За новото технологично производство не съм чул да отменят проекта, имаха доста машини за него. Информационната система е нещо, с което ХЕС определено се гордеят - все пак сме в 21 век, таргетират се пазари в Западна Европа, където качеството е решаващо, по този начин се оптимизират и разходите. Важното е, че си изпълняват прогнозите на този етап, които представиха при процедурата по увеличение на капитала миналата година.

                    Относно Палфингер - световното търсене на хидравлични елементи е стотици милиони бройки, а ХЕС произвеждат докъм 100-120 K от тях. Палфингер имат отлични контакти със своя доставчик и не конкурират пряко неговото производство. Пазари има, а в Ямбол капацитетът е това, което липсва. Инженерното им звено е доста добро, особено за извънстолично предприятие, така че прекалено лесно лепваш определението, че взимащите решения са некадърни - защото собствениците, доколкото знам, определено се вслушват в тях и те досега не са ги подвели.

                    Разбира се, има достатъчно работа да се свърши преди да има фундамент за сериозен ръст на капитализацията. Самият сграден фонд не създава впечатлението за наистина европейско предприятие, за част от акционерната структура има известни съмнения за обвързаност с различни кръгове от миналото...

                    Но все пак живеем в БГ и малко от предприятията, търгувани тук, са тип-топ във всяко отношение.

                    Горното не е препоръка за взимане на инвестиционно решение.
                    Според вътрешната информация с която разполагам, в момента се инсталират 12 нови машини МАЗАК, като няколко от тях вече са инсталирани а другите са в процес на подкарване.

                    Нека някой да я потвърди тази информация.

                    Коментар


                    • Честно казано очаквах малко повече от отчета, но и това не е зле.
                      Като разглеждах по сериозно ОПР - то ми направи впечатление графа

                      7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство

                      Спомних си, че в някой отчети съм виждал отрицателни стойности - означава ли това, че когато числото е положително имаме увеличение на стойността на незавършеното производство, което още не е пласирано - съответно това се отчита като разход.

                      А когато числото е отрицателно как следва да се интерпретира?

                      Или е въпрос на счетоводна политика - някои предприятия го отчитат като разход преди пласмента, а други - след.

                      Извинявам се ако въпросът ми ви се стори тъп, но не разбирам много от счетоводство.
                      Не-заслужил инвеститор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от beginner
                        Мненията тук и тези на работещите в ХЕС се различават доста. Щяха да пускат производство на хидравлични помпи (може да греша за името), но се отказаха. Прекалено трудно им дойде. Нямат технически ресурс, познания и кадри. И тук има стандртни проблеми. Некадърност на управляващите, не спряха да наливат пари в тяхната информационан система (не знам това компания за производство ли е или ИТ фирма вече), гонят си добрите кадри, Палфингер изнесоха част от производството в Тенево. Но все пак се работи здраво и поне засега се държат добре.

                        Импе какво мислиш по въпроса?
                        Погледнато обективно, доста често мненията на работници и мениджмънт се различават драстично - не само в ямболските предприятия. За новото технологично производство не съм чул да отменят проекта, имаха доста машини за него. Информационната система е нещо, с което ХЕС определено се гордеят - все пак сме в 21 век, таргетират се пазари в Западна Европа, където качеството е решаващо, по този начин се оптимизират и разходите. Важното е, че си изпълняват прогнозите на този етап, които представиха при процедурата по увеличение на капитала миналата година.

                        Относно Палфингер - световното търсене на хидравлични елементи е стотици милиони бройки, а ХЕС произвеждат докъм 100-120 K от тях. Палфингер имат отлични контакти със своя доставчик и не конкурират пряко неговото производство. Пазари има, а в Ямбол капацитетът е това, което липсва. Инженерното им звено е доста добро, особено за извънстолично предприятие, така че прекалено лесно лепваш определението, че взимащите решения са некадърни - защото собствениците, доколкото знам, определено се вслушват в тях и те досега не са ги подвели.

                        Разбира се, има достатъчно работа да се свърши преди да има фундамент за сериозен ръст на капитализацията. Самият сграден фонд не създава впечатлението за наистина европейско предприятие, за част от акционерната структура има известни съмнения за обвързаност с различни кръгове от миналото...

                        Но все пак живеем в БГ и малко от предприятията, търгувани тук, са тип-топ във всяко отношение.

                        Горното не е препоръка за взимане на инвестиционно решение.

                        Коментар


                        • Мненията тук и тези на работещите в ХЕС се различават доста. Щяха да пускат производство на хидравлични помпи (може да греша за името), но се отказаха. Прекалено трудно им дойде. Нямат технически ресурс, познания и кадри. И тук има стандртни проблеми. Некадърност на управляващите, не спряха да наливат пари в тяхната информационан система (не знам това компания за производство ли е или ИТ фирма вече), гонят си добрите кадри, Палфингер изнесоха част от производството в Тенево. Но все пак се работи здраво и поне засега се държат добре.

                          Импе какво мислиш по въпроса?

                          Коментар


                          • То не че няма кой да ме покани, ама ме мързи да се дигна чак до Ямбол... макар че там имам една девойчица-приятелка, ученичка моя във фотографията, у тях съм винаги добре дошъл... :-)
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът
                              Оставете, бе, хора, какво ви пука? То който няма акъл, Господ го наказва. Никакви негативни новини няма - честито на купилият... ;-)

                              А продалият - или е някой на мегазор, или е мегамалоумник, който просто няма място на БФБ.
                              + 1

                              То ясно, че няма да продаваме на тези non-fundamental цени, ама действа зле на самочувствието... и на табличката с резултатите! 0)

                              Anyway, по позицията има и доста институционали... които от увеличението напазаруваха на по-високи цени...

                              Поздрави, Импе, и дано скоро те поканят и на ОСА на ХЕС! ;0)

                              Не е препоръка again!

                              Коментар


                              • Оставете, бе, хора, какво ви пука? То който няма акъл, Господ го наказва. Никакви негативни новини няма - честито на купилият... ;-)

                                А продалият - или е някой на мегазор, или е мегамалоумник, който просто няма място на БФБ.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X