IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София-БТ АД (3JU / SOFBT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не им давайте акциите си бе хора, явно комисията все пак е решила да свърши добре работата си този път, при ПЛЕБТ вдигат цената от 22.80 на 29.31 доста показателно е

    БРАВО на КФН! Когато заслужават, трябва да им го признаваме! Браво!

    Нямам акции!

    Коментар


    • КФН е пуснала коригираното търгово за Плевен-БТ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Ако някой все още не го е чел и му е интересно: http://www.sofia-bt.com/UserFiles/Ne...-BT_191012.pdf
        Погледнах го и още не мога да дойда на себе си
        DCF-а е пълна пародия. При така заложените данни за EBIT и WACC цената трябва да е поне 120 лв., а не 50... Мила родна картинка...

        Коментар


        • Пичове, преди малко получих писмо от КФН във връзка със сигнала ми по манипулативното търгово (на 64,02 лв.) което мажовците се опитаха да ни набутат тук. Изпратено е от името на Антония Гинчева, член на КФН и подписано от Стоян Мавродиев - Председател.
          В него ми описват защо се получава такава голяма разлика между моите изчисления за цена (73,90) и тези от търговото (64,02). Основната разлика идва от следната шашма - при метода на дружествата аналози от ИП СИС, писал търговото, като дружества аналози ползват само Блабт и Плебт. Тактично пропускат Карелия тобако, която ползваха в търговото за Блабт. Също така не ползват и Р/Е (защото хич не им утърва)
          И какво се получава... Докато аз изкарвам по този метод цена от 135,28 лв., те изработват ценичка от само 68,17.
          И следователно от КФН ме уведомяват че със свое решение от 17 Окт. налагат временна забрана!

          Поуката - ако си бяхме мълчали безропотно, както ни съветваха "доброжелателни съфорумци" (може да ги прочетете по-надолу), вероятно номера на СИС и мажо щеше да мине тънко-тънко.
          Така че при несправедливост - сезирайте, пишете, вдигайте шум... ако искаме БФБ да заприлича поне малко на по-нормален пазар и мажовците да не ни мачкат безцеремонно!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Ако някой все още не го е чел и му е интересно: http://www.sofia-bt.com/UserFiles/Ne...-BT_191012.pdf
            Също така, Търговият предложител основателно
            счита, че ликвидационната стойност на акциите на Дружеството не надвишава
            Справедливата цена.
            Кратко и ясно.
            А колко е всъщност - това са подробности.
            |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
            |___________||__|___|)
            (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

            Коментар


            • УВАЖАЕМИ АКЦИОНЕРИ на „София – БТ“ АД,

              Уведомяваме Ви, че търговото предложение по чл. 149а, ал. 1 ЗППЦК от “Булгартабак - Холдинг” АД за закупуване на акциите на останалите акционери на “София - Булгартабак” АД е публикувано на 01.11.2011 г. на сайта на Дружеството (София – БТ“ АД).

              ПЕТЯ НАЙДЕНОВА
              ДИРЕКТОР ЗА ВРЪЗКИ С ИНВЕСТИТОРИТЕ
              Ако някой все още не го е чел и му е интересно: http://www.sofia-bt.com/UserFiles/Ne...-BT_191012.pdf

              Коментар


              • Тези, които са се навили да продават, не знам с какъв акъл ще го направят. Компания генерираща 20 милиона печалба за 9 месеца, да се изкупи за няма и 90, това е ОБИР! Вината не е в миноритарните акционери разбира се, но това не променя факта. После всички във форума се чудят що нямаме борса. Е как да има?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Има шанс даже да се изкара нещо отгоре.
                  Един колега беше направил добро изледване на нормативните текстове че при това насилствено изкупуване се прави ново предложение с цена. В момента тече подобно в Плевен БТ. Регламента е че цената и минимум търговата, но дали ще се даде нещо отгоре...? Има шанс ако се прави пак оценка и се вземат предвид новите яки отчети...
                  Дано спечелите отгоре и се възнагради търпението ви. Аз лично не мога много да трая парите ми да са замръзени някъде... постоянно се оглеждам за алтернативи
                  Батя, едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ от мен по тази позиция. Аз също, както Ив-чо и Деси няма да бързам да продавам тук. Нека видим как е мача с търговото и после ще го мислим. Поздрави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Има шанс даже да се изкара нещо отгоре.
                    Един колега беше направил добро изледване на нормативните текстове че при това насилствено изкупуване се прави ново предложение с цена. В момента тече подобно в Плевен БТ. Регламента е че цената и минимум търговата, но дали ще се даде нещо отгоре...? Има шанс ако се прави пак оценка и се вземат предвид новите яки отчети...
                    Дано спечелите отгоре и се възнагради търпението ви. Аз лично не мога много да трая парите ми да са замръзени някъде... постоянно се оглеждам за алтернативи
                    И аз това се чудя в момента,много е важен тайминга...Като гледам Плевен БТ...има няма 4-5 месеца в най-добрия случай...
                    препоръки не давам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
                      Е какво рискуваш,така или иначе ако минат 95% ще ни ги изкупят насила...
                      Има шанс даже да се изкара нещо отгоре.
                      Един колега беше направил добро изледване на нормативните текстове че при това насилствено изкупуване се прави ново предложение с цена. В момента тече подобно в Плевен БТ. Регламента е че цената и минимум търговата, но дали ще се даде нещо отгоре...? Има шанс ако се прави пак оценка и се вземат предвид новите яки отчети...
                      Дано спечелите отгоре и се възнагради търпението ви. Аз лично не мога много да трая парите ми да са замръзени някъде... постоянно се оглеждам за алтернативи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                        Аз ще изчакам още мъничко - рискувам до край.
                        Е какво рискуваш,така или иначе ако минат 95% ще ни ги изкупят насила...
                        препоръки не давам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Не знам, играта е в центъра, но не искам да залагам на това. И... преди малко продадох... почти без отбив от търговата цена. От една страна това говори че бройките им трябват сега... имат известни колебания дали ще стигнат 95%, но аз имах възможност да наместа кеша на ново, перспективно място - Евроинс

                          Каквото и да решите, успех ви желая момчета!
                          Аз ще изчакам още мъничко - рискувам до край.

                          Коментар


                          • Нямам акции, но следя темата и само мога кажа поздравления на Батя и останалите печеливши!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              но аз имах възможност да наместа кеша на ново, перспективно място - Евроинс
                              Батя, тия 2 бройки дето минаха ли беше
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
                                Батя, а според теб дали ще минат 95% с тази цена?
                                Не знам, играта е в центъра, но не искам да залагам на това. И... преди малко продадох... почти без отбив от търговата цена. От една страна това говори че бройките им трябват сега... имат известни колебания дали ще стигнат 95%, но аз имах възможност да наместа кеша на ново, перспективно място - Евроинс

                                Каквото и да решите, успех ви желая момчета!

                                Коментар

                                Working...
                                X