IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Логистика (6SL / FTXCO)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.investor.bg/?cat=5&id=96064

    Справедлива цена за една акция на Логистика - 0,828
    Справедлива цена за една акция Трейд - 1.558

    Очаквах съотношение 1 лев за Логистика и 1.90 за Трейд, но и това върши работа
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • И тука не проработи далаверата. Остава да се надяваме на фундамента на обединената компания.
      Успех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя
        Не, просто ми е интересен казус.
        На мен ми интересен и софарма-севтополис. В последно време май позаглъхна информацията.
        Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

        Коментар


        • Не, просто ми е интересен казус.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя
            Мисля че цена не е точния термин. Това не е търгово. Тук ще има някво съотношение в което ще се разменят старите акции за акции от новото дружество.
            Батя, държиш ли я таз позиция ?
            Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

            Коментар


            • Мисля че цена не е точния термин. Това не е търгово. Тук ще има някво съотношение в което ще се разменят старите акции за акции от новото дружество.

              Коментар


              • Брех -сега чакаме цената.

                Коментар


                • Одобрено е преобразуване чрез вливане на “Софарма Логистика” АД в “Софарма Трейдинг” АД
                  http://www.fsc.bg/go.idecs?i=19783

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear
                    Не е нужен оптимизъм. Нужно е само да мога да си отговоря на въпроса ще се продават ли лекарства през аптеки след три години? От това ще се печели пак? Компаниите на Софарма дават ли дивиденти?

                    Приятно е да купуваш поскъпваща акция - признавам - добре е за егото, чувстваш се умен и успял, но много по добре е да купуваш нещо рентабилно на все по ниска цена, ако не смяташ да го продадеш бързо, а хоризонта ти е 3 - 5 години. Изнервящо е да си дългосрочен инвеститор, но и печалбите ако успееш си струват чакането. Само тези инвеститори останахме на пазара вече. Всички останали си тръгнаха...Стойност плюс дивидент и бъдеще след 3-5 години. Вече няма борсова търговия – тя по дефиниция е непрекъсната с множественост на цените – нито имаме постоянни сделки в повечето акции нито имаме колебания на цените в рамките на минути. Имаме едно табло за обяви на което от време на време по-големите другарчета пускат едни цени за преоценки на активите и на което се изваждат разни залежали неща за продан от по малките…
                    Съгласен съм напълно. Но има все пак и някаква несигурност в конкретния случай - имам предвид, доколкото е сигурно или несигурно самото сливане.

                    Коментар


                    • Инсайдере, и ти ли Бруте!
                      Този филм го гледам вече за трети път, ама няма ли да се научим най накрая как се прави пазар! Веднъж на 7 - 8 години пазара взима очистително, отрича се от основните любими инвестиции, значителна част индивидулните инвеститори напускат играта за дълго ако не за винаги. Следва известен период безразличие и започва нов цикъл - с нови играчи и нови модерни инвестиции. Сега сме се запътили към фазата на рестарта на пазара, но все още според мен сме далече - не виждам нито признаци за нови парични вливания нито нови инвестиционни идеи, които да събудят алчността отново...
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear
                        Не е нужен оптимизъм. Нужно е само да мога да си отговоря на въпроса ще се продават ли лекарства през аптеки след три години? От това ще се печели пак? Компаниите на Софарма дават ли дивиденти?

                        Приятно е да купуваш поскъпваща акция - признавам - добре е за егото, чувстваш се умен и успял, но много по добре е да купуваш нещо рентабилно на все по ниска цена, ако не смяташ да го продадеш бързо, а хоризонта ти е 3 - 5 години. Изнервящо е да си дългосрочен инвеститор, но и печалбите ако успееш си струват чакането. Само тези инвеститори останахме на пазара вече. Всички останали си тръгнаха...Стойност плюс дивидент и бъдеще след 3-5 години. Вече няма борсова търговия – тя по дефиниция е непрекъсната с множественост на цените – нито имаме постоянни сделки в повечето акции нито имаме колебания на цените в рамките на минути. Имаме едно табло за обяви на което от време на време по-големите другарчета пускат едни цени за преоценки на активите и на което се изваждат разни залежали неща за продан от по малките…
                        Ти от кога си на БФБ? Ако си по-отдавна и върнеш лентата назад ще видиш, че това е дежа-вю. Аз поне този филм съм го гледал. В началото е мело-драма, после става екшън, комедия и накрая трилър :-)
                        МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                        Коментар


                        • Не е нужен оптимизъм. Нужно е само да мога да си отговоря на въпроса ще се продават ли лекарства през аптеки след три години? От това ще се печели пак? Компаниите на Софарма дават ли дивиденти?

                          Приятно е да купуваш поскъпваща акция - признавам - добре е за егото, чувстваш се умен и успял, но много по добре е да купуваш нещо рентабилно на все по ниска цена, ако не смяташ да го продадеш бързо, а хоризонта ти е 3 - 5 години. Изнервящо е да си дългосрочен инвеститор, но и печалбите ако успееш си струват чакането. Само тези инвеститори останахме на пазара вече. Всички останали си тръгнаха...Стойност плюс дивидент и бъдеще след 3-5 години. Вече няма борсова търговия – тя по дефиниция е непрекъсната с множественост на цените – нито имаме постоянни сделки в повечето акции нито имаме колебания на цените в рамките на минути. Имаме едно табло за обяви на което от време на време по-големите другарчета пускат едни цени за преоценки на активите и на което се изваждат разни залежали неща за продан от по малките…
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear
                            Както тука е прието да се казва - дотираме някой за да може да си попълни фонда "Напускам БФБ завинаги"
                            за съжаление, не звучи оптимистично.

                            Коментар


                            • Както тука е прието да се казва - дотираме някой за да може да си попълни фонда "Напускам БФБ завинаги"
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • усреднявате ли ? ))

                                Коментар

                                Working...
                                X