IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оловно цинков комплекс АД (5OTZ / OTZK)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pana_bg
    Никола, моите уважения към теб, винаги съм ценял мненията ти, но някъде по-надолу каза нещо което прозвуча доста алогично и странно - ПРЕДВАРИТЕЛНО обяви намерения да продаваш утре или в понеделник. Ако допуснем, че това е истина би било адски тъпо, защото не е в твой интерес. А ти не ми изглеждаш толкова тъп.
    Значи целиш нещо друго.
    много си е умен Колето. Колкото е трябвало да чукне тука, е чукнал. Всяка портфейлна стратегия е различна

    Коментар


    • това...влизането в SOFIX, да не е нещо като ...влизане в рая)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Marti
        Първоначално изпратено от B.Graham
        Захариев прави селски прояви.Можеше да пусне определен брой акции колкото са необходими на аукцион.Така е цивилизовано.А той изсипва когато намери за добре.
        И аз мисля, че определено не се прави така, ако иска да вземе по-добра цена има няколко начина и най-добря бе да вдигне капитала.
        А тези странни изсипвания не мога да си ги обесня с друго освен с лоши съветници.
        Съвещанието за евентуални промени в Софикс чука на вратата .
        Нямаше време за аукцион, камо ли за увеличение на капитала.
        Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Коле за кое ИПО приготвяме кеша значи

          Коментар


          • Аз продадох наскоро. Нищо не целя просто споделям опасенията си. Направил съм си сметките, ударил съм си таргетата sell-нах. Просто не всичко, е както казва Софи Маринова "бели руже"

            Коментар


            • Никола, моите уважения към теб, винаги съм ценял мненията ти, но някъде по-надолу каза нещо което прозвуча доста алогично и странно - ПРЕДВАРИТЕЛНО обяви намерения да продаваш утре или в понеделник. Ако допуснем, че това е истина би било адски тъпо, защото не е в твой интерес. А ти не ми изглеждаш толкова тъп.
              Значи целиш нещо друго.
              * think positive * think simple * think big *
              * be moderate * be cool * be yourself *

              Коментар


              • Освен това взаимните фондове в последните три месеца са направили солидни покупки на акции от ОЦК, да не говорим, че има такива, на които в портфейла им ОЦК заема дори около 9% от общата стойност.
                Това също е потвърждение за фундамента и потенциала, която притежава акцията!

                Коментар


                • Момчета, този сценарий сме го коментирали нееднократно, още преди няколко месеца, когато станаха първите изсипвания за увеличаване на free-float-а. Тогава дори споделих, че според мен, със средствата от продажбата на пакети от мажоритаря, се изпълнява и инвестиционната програма на дружеството, което Захариев потвърди няколко дена след това в интервю в медиите. За това много форумци ми се изсмяха, но след това се покриха.
                  Стратегията и целта на Захариев е ясна-той, като мажоритар има голямото предимство, че притежава собствени рудници /переспективни и то/, обогатителна фабрика, металургичен комбинат и заводи за ламарина и тръби, т.е. готови изделия.
                  Това неминуемо ще засили интереса за покупка на целия този пакет, особено при поскъпване на цените на металите и стратегическите инвеститори ще наддават сериозно за целия този пакет, още повече, че в потвърждение на това са ежедневните съобщения, които излизат в медиите за консолидация в сектора.
                  Така че, като акционери тук ние можем само да се радваме, че е твърде вероятно да спечелим! А по моему ще спечелим не малко!

                  Коментар


                  • да се включа и аз малко в тази тема - мен лично ме съмнява Стандарт да започнат да продават точно в този момент от фондовете си ОЦК-то. Това важи най-вече за международния им фонд, където ОЦК е с най-голяма тежест от БГ и тя може да парира срива в Турция
                    Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pana_bg
                      Първоначално изпратено от Nikola
                      Първоначално изпратено от psychadelicates
                      Първоначално изпратено от Bobi75
                      Първоначално изпратено от Nikola
                      Моят съвет е да следите Стандарт дали продават акции от фондовете им. Все пак те се разбират с мажоритаря. Започнат ли да % в ОТЗК положението не върви на добре. Защото е възможно покрай тези изсипвания те да са си продали. Следете ги тези неща. Още веднъж успех на инвестиралите. И умната!
                      ето го критикът, който ни мисли доброто и когото ще послушаме
                      10х, но как може да го хване човек това?
                      Мисля, че КФН ги задължаваше да качват някъде кои акции колко % съставляват от пофтфейла им, както и броя на тея акции. Поразпитайте аз не знам къде точно.
                      Малко по-надолу, около час преди да обърнеш внимание вече бях написал:
                      pana_bg
                      Мнения: 221
                      Пуснато на: 13:43:38 ч. | 16.08 Заглавие:

                      --------------------------------------------------------------------------------

                      Между другото, за сведение от отчета на ДФ”Стандарт Инвестмънт Високодоходен фонд” за последния месец (периода 1.07.2007 – 31.07.2007 година) е видно, че са си увеличили експозицията в ОЦК на 8.60% (от 7.76% за юни). А те най-добре знаят какво правят...
                      Гледай броя акции ме %.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nikola
                        Първоначално изпратено от psychadelicates
                        Първоначално изпратено от Bobi75
                        Първоначално изпратено от Nikola
                        Моят съвет е да следите Стандарт дали продават акции от фондовете им. Все пак те се разбират с мажоритаря. Започнат ли да % в ОТЗК положението не върви на добре. Защото е възможно покрай тези изсипвания те да са си продали. Следете ги тези неща. Още веднъж успех на инвестиралите. И умната!
                        ето го критикът, който ни мисли доброто и когото ще послушаме
                        10х, но как може да го хване човек това?
                        Мисля, че КФН ги задължаваше да качват някъде кои акции колко % съставляват от пофтфейла им, както и броя на тея акции. Поразпитайте аз не знам къде точно.
                        Малко по-надолу, около час преди да обърнеш внимание вече бях написал:
                        pana_bg
                        Мнения: 221
                        Пуснато на: 13:43:38 ч. | 16.08 Заглавие:

                        --------------------------------------------------------------------------------

                        Между другото, за сведение от отчета на ДФ”Стандарт Инвестмънт Високодоходен фонд” за последния месец (периода 1.07.2007 – 31.07.2007 година) е видно, че са си увеличили експозицията в ОЦК на 8.60% (от 7.76% за юни). А те най-добре знаят какво правят...
                        * think positive * think simple * think big *
                        * be moderate * be cool * be yourself *

                        Коментар


                        • psychadelicates, всеки месец фондовете публикуват отчетите си на борсата - там се вижда изменението в портфейла от акции, който поддържат....
                          ...малко ми е странно, ако мажоритаря и Стандарт се ...разбират, очаква се и подкрепа в такъв случай...едва ли току така ще тръгнат да разпродават...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от psychadelicates
                            Първоначално изпратено от Bobi75
                            Първоначално изпратено от Nikola
                            Моят съвет е да следите Стандарт дали продават акции от фондовете им. Все пак те се разбират с мажоритаря. Започнат ли да % в ОТЗК положението не върви на добре. Защото е възможно покрай тези изсипвания те да са си продали. Следете ги тези неща. Още веднъж успех на инвестиралите. И умната!
                            ето го критикът, който ни мисли доброто и когото ще послушаме
                            10х, но как може да го хване човек това?
                            Мисля, че КФН ги задължаваше да качват някъде кои акции колко % съставляват от пофтфейла им, както и броя на тея акции. Поразпитайте аз не знам къде точно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bobi75
                              Първоначално изпратено от Nikola
                              Моят съвет е да следите Стандарт дали продават акции от фондовете им. Все пак те се разбират с мажоритаря. Започнат ли да % в ОТЗК положението не върви на добре. Защото е възможно покрай тези изсипвания те да са си продали. Следете ги тези неща. Още веднъж успех на инвестиралите. И умната!
                              ето го критикът, който ни мисли доброто и когото ще послушаме
                              10х, но как може да го хване човек това?
                              //(. )( .)\\

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nikola
                                Моят съвет е да следите Стандарт дали продават акции от фондовете им. Все пак те се разбират с мажоритаря. Започнат ли да % в ОТЗК положението не върви на добре. Защото е възможно покрай тези изсипвания те да са си продали. Следете ги тези неща. Още веднъж успех на инвестиралите. И умната!
                                ето го критикът, който ни мисли доброто и когото ще послушаме

                                Коментар

                                Working...
                                X