IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Тук явно феновете от яхтата (и Батя) продадоха организирано и сега вкупом ни обясняват какъв шит е дружеството, все едно преди 1 месец е било по-различно, ама тогава го хвалеха и правеха сметки за 50 кинта. Тази ми инвестиция е едниственото нещо, което успя да ме вътри от началото на годината, иначе всичко друго при мен е цветя и рози от всяка една гледна точка (минутки за реклама), но така е, като се предоверявам и не отчитам, че някои хора хвалят акцията, докато я продават - а уж си го знам този урок....

    както и да е, 800 акции при средна цена от 37 лева не са нещо фатално, така че засеха съм холд и ше чакам. Благодаря на колегата от Интер -явно са намалили капацитета си (може би нещо с разходите за въглеродни емисии, знам ли), но печалбата си е печалба, така че чакаме инфото за ОС и дивидента, ако се окажа прав в очакванията си. Иначе върху цената влияят 3 основни фактова, които за мен са с еднаква тежест:

    - отчетът, който сам по себе си не беше лош като печалба (полуекселка), но пък не оправда очаванията за продажби. И то не ги оправда с много. Това лесно ще се тушира с новина за дивидент, ако има такава

    - герберастката калинка, за която винаги си имах едно на ум. В момента всичко, свързано с герП, се бие здраво и с право. Само дето герП не са си отишли още, така че не знае знае ли се. Все пак калинката е огромна котва за дружеството, а нищо чудно и на новите избори пак да се кандидатира.

    - многото хора, които купиха на 23-26 кинта и при падането на акцията решиха да кешират с профит - играли сме го много пъти този филм, в който една маса народ чака на купи/продаде и създава лавинообразен ефект нагоре/надолу. Да се надяваме, че точно те вече са свършили, защо си личи, че не са профита и директно лискат с кофата на пазар.

    Ми това е от мен - ще си чакам новината за дивидент, ако има такава, и засега чакам, А и защо да продавам - какво друго особено перспективно има на борсата, за да се налага да ликвидирам тук на загуба? Халтуркови пиеси или надути планиняци и мунчобати - ми няма нужда.

    Как беше - успех на всички готини и позитивни хора, които хвалят една акция, докато я продават, радващо е, че все още има и такива, които не са сред тях с фарисейските им номера
    Страшен си.Толкова много полуистини написа,само за да не кажеш-сбърках с покупката на тези нива.

    Коментар


    • Тук явно феновете от яхтата (и Батя) продадоха организирано и сега вкупом ни обясняват какъв шит е дружеството, все едно преди 1 месец е било по-различно, ама тогава го хвалеха и правеха сметки за 50 кинта. Тази ми инвестиция е едниственото нещо, което успя да ме вътри от началото на годината, иначе всичко друго при мен е цветя и рози от всяка една гледна точка (минутки за реклама), но така е, като се предоверявам и не отчитам, че някои хора хвалят акцията, докато я продават - а уж си го знам този урок....

      както и да е, 800 акции при средна цена от 37 лева не са нещо фатално, така че засеха съм холд и ше чакам. Благодаря на колегата от Интер -явно са намалили капацитета си (може би нещо с разходите за въглеродни емисии, знам ли), но печалбата си е печалба, така че чакаме инфото за ОС и дивидента, ако се окажа прав в очакванията си. Иначе върху цената влияят 3 основни фактова, които за мен са с еднаква тежест:

      - отчетът, който сам по себе си не беше лош като печалба (полуекселка), но пък не оправда очаванията за продажби. И то не ги оправда с много. Това лесно ще се тушира с новина за дивидент, ако има такава

      - герберастката калинка, за която винаги си имах едно на ум. В момента всичко, свързано с герП, се бие здраво и с право. Само дето герП не са си отишли още, така че не знае знае ли се. Все пак калинката е огромна котва за дружеството, а нищо чудно и на новите избори пак да се кандидатира.

      - многото хора, които купиха на 23-26 кинта и при падането на акцията решиха да кешират с профит - играли сме го много пъти този филм, в който една маса народ чака на купи/продаде и създава лавинообразен ефект нагоре/надолу. Да се надяваме, че точно те вече са свършили, защо си личи, че не са профита и директно лискат с кофата на пазар.

      Ми това е от мен - ще си чакам новината за дивидент, ако има такава, и засега чакам, А и защо да продавам - какво друго особено перспективно има на борсата, за да се налага да ликвидирам тук на загуба? Халтуркови пиеси или надути планиняци и мунчобати - ми няма нужда.

      Как беше - успех на всички готини и позитивни хора, които хвалят една акция, докато я продават, радващо е, че все още има и такива, които не са сред тях с фарисейските им номера
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

        Не знам как ги слагаш второто 12 13 милки това значи поне 80 мил продажби което звучи невъзможно само за инфо миналата прибавиха около 5 мил като махнем 14 милки печалба от преизчислението а тогава газта беше поне с с 25- 30% по евтина.. Неохим е далеч от стабилно индустриално предприятие зависийки изцяло от цена на тора.,газ и цена на квоти... както се видя явно цената не е фактор и почти не работят за износ. Тук резултатите последните години са далеч от стабилни да не говоря почти пред фалит 2019. и оттам такова п/е... с тази конюнктура трябваше да хвръкнат уви, но може би имат аргументи и както казах един дивидент няма да е зле.
        Да не говорим и това, че не може да се предвиди и дали загубата през времето на ремонта ще е пак като миналогодишната. Може да е и по-голяма, зависи какво ще пишат че са ремонтирали а и как са го ремонтирали. Според мен, почти няма голямата предвидимост, за да си заслужи риска...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
          Не знам как ги слагаш второто 12 13 милки
          Вероятно калкулира и произведената и нереализирана продукция от отчета за Q1.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

            15 мил. не са непостижими. Второто им трябват 12-13 милки, третото са стандартно 10 на минус и още 2-3 четвъртото и ето ги 15 за годината. А 15 при една оценка от п/е 10 е към 50 лв на акция. Стабилните индустриални ги оценява пазара на п/е 20, тук ако се постабилизират нещата нека 10 да е.
            Не знам как ги слагаш второто 12 13 милки това значи поне 80 мил продажби което звучи невъзможно само за инфо миналата прибавиха около 5 мил като махнем 14 милки печалба от преизчислението а тогава газта беше поне с с 25- 30% по евтина.. Неохим е далеч от стабилно индустриално предприятие зависийки изцяло от цена на тора.,газ и цена на квоти... както се видя явно цената не е фактор и почти не работят за износ. Тук резултатите последните години са далеч от стабилни да не говоря почти пред фалит 2019. и оттам такова п/е... с тази конюнктура трябваше да хвръкнат уви, но може би имат аргументи и както казах един дивидент няма да е зле.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Сбирай от форума и хвърляй естествена.
              Не става, пълна е с боклуци и ще порасне много бурен от нея.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                Язе фърлих вече изкуствената тор на кукуруза и малко на фиданките. Повече до края на годината нема да фръгам. Може малко ноември на тревата.
                Сбирай от форума и хвърляй естествена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                  И да и не ...първо много трудно с този ритъм от 1 тримесе4ие ще запазят 15 мил пе4алба , второ сравняваш ябълки с круши ( Неохим и Алтерко ) и трето тук има силно разминаване защо в най добрите времена за Неохим резултатите не са на висота и даже за по слаби от предни години , което неименуемо поражда съмнения на каква цена се продава на ЕВРОФЕРТ като дистрибутор и основен акционер и дали тези 15 мил не са предела за НЕОХИМ ако не променят нещо? Ако дадат някакви разумни обяснения на това + мин 1.5лв дивидент нещата бързо ще се променят ...
                  15 мил. не са непостижими. Второто им трябват 12-13 милки, третото са стандартно 10 на минус и още 2-3 четвъртото и ето ги 15 за годината. А 15 при една оценка от п/е 10 е към 50 лв на акция. Стабилните индустриални ги оценява пазара на п/е 20, тук ако се постабилизират нещата нека 10 да е.

                  Коментар


                  • Язе фърлих вече изкуствената тор на кукуруза и малко на фиданките. Повече до края на годината нема да фръгам. Може малко ноември на тревата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                      Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка
                      И да и не ...първо много трудно с този ритъм от 1 тримесе4ие ще запазят 15 мил пе4алба , второ сравняваш ябълки с круши ( Неохим и Алтерко ) и трето тук има силно разминаване защо в най добрите времена за Неохим резултатите не са на висота и даже за по слаби от предни години , което неименуемо поражда съмнения на каква цена се продава на ЕВРОФЕРТ като дистрибутор и основен акционер и дали тези 15 мил не са предела за НЕОХИМ ако не променят нещо? Ако дадат някакви разумни обяснения на това + мин 1.5лв дивидент нещата бързо ще се променят ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                        Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка
                        Затова имаш възможността да инвестираш и да спечелиш от мислите си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                          Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка
                          Аз също не мислих че печалбата ще е толкова малка, но се усетих че щом малко хора купуват , в същото време има и продавачи значи нещо не ми се сбъдва прогнозата и след отчета продадох .
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                            Neohim 15млн печалба 2020- капитализация 85 млн
                            Alterco 14 млн печалба - капитализация 260 млн
                            Monbat 1,3 млн печалба - 226 млн

                            ?
                            Преди време и аз така гледах на нещата, но понесох големи загуби. Мнението на top в момента е много правилно и достоверно лично за мен. Просто не трябва да се гледа назад защото борсата почти винаги те изненадва. Тя на това разчита, тези които влизат сега са гледали и преди това.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Сравнението не е много коректно. Инвеститорите гледат напред, а не назад.
                              Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                                Сравнението не е много коректно. Инвеститорите гледат напред, а не назад.
                                Точно това сравнение наистина не е много коректно предвид сезоността и перспективите, но и според мен има сериозно изкривяване на БФБ /по-скоро надуване на определени компании/.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X