IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) Архив 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
    Да де ама коеф. на конверсия не е 1:1 , т.ч. не означава, че 1 прив е = 1 обикновени при конвертиране.
    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

    Коментар


    • Да де ама коеф. на конверсия не е 1:1 , т.ч. не означава, че 1 прив е = 1 обикновени при конвертиране.


      Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
      защото са бъдещи обикновени които междувременно носят дивиденти. говорим за конкретния случай където дивидент от обикновените е малко вероятно да се види.
      Мнението ми не е препоръка!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
        А защо?
        защото са бъдещи обикновени които междувременно носят дивиденти. говорим за конкретния случай където дивидент от обикновените е малко вероятно да се види.

        Коментар


        • А защо?

          Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
          Аз съм с две ръце за привилегированите
          Мнението ми не е препоръка!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
            Винаги съм се питал:

            "кое е по-добре да се купи и държи ХИМ обикновени или ХИМ привилегировани ? "
            Аз съм с две ръце за привилегированите
            МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

            Коментар


            • Винаги съм се питал:

              "кое е по-добре да се купи и държи ХИМ обикновени или ХИМ привилегировани ? "
              Мнението ми не е препоръка!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p0lki Разгледай мнение
                и аз не можах да те разбера явно

                и защо смяташ, че като изтекат трите години няма да има конвертиране на привилегированите???

                мислиш , че % на маджо ще падне доста навярно?
                Ако конвертират % им ще се вдигне-имаше доста акционери които не участваха в увеличението и правата им баха купени познай от кого

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  polki, нещо не те разбрах, това, за което говориш може да стане чак следващата година и сегашното покачване няма нищо общо с тази опция за конвертиране. Освен това ще изкажа едно предположение, че конвертиране по опция на емитента няма да има и догодина.
                  И аз така си мисля.Ето един довод-компанията е на печалба-ако не разпределиш дивидент трябва да реинвестилаш и да чакаш вдигане на акцията за да продадеш и да спечелиш.В този случай губиш дялово участие и не можеш да го правиш постоянно.По-лесният и културен начин е да разпределиш дивидент от който 85% ще получиш ти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p0lki Разгледай мнение
                    и аз не можах да те разбера явно

                    и защо смяташ, че като изтекат трите години няма да има конвертиране на привилегированите???

                    мислиш , че % на маджо ще падне доста навярно?
                    не е затова, защото процентът на мажо въобще няма да падне. Друга основания имам да смятам така

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                      polki, нещо не те разбрах, това, за което говориш може да стане чак следващата година и сегашното покачване няма нищо общо с тази опция за конвертиране. Освен това ще изкажа едно предположение, че конвертиране по опция на емитента няма да има и догодина.
                      и аз не можах да те разбера явно

                      и защо смяташ, че като изтекат трите години няма да има конвертиране на привилегированите???

                      мислиш , че % на маджо ще падне доста навярно?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от p0lki Разгледай мнение
                        мислех , че си знаещ, а ти се оказа най-обикновен самозванец
                        polki, нещо не те разбрах, това, за което говориш може да стане чак следващата година и сегашното покачване няма нищо общо с тази опция за конвертиране. Освен това ще изкажа едно предположение, че конвертиране по опция на емитента няма да има и догодина.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от дзаката Разгледай мнение
                          Аз мисля,че тук пишат хора с интелект поне над средния?!В средата на 2012 изтичат 3 години за които писах по долу.Вие един проспект не можете да прочетете ПИШМАН ИНВЕСТИТОРИ
                          не опира до прочитането, а до запомнянето на многото подточки на многото проспекти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p0lki Разгледай мнение
                            мислех , че си знаещ, а ти се оказа най-обикновен самозванец
                            Аз мисля,че тук пишат хора с интелект поне над средния?!В средата на 2012 изтичат 3 години за които писах по долу.Вие един проспект не можете да прочетете ПИШМАН ИНВЕСТИТОРИ

                            Коментар


                            • Предпоставки за конвертиране
                              Новите акции могат или задължително се превръщат в Обикновени акции (“Конвертиране”) в
                              следните случаи:
                              а) в края на седмата година от вписването на Увеличението на капитала в търговския регистър
                              – задължително превръщане на всички Нови акции в обръщение (“Задължително конвертиране”)
                              (виж по-подробно “Задължително конвертиране” по-долу);
                              б) в края на третата година от вписването на Увеличението на капитала в търговския регистър
                              по отношение на всички Нови акции в обръщение – съгласно решение на Управителния съвет на
                              Емитента, ако (1) официално публикуваната цена на затваряне на Обикновените акции е най-малко
                              50% над емисионната цена на Новите акции в поне 20 от 30-те последователни борсови сесии,
                              предхождащи изтичането на тригодишния срок и (2) решението на Управителния съвет на Емитента е
                              одобрено от общото събрание на Привилегированите акционери, свикано от Емитента и проведено не
                              по-късно от един месец преди края на третата календарна година; събранието е редовно, ако на него са
                              представени най-малко 50% (петдесет на сто) от Новите акции в обръщение, а решението за одобрение
                              се взема с мнозинство ¾ (три четвърти) от представените на събранието Нови акции в обръщение
                              (“Конвертиране по опция на Емитента”) (виж по-подробно “Конвертиране по опция на Емитента”
                              по-долу);
                              в) по всяко време преди изтичането на 7-годишния срок по б. „а” по-горе – по искане на който
                              и да е притежател на Нови акции в обръщение по отношение на всички или част от притежаваните от
                              него Нови акции (“Конвертиране по опция на притежател”), виж по-подробно в “Конвертиране по
                              опция на притежател” по-долу.
                              г) По всяко време преди изтичането на 7-годишния срок по б. „а” по-горе - съгласно решение
                              на Управителния съвет на Емитента, ако в обръщение са по-малко от 10% от сумарната номиналната
                              стойност на Привилегированите акции (“Принудително Конвертиране по опция на Емитента”).

                              http://www.chimimport.bg/uf//dl/Chim...ublication.pdf

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                                А сега!

                                Тука ще конвертираме ли??

                                ТИМ-аджиите си изпълниха целта!

                                Само 3 сесии трябва да удържат цената!
                                имало някакво условие, че три години ще плащат без значение каква е цената и чак после могат да конвертират --- поне така каза участник в тази тема

                                имам акции, но си спомням точно какви бяха условията

                                Коментар

                                Working...
                                X