IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
    Груеца е проверил и е спокоен, че не е подсъдим!
    От зор, човека...

    Коментар


    • Груеца е проверил и е спокоен, че не е подсъдим!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
        Груев, можеш ли да споделиш професионално становище... Ако определен субект, в анонимен форум, ръси безпочвени безсмислици и това окаже влияние върху цената на определена акция, то същия може ли да бъде осъден за пазарна манипулация, в случай че е доказано невменяем? Питам за един преател...
        Ети, преателят ти може да е спокоен - ще ти го каже и първокурсник по право, а и ти, ако си това, което твърдиш, че си, би следвало да го знаеш Чл. 33 от НК


        Чл. 33. (1) Не е наказателноотговорно лицето, което действува в състояние на невменяемост - когато поради умствена недоразвитост или продължително или краткотрайно разстройство на съзнанието не е могло да разбира свойството или значението на извършеното или да ръководи постъпките си.

        (2) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 1975 г.) Не се налага наказание на лице, което е извършило престъпление, когато до произнасяне на присъдата изпадне в разстройство на съзнанието, вследствие на което не може да разбира свойството или значението на своите постъпки или да ги ръководи. Такова лице подлежи на наказание, ако оздравее.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Груев, можеш ли да споделиш професионално становище... Ако определен субект, в анонимен форум, ръси безпочвени безсмислици и това окаже влияние върху цената на определена акция, то същия може ли да бъде осъден за пазарна манипулация, в случай че е доказано невменяем? Питам за един преател...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

            Дивидентът в спекулативните позиции не е с такава тежест, която му придавате с Груйката. В хартишките които нередовно снасят дивидент с по-голяма тежест си остават тежестта на мажовеца, наличието на фирмички по входа и изхода, вътрешнярите и особено в случая зависимостта от ресурса, който по време на кризи е волатилен и може бързо да промени показанията в отчета.
            Един дивидент пролет не прави. А след него, какво може да се очаква при спекулативни позиции освен стъпка надолу?. Ясно е само това, че ще опитвате да се освобидите от книжата в пика, който очаквате хсртишката да направи малко преди дивидента. И в това виждате засега спасителната сламка.
            Браво, много смислено мнение, едно от много малкото ти такива - адмирации. Абсолютно си прав - тази позиция е спекулантска и винаги си е била такава, особено в последните години с цената на газа, въглеродните емисии и т.н. Аз лично направих грешна преценка на ситуацията, като се наших (с усредняването) на 35 кинта. И, за съжаление, от тази акция ще инкасирам загуба (дано греша). Хубавото е, че парите не са ми спешни и мога да ги държа тук, но вчерашната търговия определено не ми вдъхва особено количество оптимизъм.

            Да, дивидентът е важен, но само ако не е символичен - дивидент над 2 лева би раздвижил акцията, дивидент под 1 лев би бил подигравка. А ако изобщо няма, значи ще се слиза още.

            Апропо, в този ред на мисли, Халтурко е същата компания - спекулантска. Дивидентът е смешен, а маймуните на клона, чакащи бърза печалба (точно като тук) са стотици. Засега мажото и яхтата подпират, но колко още ще продължи. Ясно де, целите на едното и другото предриятие са различни - едните искат да оцелеят, другите искат да се излъскат и прилъжат някой чужденец. Вече дали ще се получи и на едните, и на другите - гледаме мача, просто тук се реализира негативния сценарий и резултатът е повече от видим. А и гербавата калинка си влияе и то много...

            Успехи и нищо че си мечка, ако имаш акции, да са бичи
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

              Т.е. никаква информация не си получил.
              Това беше преди година, тогава спадът на износа беше съвсем малък, сега е огромен...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
                Дивидент ще има, пише го в поканата, ако искате да бъдете полезни за себе си, препоръчвам ви да питате ДВИ-то защо е намалял капацитета за тримесечието и докога ще е така, много е любезен, народен човек е, всичко ще каже, а ако нещо не знае, ще ви насочи с кого да говорите, преди година бях акционер и го питах защо намалява износа, насочи ме към директора, който отговаря за износа, той каза, че не е запознат и не може да коментира краткосрочните резултати, но е е спокоен за бъдещето на износа и не вижда проблеми....
                Т.е. никаква информация не си получил.

                Коментар


                • Дивидент ще има, пише го в поканата, ако искате да бъдете полезни за себе си, препоръчвам ви да питате ДВИ-то защо е намалял капацитета за тримесечието и докога ще е така, много е любезен, народен човек е, всичко ще каже, а ако нещо не знае, ще ви насочи с кого да говорите, преди година бях акционер и го питах защо намалява износа, насочи ме към директора, който отговаря за износа, той каза, че не е запознат и не може да коментира краткосрочните резултати, но е е спокоен за бъдещето на износа и не вижда проблеми....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    за над 1.50лв./акция ще я завърти такъв тайфун...- че жал ще зажялят последните продавци, но и аз невярвам да развържат кесията, по важно е да направят предприятието рентабилно. Поел съм премерен риск и остисквам за сегис
                    Дивидентът в спекулативните позиции не е с такава тежест, която му придавате с Груйката. В хартишките които нередовно снасят дивидент с по-голяма тежест си остават тежестта на мажовеца, наличието на фирмички по входа и изхода, вътрешнярите и особено в случая зависимостта от ресурса, който по време на кризи е волатилен и може бързо да промени показанията в отчета.
                    Един дивидент пролет не прави. А след него, какво може да се очаква при спекулативни позиции освен стъпка надолу?. Ясно е само това, че ще опитвате да се освобидите от книжата в пика, който очаквате хсртишката да направи малко преди дивидента. И в това виждате засега спасителната сламка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                      Козе, успокой се, имаш възможност да купиш читава акция на евтина цена.... не се отваря всеки ден такъв шанс!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Това е твое решение. Не мога да се бъркам.
                        Козе, успокой се, имаш възможност да купиш читава акция на евтина цена.... не се отваря всеки ден такъв шанс!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                          Това е твое решение. Не мога да се бъркам.
                          Не очаквам да вземеш решението вместо мен, а само да ми помогнеш то да бъде по-информирано. Но не си задължен, разбира се.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            И аз мога да ти кажа - за твърдение три, ако не беше анонимен форум, можех да те съдя и така да ти го набия, че да се чудиш откъде ти е дошло! Удивен съм как уж реномирана медия като Инвестор.бг търпи подобни тролове, но все някога идва Видовден.

                            За такива като теб важи максимата (вероятно не сте я чували във Варна, не е разпространена сред малцинствените групи) - досега само родителите ти знаеха колко си "интелигентен", чрез форума на Инвестор "интелигентността" ти стана достояние на целия свят. Наистина съжалявам, че форумът е анонимен!
                            Прочети пак шеста точка с моя пост!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Ще съм ти благодарен да ги споделиш, че влезнах символично и се чудя дали да не понакупя по-сериозно.
                              Това е твое решение. Не мога да се бъркам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                                Има само препис-извлечение от заседанието и е свързано с приемането на дневния ред за ОСА. Материалите за ОСА - след като мине вписването...

                                за над 1.50лв./акция ще я завърти такъв тайфун...- че жал ще зажялят последните продавци, но и аз невярвам да развържат кесията, по важно е да направят предприятието рентабилно. Поел съм премерен риск и остисквам за сегис

                                Коментар

                                Working...
                                X