IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Капитал Холдинг АД (HIKA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Благодаря за споделената информация колега, но за съжаление мисля че някъде имаш грешка.
    Със сигурност грешиш за продажбите в Билборд АД. За тримесечието общия изтъргуван обем там е малко под общите продажби на двата фонда на ПОИ според твоите сметка. Отделно съм сигурен че не всички продажби през този период са техни.. Имам лични наблюдения.
    Данните ти за Агрия също не мисля че са верни.. За останалите компании не ми се проверява.
    Единствено за Неохим мога да ти се доверя, защото там акциите просто изчезват от таблицата и няма какво да се обърка.

    Вероятно грешката ти идва от цените на които оценят пакетите си в края на периода.. За неликвидни компании това не е пазарната цена и бест бид , а вече въведоха някакви еспертни оценки и така не можем да им хващаме спатиите като преди
    Батя, аз съм писал, че изчисленията ми са приблизителни и затова е възможно да се получи грешка, но освен грешка заради закръглените данни, посочени от "ПОИ", евентуална друга грешка при пресмятанията за акциите на "Билборд" АД и "Агрия Груп" АД може да се получи и заради това, че нямам точна информация колко е била по-ниската цена от цената на затваряне и последната най-висока цена купува в препоследния работен ден на съответните тримесечия, а не заради начина на оценяване. Според мен пенсионните фондове на "ПОИ" през последното тримесечие на 2019г. и през първото тримесечие на 2020г.. са смятали инестициите си в тези емисии акции, като са умножавали броя на акциите по по-ниската цена от цената на затваряне и последната най-висока цена купува през предпоследния работен ден на съответното тримесечие. Според моите сметки изтъргувания обем акции на "Билборд" АД на БФБ през първото тримесечие на 2020г., не е по-малък от сумата на нетните продажби на УПФ "ПОИ" и ППФ "ПОИ" през първото тримесечие на 2020г., които съм посочил в предишния ми пост по темата. Заради закръглените данни за инвестициите в акции на "Билборд" АД, посочени от "ПОИ", при моите пресмятания теоретически може да се получи сумарна грешка за нетните продажби на акции на "Билборд" АД от УПФ "ПОИ" и ППФ "ПОИ" дори от около 6 000 акции и за такава евентуална грешка не мога аз да бъда обвиняван. Затова съм писал в предишния си пост по темата, че изчисленията ми са приблизителни.
    Last edited by Ivan2015; 23.06.2020, 14:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение

      По мои приблизителни изчисления през първото тримесечие на 2020г. УПФ "ПОИ" са намалили притежаваните от тях, търгувани на БФБ акции, както следва:
      в "Неохим" АД са намалили с 12 222 и към края на първото тримесечие не са притежавали акции на Неохим
      ......
      Благодаря за споделената информация колега, но за съжаление мисля че някъде имаш грешка.
      Със сигурност грешиш за продажбите в Билборд АД. За тримесечието общия изтъргуван обем там е малко под общите продажби на двата фонда на ПОИ според твоите сметка. Отделно съм сигурен че не всички продажби през този период са техни.. Имам лични наблюдения.
      Данните ти за Агрия също не мисля че са верни.. За останалите компании не ми се проверява.
      Единствено за Неохим мога да ти се доверя, защото там акциите просто изчезват от таблицата и няма какво да се обърка.

      Вероятно грешката ти идва от цените на които оценят пакетите си в края на периода.. За неликвидни компании това не е пазарната цена и бест бид , а вече въведоха някакви еспертни оценки и така не можем да им хващаме спатиите като преди

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Може ли конкретика колега? Кои акции и в какви обеми са продавали ПОИ?

        Ако искаш на ЛС
        Благодаря!
        По мои приблизителни изчисления през първото тримесечие на 2020г. УПФ "ПОИ" са намалили притежаваните от тях, търгувани на БФБ акции, както следва:
        в "Неохим" АД са намалили с 12 222 и към края на първото тримесечие не са притежавали акции на Неохим
        в "Спиди" АД са намалили с 4 824
        в "БФБ" АД са намалили с 5 369
        в "Елана Агрокредит" АД с 167 879
        в "Монбат" АД с 32 381
        в "Агрия Груп" АД с 2698
        в "Билборд" АД с 72 564
        в "Корадо" АД с 311
        в "Синергон Холдинг" АД с 120 295.
        в "Топливо" АД с 3 750.
        Изчисленията са приблизителни, защото данните от ПОИ за обема на инвестициите в тези компании са закръглени до 1 000 лева, а освен това нямам точна информация колко е била най-добрата цена купува за посочените компании през предпоследния работен ден от съответното тримесечие и затова не мога съвсем точно да пресметна притежаваните от тях акции, а мога само приблизително да пресметна.

        По мои приблизителни изчисления през първото тримесечие на 2020г. ППФ "ПОИ" са намалили притежаваните от тях акции, търгувани на БФБ, какго следва:
        в "Неохим" АД с 2 105 и към края на първото тримесечие на 2020г. не са притежавали акции на Неохим
        в "Спиди" АД с 1 299
        в "БФБ" АД с 697
        в "Монбат" с 5 148
        в "Агрия Груп" АД с 267
        в "Билборд" АД с 19 658
        в "Корадо" АД с 743
        в "Синергон Холдинг" АД с 21 448
        в "Топливо" АД с 278
        И тук изчисленията са приблизитилни, защото данните от ПОИ за обема на инвестициите са закръглени до 1 000 лева. Поради тази причина не мога да бъда съвсем сигурен дали ППФ "ПОИ" са продали 278 акции на "Топливо" АД или по-малко. Възможно е ППФ "ПОИ" през посочения период да не са продавали акции на Топливо, а разликата според моите изчисления да се е получила заради закръгленията на данните за инвестициите до 1 000 лева.

        В интерес на истината е редно да спомена, че за продажбите на акции по някои позиции от пенсионните фондове на ПОИ се учудих повече, за продажбите на акции по някои други позиции се учудих по-малко, а за продажбите на акции по определени позиции не се учудих.


        Дали през някой от следващите месеци на 2020г. ще стартира нова процедура за обратно изкупуване на собствени акции от "Индустриален Капитал Холдинг"?
        Last edited by Ivan2015; 16.07.2020, 13:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение

          Не бих казал, че ПОИ управляват добре парите в техните пенсионни фондове. Може да видиш какво са продавали през първите три месеца на 2020г.. Аз бях учуден, когато разбрах какви и колко акции, търгувани на БФБ, са продавали пенсионните фондове на ПОИ през първите 3 месеца на 2020г..
          Според отчетите за 2019г. най висока доходност за УПФ и ППФ имат ДСК-Родина.
          http://www4.fsc.bg/income.asp

          Предполагам, че в следващите няколко месеца цената на акциите на Индустриален Капитал Холдинг ще се покачи с повече от 10 % спрямо цената вчера.
          Може ли конкретика колега? Кои акции и в какви обеми са продавали ПОИ?

          Ако искаш на ЛС
          Благодаря!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
            Туй са пенсионни фондове. Доходност и то брутна, за една година е безсмислено. Ето например давам 100 лвва, пет процента ми взимат на входа и два процента такса управление. Значи трябва минимум 7% доход за да съм нула на нула. Затова трябва да се види дългосрочно как се движат, примерно от 2007 до днес.
            Едва едва успяват да покрият инфлацията...и то само някои от тях.

            1) Покупателната способност на осигурителните вноски в УПФ в периода 2001-2018 г. е
            запазена. На 31.12.2018 г. Осигурените в УПФ разполагат с точно толкова пари по
            покупателна способност, колкото са внесли.

            2) Всички осигурени в ДПФ губят в периода 2001-2018 г. Реално направените вноски са
            повече от средствата, с които разполагат по партиди
            на 31.12.2018 г
            https://www.researchgate.net/publica...GURENITE_V_TAH

            Коментар


            • Туй са пенсионни фондове. Доходност и то брутна, за една година е безсмислено. Ето например давам 100 лвва, пет процента ми взимат на входа и два процента такса управление. Значи трябва минимум 7% доход за да съм нула на нула. Затова трябва да се види дългосрочно как се движат, примерно от 2007 до днес.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Не съм ги гледал подробно, защото и аз като мапа не разчитам на тях за пенсия, сам си правя пенсионния фонд за старини.
                Но от наблюденията ми по БФБ, мисля че ПОИ се държат най - пазарно.
                Не бих казал, че ПОИ управляват добре парите в техните пенсионни фондове. Може да видиш какво са продавали през първите три месеца на 2020г.. Аз бях учуден, когато разбрах какви и колко акции, търгувани на БФБ, са продавали пенсионните фондове на ПОИ през първите 3 месеца на 2020г..
                Според отчетите за 2019г. най висока доходност за УПФ и ППФ имат ДСК-Родина.
                http://www4.fsc.bg/income.asp

                Предполагам, че в следващите няколко месеца цената на акциите на Индустриален Капитал Холдинг ще се покачи с повече от 10 % спрямо цената вчера.
                Last edited by Ivan2015; 17.06.2020, 10:21.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Да отбележа че аз не само хейтя по действията на ПФ, а и се възползвам от тях. Вчера имам покупки 5000*1,35 и 5000*1,30

                  Но това не ме блазни, защото за мен е по-важна голямата картина. А тя е че тези некадърници доубиват родния си капиталов пазар!!!
                  И аз се възползвах по други позиции обаче от разпродажби на малоумните Пенсионни фондове и вече съм поне по 30% напред.... именно затова не плащам големи осигуровки, за да не плащам безумни премии и такси управление на некадърници. Разчитам на собствените си умения и усилия да си докарам по 20-на % годишна доходност и да карам спокойни старини с доста повече пари!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение


                    Така или иначе като плащаме осигуровки пенсионни фондове ги получават тези пари. Според теб кой ПФ се справя добре, да знам къде да си прехвърля партидите по пенсия
                    Не съм ги гледал подробно, защото и аз като мапа не разчитам на тях за пенсия, сам си правя пенсионния фонд за старини.
                    Но от наблюденията ми по БФБ, мисля че ПОИ се държат най - пазарно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Да отбележа че аз не само хейтя по действията на ПФ, а и се възползвам от тях. Вчера имам покупки 5000*1,35 и 5000*1,30

                      Но това не ме блазни, защото за мен е по-важна голямата картина. А тя е че тези некадърници доубиват родния си капиталов пазар!!!

                      Така или иначе като плащаме осигуровки пенсионни фондове ги получават тези пари. Според теб кой ПФ се справя добре, да знам къде да си прехвърля партидите по пенсия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Да отбележа че аз не само хейтя по действията на ПФ, а и се възползвам от тях. Вчера имам покупки 5000*1,35 и 5000*1,30

                        Но това не ме блазни, защото за мен е по-важна голямата картина. А тя е че тези некадърници доубиват родния си капиталов пазар!!!
                        +
                        Aма без тях пък би бил едно по добро място.
                        Особено ако след време случим на по свестен МП и МФ от череш ефенди и държавата се сети че и сребърния фонд може да носи някаква доходност...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Разбира се! Защото те зная че стойността на тази акция е в пъти над цената на която ПФ Алианц продават. На такава мизерна цена е логично да продава или някой който е много на зор за пари /което при тях не е така/ или е супер некадърен мениджър на активи или пък е корумпиран.. Т.е. продава акции под реалната им цена, защото е получил нещо под масата!

                          Всеки сам да си прави изводите за себе си!

                          Другото полезно нещо което можем да направим е да разгласим максимално широка как "професионалистите" меринДЖей от родните ПФ управляват спестяванията на бъдещите пенсионери!
                          Относно мениджърите те подкрепям, супер некъдърни са.... затова и се осигурявам на минимума, заради здравното и си трупам пачки от портфейла в акции дето сам си управлявам. Иначе от Съгласие съм доволен общо взето ама там са ми стотинките.....

                          Коментар


                          • Да отбележа че аз не само хейтя по действията на ПФ, а и се възползвам от тях. Вчера имам покупки 5000*1,35 и 5000*1,30

                            Но това не ме блазни, защото за мен е по-важна голямата картина. А тя е че тези некадърници доубиват родния си капиталов пазар!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                              Излезе уведомление, инсайдъри са купили.
                              Разбира се! Защото те зная че стойността на тази акция е в пъти над цената на която ПФ Алианц продават. На такава мизерна цена е логично да продава или някой който е много на зор за пари /което при тях не е така/ или е супер некадърен мениджър на активи или пък е корумпиран.. Т.е. продава акции под реалната им цена, защото е получил нещо под масата!

                              Всеки сам да си прави изводите за себе си!

                              Другото полезно нещо което можем да направим е да разгласим максимално широка как "професионалистите" меринДЖей от родните ПФ управляват спестяванията на бъдещите пенсионери!

                              Коментар


                              • Излезе уведомление, инсайдъри са купили.

                                Коментар

                                Working...
                                X