IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оловно цинков комплекс АД (5OTZ / OTZK)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • в раздел "компании" под името го има вече. поздрави на инвестора за това

    Коментар


    • axa, звучи логично --- знаеш ли горе-долу какъв е фрий флоута тук?

      Коментар


      • 158 продължава с безплодните опити да обърне каруцата ...
        Celta na 158 ne e da oburne karucata )

        Spored men te prosto prodavat malki paketcheta na majoritarq s cel uvelichenie na free-float. Prodavat po malko i na chesto s cel da ne oburnat karucata )

        Ako vsichko produlzi po tazi shema mnogo skoro OTZK ste e v BG40, a po kusno i v SOFIX

        Tova ne e preporuka, a lichno mnenie

        Коментар


        • Първоначално изпратено от franky4fingers
          Sled godishniq oditiran otchet 90 BGN
          158 продължава с безплодните опити да обърне каруцата ...

          Коментар


          • Sled godishniq oditiran otchet 90 BGN

            Коментар


            • И аз видях в моето кълбо петици ама и шестици ми се мярнаха.)

              Коментар


              • тази седмица като погледна синьото кълбо и виждам някакво пет и още едно пет... ама какво ли ще да е това?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Super Стар
                  Приателю Ned ,благодаря за разясненията и явно си по запознат по темата от мен, но моята сметка е базирана на няколко теоретични математически и статистически предположения.
                  1. Инвестиция от около 5000000 евро в Горубсо Мадан която Захариев обяви онзи ден (тази инвестиция може да бъде използвана само за увеличаване капацитета на мините)
                  2. Инвестиция от около 1500000 евро в РОФ Рудозем (инсталацията е единствената в България в "добро" състояние и с достатъчен капацитет да захрани ОЦК при наличие на руда но и трябва обновяване)
                  3.Капацитетът на РОФ Рудозем е 120000 тона концентрат годишно (приемам че той ще е с 80% метално съдържание в теглово отношение 40/60 цинк/олово) и ще работи с 60% натоварване - 72000 т. или 6000 т. на месец (съвсем приемливо)
                  При тези предположения намалявам 15% загуби в производствения процес и се получава долната сметка за 30 г - чист метал от собствена суровина.
                  Един съвет от мен-не прави повече така-да пресмяташ само с елката, защото изходните данни, върху които стъпваш не са точно такива-по-скоро значителтносе разминават със действителността. Имам предвид следното:
                  1. Инвестициите в рудника, дори наистина да се правят, не се знаят до какво ще доведат-трябва да се стъпва единствено на геоложки проучвания, които да доказват какво количество руда и с какво метално съдържание.
                  2. РОФ наистина е най-голямата фабрика в този минен басеин, но не е единствената-съществуват още три в региона, които не са собственост на Интертръст-те работят по същата технология. Общото между четирите е, че те работят далеч от капацитета, с който са работили преди преструктурирането им.
                  3. В третата точка ти е най-голямата грешка, която те подвежда при по-нататъшните изчисления. Приблизително чистия метал в концентрата е около 65-70% при оловния и 45-50% при цинковия концентрат. Тегловото съотношение в произвождания концентрат според мен е точно обратното 40/60% в полза на цинковия.

                  Истината обаче, че поради високите цени на металите, доста от рудниците, които бяха затворени преди, особено в Сърбия и Македония се приватизираха и заработиха и затова към момента няма глад за суровина, но местния концентрат е с най-добри технологични показатели при преработката и е най-търсен.
                  Но предвид прогнозите, че нивата на цените на металите ще се задържат благоприятни в средносрочен и дългосрочен план, перспективите пред завода са по-скоро добри.
                  Не е препоръка изказаното от мен мнение!

                  Коментар


                  • Приателю Ned ,благодаря за разясненията и явно си по запознат по темата от мен, но моята сметка е базирана на няколко теоретични математически и статистически предположения.
                    1. Инвестиция от около 5000000 евро в Горубсо Мадан която Захариев обяви онзи ден (тази инвестиция може да бъде използвана само за увеличаване капацитета на мините)
                    2. Инвестиция от около 1500000 евро в РОФ Рудозем (инсталацията е единствената в България в "добро" състояние и с достатъчен капацитет да захрани ОЦК при наличие на руда но и трябва обновяване)
                    3.Капацитетът на РОФ Рудозем е 120000 тона концентрат годишно (приемам че той ще е с 80% метално съдържание в теглово отношение 40/60 цинк/олово) и ще работи с 60% натоварване - 72000 т. или 6000 т. на месец (съвсем приемливо)
                    При тези предположения намалявам 15% загуби в производствения процес и се получава долната сметка за 30 г - чист метал от собствена суровина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Super Стар
                      След инвестицията в Горубсо Захариев ще има 50% собствена суровина за ОЦК. Концесията е за още 30 години това први около 650000 т. цинк и 900000 т. олово при средна цена от 3500 за цинка и 2000 за оловото (консервативно)- Нещо не ми се побира на калкулатора сметката
                      Така че е достатъчно на обедини ОЦК и Горубсо за да избие рибата.

                      Лично мои теоретични разсъждения нямащи нищо общо с реалноста, някои да не реши че е препоръка - просто упражнения с калкулатор на финансово неграмотен човек
                      Колега, тъй като съм доста по-запознат от теб в тази материя, ще си позволя да ти направя забележка, дано да я приемеш чистосърдечно:
                      1. Концесията сама по себе си нищо не означава-важно е дали ги има достатъчните запаси от руда с определено метално съдържание, което си струва да бъде добивано
                      2. Цените, които цитираш са за чист метал-т.е. 99,9%, а чистия метал в концентратите, които се произвеждат от обогатителните фабрики е наполовина и именно той е изходна суровина в производството на ОЦК
                      3. Количеството концентрат, което се добива от ГОРУБСО е повярвай ми доста под тези 50%, които ти цитираш-т.е. проблема със суровината засега не съществува, заради голямото количество на вносен концентрат. Не се знае обаче след година-две или повече, дали няма да има недостиг на суровина.

                      Коментар


                      • Не е лесно да си тъп (глупав)
                        Знам го от собствен опит
                        Няма да се свършиме скоро
                        upsss

                        Коментар


                        • Да бе всичко е супер, преспективите големи, а той горкия Захарив продава за да изгуби. Тук явно всички сме по-тарикати от него.
                          Кремиковци 2 . Света ще се свърши глупаците не.

                          Коментар


                          • много станни разбирания имаш .... когато писах че от каолин няма да спечелите пак решихте, че съм злобеел щото не съм участвал в ИПОто. Ако исках да вляза в ОЦК щях да го направя и после като тебе щях да почна да пиша оди за възхвала та дано да примамя някой да вдига цената ама не. Що си мислиш че като влезеш в някоя позиция и после флудиш темата за нея влияеш на нечии инвестиционни решения. Хората не влизат някъде защото имат по добри алтернативи а не че са прости, понеже не мислят като тебе.
                            Като си толкова гениален защо се класира в тъпата игра city на 489 място а не в първите 20 например
                            Az si pisha v temata za OTZK, zastoto mi haresva kompaniqta. A cenite na akciite vuobste ne se vdigat, zaradi mneniqta vuv foruma.

                            Sto se otnasq do kaolin, mnogo e rano da kazvash koi e spechelil i koi e zagubil. Az tam sam dalgosrochno taka che ne mi puka che cenata padnala s 50 stotinki.

                            Sto se otnasq do igrata na CITY, az sam se registriral ot liubopitstvo. Kato vidqh kakuv maluk izbor ot kompanii imash i kolko e smotan interface na portfolioto ne sam se zanimaval izobsto imam samo edna sdelka mislq. Lichniqt mi portfeil e dosta poveche ot 10K (nagradata, dokolkoto znam e 10K), taka che ima s kakvo da si oplutnqvam vremeto, no nqmam vreme za igrichki )

                            Zelaq ti uspeh, superlud. Vaznoto e che si vqrvash

                            Коментар


                            • След инвестицията в Горубсо Захариев ще има 50% собствена суровина за ОЦК. Концесията е за още 30 години това први около 650000 т. цинк и 900000 т. олово при средна цена от 3500 за цинка и 2000 за оловото (консервативно)- Нещо не ми се побира на калкулатора сметката
                              Така че е достатъчно на обедини ОЦК и Горубсо за да избие рибата.

                              Лично мои теоретични разсъждения нямащи нищо общо с реалноста, някои да не реши че е препоръка - просто упражнения с калкулатор на финансово неграмотен човек

                              Коментар


                              • До Нед
                                Шапката се казва Интертръст холдинг БГ
                                http://intertrust.bg/IntertrustGroupPresentaton.zip
                                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                                Коментар

                                Working...
                                X