IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Евроинс (5IC / EURINS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес раздаваст акции на корем
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Данните за бонус-малус вече са налице
      23 ноември 2010 | 09:05
      След години забавяне системата, от която застрахователите да вземат данни за пътни произшествия, вече работи, съобщиха от Гаранционния фонд, съобщава в. "Дневник". Това ще направи възможно реалното прилагане на бонус-малус при автомобилните застраховки.

      Досега водачите без нарушения плащаха почти същата цена като тези, които са били виновни за катастрофи. Единственият начин да си намалят цената е да са клиенти на застрахователя от дълги години и той да има в своята база информация, че не са причинявали катастрофи, или пък да предоставят бележка от КАТ.

      Новата система, която се обслужва от Гаранционния фонд по "Гражданска отговорност", разполага с данни за пътни произшествия от началото на тази година, обясни неговият председател Борислав Михайлов. Затова е възможно компаниите да не започнат да прилагат веднага бонус-малус, а да изчакат натрупването на данните.Те се предоставят от КАТ и са публично достъпни на сайта на фонда.

      Проверката се прави заедно с тази за валидна "Гражданска отговорност", като информацията е датата на произшествието и видът протокол от полицията, в който има данни дали са пострадали хора в катастрофата.

      Опитът да тръгне общата система с данни за ПТП е от повече от пет години. Според застрахователи досега основната пречка е МВР, което не е успявало да си събере и подаде данните в обща система.

      Новите справки могат да се използват както за "Гражданска отговорност", така и за "Автокаско". И сега много компании дават намаления по двете полици при липса на катастрофи, но основно за старите си клиенти, пише още изданието.

      Да напомним, че два коефициента ще определят оценките по системата бонус-малус, както Insurance.bg писа. Първият коефициент ще бъде индивидуален за водача според шофьорската му история. Вторият ще бъде технически рисков коефициент за автомобила и ще зависи от показатели като годината на производство, техническо състояние, статистики за пътнотранспортни произшествия и др.

      Групов рисков коефициент пък ще бъде определян за за юридическите лица с много автомобили. Те ще зависят от средноаритметичния брой точки на наетите шофьори. Системата ще бъде представена и обсъдена със заинтересованите, но имаме още работа по нея, обясни Борислав Богоев, заместник-председател на КФН, ръководещ управление „Застрахователен надзор“ пред членове на Асоциацията на застрахователните брокери в България.
      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

      Коментар


      • Другари, дайте да дадем!
        МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

        Коментар


        • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
          Това е много добре, но нещо Евроинса не поскъпва... Сега съм останал с един малък брой акции и ще си взема още само ако тръгнем нагоре...
          едни 2500 те чакат на 1.35
          зимай да не те преваря
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Това е много добре, но нещо Евроинса не поскъпва... Сега съм останал с един малък брой акции и ще си взема още само ако тръгнем нагоре...
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • "Гражданска отговорност" поскъпва с 10-25%

              От Весела Николаева , в-к Дневник
              20:11 на 22 ное 2010,

              180 лв. е средната цена на застраховката за тази година

              172 лв. минимум ще е само стойността на риска за 2011 г.

              Част от застрахователните компании вече обявиха новите цени по задължителната "Гражданска отговорност", които са по-високи с 10 до 25% в сравнение с преди две седмици. Причината за масовото вдигане на тарифите са промените в изискванията за резервите на застрахователите, влезли в сила преди около седмица.

              Покачването обаче е по-малко от предварително заявеното, когато стана ясно, че ще има допълнителни резерви. Тогава от компаниите прогнозираха до 30% оскъпяване. Тарифите показват, че има значителни разлики в цените за София, големите градове и останалата част от страната. След промените, приети от Комисията за финансов надзор (КФН), ако една компания продава полицата на по-ниска цена, отколкото е нейната себестойност, вече ще трябва да заделя допълнителен резерв, а в криза почти няма застраховател, който да се съгласи на това, обясниха от бранша.

              Водачите, които не са били виновни за пътно произшествие, обаче ще могат да разчитат на отстъпки. Това е т.нар. система бонус-малус, при която шофьорите без нарушения плащат по-малко от тези, които са били виновни за пътно произшествие.

              От КФН поясниха, че по-голяма част от компаниите са изпратили вече тарифите си. За полиците, които ще действат догодина, компаниите ще трябва да съобразяват тарифите си с минимален праг за стойност на риска. Той е определен средно на 172 лв. за автомобил и според него застрахователите ще трябва да заделят резерви по "Гражданска отговорност".

              Тази сума не е минимална тарифа, над която всички ще продават, уточниха от надзора. Определеният праг е за покритие само на очакваните обезщетения по полицата. Допълнително към цената се добавят административните разходи, тези за реклама и дистрибуция и комисионите за посредниците – те вече могат да са максимум 20% от цената.

              Ако една компания продава застраховката под прага и надбавките, това означава, че го прави под себестойност и трябва да задели допълнителни резерви, поясниха експертите от КФН. Те ще се определят като разлика между минималния праг за риска с очакваните административни разходи и цената, на която застрахователят продава полицата.

              За тази година средната цена, на която се продава "Гражданска отговорност", е 180 лв., съобщиха още от надзора. Средната комисиона по полицата е 28% от цената, отделно има административни разходи и такива за реклама, които не се публикуват.

              Дори и те да заемат само 5% от цената, за покриването на риска, каквато всъщност е функцията на задължителната застраховка, ще остават две трети от крайната продажна цена. При 180 лв. това са 139 лв., което значи, че от следващата година водачите трябва да плащат с поне 15% по-скъпа "Гражданска отговорност", ако разходите се ограничат до 20 на сто от цената.

              Според Стоян Проданов, изпълнителен директор на "Бул инс", едва ли някой ще продава застраховката под себестойност, защото трябва да заделя пари за резерви, а точно при криза това трудно ще се случи.

              Голяма част от компаниите вече са направили увеличението, показват данните на застрахователните брокери. Според Николай Здравков, управител на "ING Застрахователен брокер", нарастването е средно с 20-30%. Проверка на "Дневник" сред компаниите показа, че увеличението варира от 10 до 25%, като някои са променили малко тарифите, при други по-голямото поскъпване е само за тежкотоварни автомобили.

              Така например при "Армеец" има по-значителен ръст при товарните автомобили. От "Евроинс" са повишили цената с 20-25 на сто, при "Бул инс" - с 10-15%. ДЗИ също имат нови тарифи, но от компанията поясниха, че промяната е различна за различните класове автомобили и не могат да дадат средно число.

              От "Булстрад" засега нямат промяна, тъй като последната им е била наскоро – през септември. Представители на дружеството обаче поясниха, че в момента работят по новата си тарифа, но до края на месеца промяна няма да имат. Нови тарифи са подготвили и от "Алианц България", но до редакционното приключване на броя те не бяха обявени.

              Зам.-председателят на КФН Борислав Богоев коментира, че целта на новите разпоредби на надзора не е вдигане на цената, а заделяне на достатъчно резерви, с които да се плащат адекватни обезщетения. Богоев подчерта, че "Гражданска отговорност" има социален характер и затова трябва да се гарантира, че компаниите имат достатъчно средства, за да посрещат бъдещи претенции.

              След като от надзора сложиха и горна граница на разходите по задължителната застраховка, очаквано компаниите вече са намалили комисионите към брокерите. Според Николай Здравков те вече са от 5 до 15% от цената при близо 30% досега. Гергана Иванова, управител на "Финсейлс", също каза, че новите комисиони са в тези рамки.

              Според нея намалението вероятно ще доведе до по-малко сключени полици през посредници и повече през офисите и агенциите на застрахователните компании. Тя обаче е на мнение, че намалението ще повлияе и отрезвяващо на пазара - клиентите вече няма да получават големите отстъпки, на които са свикнали, а посредниците - високите комисиони за застраховката, която така или иначе е задължителна.
              МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

              Коментар


              • 1.18 млн. лв. за системата за електронни актове на МВР

                18 ноември 2010 | 17:15

                С 1 177 558 лв. ще бъде финансиран проектът на МВР за внедряване на система за административно-наказателна дейност, за която Insurance.bg писа в интервю с Антон Антонов, началник сектор „Пътен контрол“ в Пътна полиция.

                Сумата представлява 5 % от средствата, събрани от вноски по застраховка „Гражданска отговорност” през 2009 г. и е залегнала в бюджета на Гаранционния фонд, който Комисията за финансов надзор одобри днес. Бюджетът предстои да бъде разгледан и от съвета на фонда, а изразходването на такива средства за подобряване на състоянието и безопасността на на движението по пътищата е предвидено в специална разпоредба на Кодекса за застраховането – чл. 288 б.

                Напомняме, че софтуерът на системата е готов, а по въпросния проект се финансира хардуерната база и нейното внедряване, след като бъде одобрен от междуведомствената работна група между МВР, КФН и ГФ.

                Чрез така наречената АДН система, камери с OCR софтуер ще могат да разчитат регистрационните номера и за всеки номер да се прави моментална проверка за редовна ГО в базата данни на гаранционния фонд. За всяко засечено МПС в нарушение ще може автоматично да се генерира административно-наказателен документ със снимка и да се изпрати с обратна разписка на собственика на автомобила. Мобилни камери пък ще предупреждават пътните полицаи за приближаващо МПС без гражданска и по този начин те ще могат да го спират.
                МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
                  Застрахователните брокери правят много по-големи печалби от самите застрахователни дружества, а пък не носят риска за щетите- това е БГ парадокса.
                  Попаднах на едни числа, които общо взето са в подкрепа.
                  Премиен приход - 109 153 804 лв.
                  Приход от комисионни - 30 440 589 лв.
                  Около 28 % дял от прихода за дружествата.
                  Това е към 30.06.2010. Става въпроса само за ГО

                  Коментар


                  • На свое заседание от 3 ноември 2010 г. КФН взе следните решения:1. Прие Наредба за изграждането и поддържането на информационна система за оценка, управление и контрол на риска, в т.ч. за издаване на полици по задължителните застраховки по чл. 249, т. 1 от Кодекса за застраховането.С наредбата се уреждат изискванията към информационните системи на застрахователите и тяхната оперативна съвместимост с информационните системи, регистри и бази данни, създавани и поддържани от Информационния център към Гаранционния фонд. Информационната система трябва да гарантира коректно и точно въвеждане на данните от договорите по задължителните застраховки „Гражданска отговорност” на автомобилистите и гранична застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите, както и от сертификатите „Зелена карта” За разлика от първоначалния проект отпада изискването за електронен оптичен четец, чрез който да се снемат данните за автомобилите от регистрационния талон. Наредбата предвижда сключените договори да се отчита в информационния център и в Комисията за финансов надзор до 24 часа от тяхното сключване, а корекциите на допуснати грешки при отчитането на договор се извършват в срок до 48 часа от сключването на договора. В Комисията за финансов надзор вече са осигурени технически възможности за ежедневно отчитане на полиците, като електронният портал за получаване на информацията е отворен по 24 часа всеки ден от седмицата. Наредбата има за цел да спомогне за изграждането на актуална и надеждна база данни за сключените застраховки и да се гарантира, че всички полици ще бъдат отчитани и то в деня на тяхното сключване. Наредбата определя и сроковете за техническо обезпечаване на информационната система като в срок от шест месеца от влизането в сила на наредбата застрахователите трябва да представят в комисията техническите си задания за адаптиране на информационните си системи.Наредбата ще бъде обнародвана в „Държавен вестник”.2. Прие Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 27 за реда и методиката за образуване на техническите резерви от застрахователите и от презастрахователите, и на здравноосигурителните резерви. Промените се отнасят до методите за образуване на техническите резерви по застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите. Въвежда се нов, допълнителен резерв по застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите, чийто размер е обвързан с минимално необходима сума за покритие на риска, свързан с използването на едно МПС и с очаквания размер на разходите по застраховката. Образуването на този резерв се налага от материализирането на завишен риск по тази застраховка, което е следствие от значителното нарастване на плащанията, особено във връзка с неимуществените вреди. Несигурността по отношение на бъдещите плащания нараства още повече поради увеличаване на броя и стойността на претенциите и голямото закъснение в тяхното предявяване. Въвеждането на допълнителния резерв, базиран на минимална сума за покритие на риска и очакван размер на бъдещите разходи по застраховката, е проактивна мярка, насочена към финансовата стабилност на застрахователите и целия застрахователен сектор, което в много по-висока степен гарантира изплащането на обезщетения на лицата, пострадали при пътнотранспортни произшествия. С наредбата се въвежда и изискване към планирането на административните и аквизиционните разходи на застрахователите по задължителната застраховка „Гражданска отговорност”. Регламентират се и конкретни изисквания по отношение на метода за образуване на резерва за възникнали, но непредявени претенции по застраховка «Гражданска отговорност» на автомобилистите, които през последните години бяха определяни ежегодно със Заповеди на зам.-председателя на КФН, ръководещ управление „Застрахователен надзор”. По този начин чрез предварително определяне на метода ще се постигне по-голяма яснота, стабилност и предвидимост при заделяне на резервите.По всички видове застраховки, извършвани от дружествата по общо застраховане се въвежда задължително тестване на достатъчността на образувания резерв за предявени, но неизплатени претенции, като при установен недостиг на заделения резерв, неговият размер се увеличава, пропорционално на установения недостиг. Тази мярка също така е насочена към финансовата стабилност на застрахователния сектор и защитава правата на потребителите на застрахователни услуги да получат адекватно обезщетение. Наредбата ще бъде изпратена за обнародване в „Държавен вестник”3. Прие на първо четене проект на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 24 от 2006 г. за задължителното застраховане по чл. 249, т. 1 и 2 от Кодекса за застраховането и за методиката за уреждане на претенции за обезщетение на вреди, причинени на моторни превозни средства. С предлаганите промени, се предвижда в полиците по задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите да се предоставя и информация за комисионите на застрахователните посредници, като се посочва процента от застрахователната премия и съответната абсолютна стойност. Целта е постигне на по-високи нива на прозрачност по отношение структурата на премията. Това е в полза на потребителите на застрахователни услуги, които ще могат да получават адекватна информация, за каква услуга и колко плащат. Тази мярка ще ги подпомогне при вземането на информирано решение при избора на посредник и застраховател по задължителните застраховки. Друга цел е осигуряването на адекватни и своевременни възможности за надзор на условията, при които се предлагат задължителните застраховки, независимо кои канали за дистрибуция са използвани. Проектът на наредба изрично забранява на застрахователите и на застрахователните посредници да предоставят бонуси, отстъпки, стоки, услуги или облаги под каквато и да е форма. Мярката цели прекратяване на установени порочни практики на намаляване на премията до неблагоразумни равнища, което застрашава финансовата стабилност на пазара по задължителната застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите, което от своя страна застрашава интересите и правата на изключително широк кръг застраховани лица и лица пострадали при пътнотранспортни произшествия. Проектът на наредбата ще бъде изпратен за съгласуване със заинтересованите страни и публикуван на интернет страницата на комисията в раздел „Нормативна уредба” – „Проекти”.
                    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                    Коментар


                    • Ами критиците си имат резервирана фраза, която използват във всеки случай. Толкова са банални, че дали ще се покажат или не е все едно
                      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                      Коментар


                      • Лично за мен тази компания ще донесе доходност от над 500% в рамките на две до три години. По никакъв начин не искам да се противопоставям излишно на критиците, уважавам тяхното мнение и също смятам, че Евроинс има трески за дялане, но не и чак такива, които да не си заслужат риска

                        Коментар


                        • Много добър месец Август за Евроинс - на пръв прочит много ниска квота на щетимост за месеца.
                          За периода 01-08. 2010
                          Спад на премийния приход - 4,7% при -5,7% за пазара.
                          Спад на изплатените обезщетения - 11,7% при ръст +2,3% за пазара.

                          А и нали се сещате, че това са данните без презастраховането.

                          Ама кво значение има това за наш'то БФБ.
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • сега чакаме някой да ни обясни колко лошо всъщност е това
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Излезли са данните за Август 2010! Премиите са в размер на 44,413 млн или 5% пазарен дял, в сравнение с 46,643 млн или 4,87% пазарен дял за същия период на 2009-та!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Rebel Разгледай мнение
                                Истината е че стават много на клона, това е като едно време ИП и УД с клонове! Да, ама не, няма да има хляб за всички, трябва да са оптимизирани, гъвкави и с добро обслужване на клиента и да се отстояват правата на потребителя.
                                Лимити на брокерските комисионни ще намалят допълнително обхвата на ГО

                                06 октомври 2010 | 16:13


                                Приемането на обсъжданите от КФН и застрахователите лимити за брокерските комисионни ще намали допълнително обхвата на ГО на автомобилистите. Това заяви пред Insurance.bg Ясен Христов, съдружник и управител на SDI, застрахователният брокер с най-голям пазарен дял сред посредниците по отношение на застраховка гражданска отговорност на автомобилистите, за която е най-вероятно да се въведат подобни прагове.

                                Лимити от порядъка на 10-15% ще доведат до фалита на огромна част от брокерите, а от такъв трус в системата никой няма да има полза, прогнозира Христов. Ако един брокер в България е изряден по отношение на данъци и осигуровки и заедно с всички други разходи, които има по своята издръжка, от комисионни в размер 20-25% по Каско и 30% по ГО му остават едва няколко процента като печалба, обясни той и допълни, че в Европа комисионните са ниски защото цените на застраховките са в пъти по-големи.

                                Ще оцелеят съвсем малко брокери, с което застрахователите ще изгубят основен дистрибуторски канал. В резултат на това застрахователната услуга ще стане много по-недостъпна, особено в малките населени места, което ще намали още повече обхвата на задължителната застраховка прогнозира Христов. Напомняме, че според изчисленията на Insurance.bg брокерите са реализирали 46% от брутния премиен приход по ГО свързана с МПС за първото полугодие на тази година и 58% от прихода по Каско. Има брокери, които са по-големи по премиен приход, отколкото някои от застрахователните компании, напомня Христов.

                                Практиката в Европа е застрахователите да използват услугите на брокери и агенти, а не да поддържат голяма клонова мрежа, каквато е и тенденцията в България. През последната година имаше масови закривания на клонове и съкращаване на персонал от страна на застрахователните дружества, припомня Христов. Ако се наложи да откриват нови офиси, издръжката на клоновете ще им бъде далеч по-скъпо от 15-те процента брокерска комисионна.

                                „Мярката да се въведат лимити за комисионните е отчаян опит на компаниите да направят ГО печеливша, след като вече 5 години не успяват да вдигнат цените“, заяви Христов. Той характеризира идеята като недообмислена и импулсивна, тъй като проблемът има много проявления и изрази недоумението си, защо никога на подобни стратегически срещи не се канят представители на брокерите.

                                Напомняме, че административното определяне максимален размер на комисионните на брокерите по ГО от 10-15 % бе предложено по време на среща на КФН със застрахователните компании миналата седмица.
                                МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X