IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

    Нали ги събираш от 25 кво се оплакваш ..
    Или лаф да става ?!
    Като ги вземеш на 27, ще ги продадеш на кой после, преди годишния отчет?
    Аз чакам цена поне 40 лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
      Като сте толкова отворени и разбирачи продайте ми на 27 лв. Нещо не мога да си купя тия дни.....
      Нали ги събираш от 25 кво се оплакваш ..
      Или лаф да става ?!
      Като ги вземеш на 27, ще ги продадеш на кой после, преди годишния отчет?
      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

      Коментар


      • Като сте толкова отворени и разбирачи продайте ми на 27 лв. Нещо не мога да си купя тия дни.....
        Last edited by mapadona; 02.08.2021, 22:12.

        Коментар


        • А за цените на емисиите и тока нещо ще кажете ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
            Нова цена на амониевия нитрат от днес.
            + 10% !
            Ясно е кой ще плати новата цена на газа..
            “Газпром“ с 44,1% ръст на доставките на природен газ за България

            „Газпром“ е увеличил с 44,1% доставките на природен газ за България за първите 6 месеца и половина на тази година, съобщи Lenta.ru.
            ....
            И все още сме на добри цени, но рентабилности, ефективности може да се разбягат.
            А се очаква още ръст на газта.
            Неохим все повече ми прилича на хазартна инвестиция при над 80% зависимост от ресурса.
            Така може да се разпилеят печалбите до края на годината, че да се усети и извън Димитровград.
            От Август газът е с ръст от 15% ....лоша работа
            Last edited by iezuita; 02.08.2021, 21:49.
            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

              Не знам, но горе долу това беше и моята цифра. Стандартно, покрай плановия ремонт, през кю 3 правят продажби за около 20 млн. и съответно загуба от 10 млн. При едни 35 млн. продажби си мисля, че може да намалят загубата на 6-7 млн., още повече, че ще продават продукция с по-ниска (относително) себестойност на вече по-високи цени.
              Именно това имах предвид и аз. Предстои ежегодния планов ремонт и тези 22 млн печалба ще намалеят и въпроса е с колко Моята прогноза е, че ще останат в края на годината пак около 15 млн печалба като 2020г. Ако е повече ще е СУПЕР, ако е по-малко не е болка за умиране..... цената в момента отговаря като за годишна печалба 5-6 млн. Надяваме се и на по-висок дивидент догодина

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Дано да им стигнат продукцията за 9 млн за да направят приходи от тримесечието за около 35 млн.
                Не знам, но горе долу това беше и моята цифра. Стандартно, покрай плановия ремонт, през кю 3 правят продажби за около 20 млн. и съответно загуба от 10 млн. При едни 35 млн. продажби си мисля, че може да намалят загубата на 6-7 млн., още повече, че ще продават продукция с по-ниска (относително) себестойност на вече по-високи цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                  30 млн. е цялата балансова позиция "Материални запаси". Аз говоря само за наличната продукция, която е почти 9 млн. и е висока спрямо минали години. Незавършеното производство също - около 5 млн. лв. Обяснимо е и с новото складово стопанство, което запчнаха 2019 и пуснаха в експлоатация по някое време през 2020, ако си спомням правилно.
                  Дано да им стигнат продукцията за 9 млн за да направят приходи от тримесечието за около 35 млн.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                    Не се самонадъхвайте много, 30 млн запаси е нещо, което по-скоро традиционно поддържат в края на второто тримесечие, защото през третото не работят много-профилактика. Това даже и Груеца го знай.
                    30 млн. е цялата балансова позиция "Материални запаси". Аз говоря само за наличната продукция, която е почти 9 млн. и е висока спрямо минали години. Незавършеното производство също - около 5 млн. лв. Обяснимо е и с новото складово стопанство, което запчнаха 2019 и пуснаха в експлоатация по някое време през 2020, ако си спомням правилно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                      А и те заскладиха доста продукция от второто кю, така че да видим - това тримесечие може да не е със стандартните 10 млн. загуба.
                      Не се самонадъхвайте много, 30 млн запаси е нещо, което по-скоро традиционно поддържат в края на второто тримесечие, защото през третото не работят много-профилактика. Това даже и Груеца го знай.

                      Коментар


                      • А и те заскладиха доста продукция от второто кю, така че да видим - това тримесечие може да не е със стандартните 10 млн. загуба.

                        Коментар


                        • Нова цена на амониевия нитрат от днес.
                          + 10% !
                          Ясно е кой ще плати новата цена на газа..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение

                            Така, така...инвестиции в спомени го наричам аз. Има си време за вся и всьо. Скрудж Мак Дак не ми е кумир Но имай предвид, че докато ти витаеш в облаците от преживявания, чувства, емоции и мацки, последните те мерят отгоре до долу и ти броят инвестициите, защото ти си една евентуална печаливша инвестиция за тях.
                            Прав си... забавно е по някога да залагаш или да се надхитряш срещу жени. Ноо рядко има забавно достойни...като цяло аз съм скрита лимонка... не обичам показност фалш суета и претенции!

                            Коментар


                            • Кога ще преведат дивидента, че мисла да реинвестирам преди да е станала артията 30+ ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                E за какво живеем... да ги трупаш и даи ги гледаш като чичо скруч ли...?преживявания чувства емоции мацки,там са ми най силните и уверени инвестиции!
                                Така, така...инвестиции в спомени го наричам аз. Има си време за вся и всьо. Скрудж Мак Дак не ми е кумир Но имай предвид, че докато ти витаеш в облаците от преживявания, чувства, емоции и мацки, последните те мерят отгоре до долу и ти броят инвестициите, защото ти си една евентуална печаливша инвестиция за тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X