IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вероятно просто правителствата ще надуят субсидиите под една или друга форма.. Няма да им коства някаква колосална и застрашаваща икономиката и финансите сума..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Това са цени 2021.
      Аз говоря за очаквана реколта 2022.
      И кво - не разбирам целия рев, ма щяла пшеницата да поскъпне, ми да поскъпва, кво толкова. Има елементарни закони за търсене и предлагане с тяхната равновесна точка, Пшеницата не е луксозна стока и си има пределна цена - просто ще се развали комфортът на зърнарите, ще им се свият печалбите и вече няма да си купуват по 2 слк-та на година и да сменят миндилите през 3 месеца, а ще си купуват по 1 слк и ще са с един миндил по 6 месеца - голяяяяяма трагедия.

      Торът бил единственото нещо, дето ни опазило от глад - да бе, баш това ще да е, просто ще се спре разхищението на храна, ще се спре да се ръгат био добавки в горивата, ще се променят хранителните режими и готово. Вече с Неохим какво ще стане - гледаме мача, засега според прогнозите плавно, но уверено върви към 20-та и си чака отчета и планът за възстановяване, с който може или рязко да завие и към 15-та, че и надолу, или пък да нсе натопорчи към 30. Но имайки предвид ултра старите технолигии, гербавите калинки от ВИНС-а и историческото развитие на завода при скъп газ, силно се съмнявам, че вариант 2 е възможен. Лично мнение, ала-бала ница и дъра-бъра
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

        ЧАК пък паника
        лошо за качеството на комодитис
        добре за търговците
        тор 400 лв пшеница 300 лв на пристан
        тор 1200 пшеница 520 на пристан
        малко да има баланс за крупните ЗП
        Това са цени 2021.
        Аз говоря за очаквана реколта 2022.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
          АМОНИЕВ НИТРАТ (34.4% азот) НЕОХИМ - 1200 лв/т. без ДДС - франко Дим-д ОРИЕНТИРОВЪЧНА ЦЕНА след 17.10.21г. НОВА ЦЕНА!

          https://torove.bg/torove-na-edro-tzeni

          И то преди новото повишение на газта от 01.11.
          "Булгаргаз" иска газът да поскъпне с нови над 30 на сто от 1 ноември

          https://www.dnevnik.bg/biznes/2021/1...home_NaiNovoto


          Това вече не е смешно.
          Изкуственият азот е единственото нещо, което прави 7 млрд население на Земята добре нахранено.
          Фермерите не са алхимици и не могат да произведат зърно само от добри намерения и въздух.
          Когато/ скоро мисля/ големите медии разпространят това, глобалната паника е неизбежна
          ЧАК пък паника
          лошо за качеството на комодитис
          добре за търговците
          тор 400 лв пшеница 300 лв на пристан
          тор 1200 пшеница 520 на пристан
          малко да има баланс за крупните ЗП

          Коментар


          • АМОНИЕВ НИТРАТ (34.4% азот) НЕОХИМ - 1200 лв/т. без ДДС - франко Дим-д ОРИЕНТИРОВЪЧНА ЦЕНА след 17.10.21г. НОВА ЦЕНА!

            https://torove.bg/torove-na-edro-tzeni

            И то преди новото повишение на газта от 01.11.
            "Булгаргаз" иска газът да поскъпне с нови над 30 на сто от 1 ноември

            https://www.dnevnik.bg/biznes/2021/1...home_NaiNovoto


            Това вече не е смешно.
            Изкуственият азот е единственото нещо, което прави 7 млрд население на Земята добре нахранено.
            Фермерите не са алхимици и не могат да произведат зърно само от добри намерения и въздух.
            Когато/ скоро мисля/ големите медии разпространят това, глобалната паника е неизбежна

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	992094-fcf8aab8b68522bc872d439b90ab6548.jpg
Views:	1
Size:	71.5 КБ
ID:	3814772

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                Протест на полски фермери пред централата на торовия им завод Anwil срещу липсата и високите цени на торовете.

                https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/a...y-nawozow.html

                Каква е днешната ситуация пред Неохим?
                Имаше колега, който правеше снимки от там...
                Е квода снима то в бг е същото

                Коментар


                • Протест на полски фермери пред централата на торовия им завод Anwil срещу липсата и високите цени на торовете.

                  https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/a...y-nawozow.html

                  Каква е днешната ситуация пред Неохим?
                  Имаше колега, който правеше снимки от там...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Къде бяхте да давате акъли когато акцията беше 35-40 лв?!
                    Сега сте много гръмогласни когато се въргаля в прахта като пребито куче!
                    Класика! Много ги разбирате, ама все следварително
                    Тук бяхме и звънеца го бихме... сам знаеш че един отчет обърна каруцата след като с рекордни цени на тора и рекордни ниски на газа направиха мижава печалба по-малка от 2020... перспективите бяха ясни и който го разбра излезе..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Към 1.10.2020 цената на газта е била 24,72 лв./MWh.
                      Към 1.10.2021 цената на газта е 94,54 лв./MWh.
                      Към 1.10.2020 селитрата беше с цена 360 лв, ако не се лъжа.
                      Към 1.10.2021 селитрата е с цена 1030лв.
                      Ако цената на газта е 70% от себестойността на тора и при равни други условия, пресмятай сам как това би повлияло на маржа
                      Тея сметки ги правиш без фиксираните разходи които хич не са малко... С тази цена на газа нищо хубаво не ги чака а и се видя и с тези ръководители

                      Коментар


                      • В ноември цената на Газа в Бг ще бъде над 130 лв. Нямам идея каква им е себестойността, но нитрата ще трябва още доста да поскъпне за да има марж. Проблема е че някой трябва да купува, а земеделците просто ще намалят торенето или ще отложат за пролетта и почти няма да има продажби от ноември до март

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          Към 1.10.2020 цената на газта е била 24,72 лв./MWh.
                          Към 1.10.2021 цената на газта е 94,54 лв./MWh.
                          Към 1.10.2020 селитрата беше с цена 360 лв, ако не се лъжа.
                          Към 1.10.2021 селитрата е с цена 1030лв.
                          Ако цената на газта е 70% от себестойността на тора и при равни други условия, пресмятай сам как това би повлияло на маржа


                          С 0,53%
                          ако бях в счетоводството на завода !!! - щях да съм ви по полезен... в тънката сметка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                            Според мен вносните торове са по-скъпи и земеделците ще предпочетат българските. Особено както и транспортните разходи се увеличават главоломно. Според мен Нео ще излезе печеливш от тези аномалии. Ще видим в отчетите - ясно е че Q3 ще е на загуба.... но ще е много интересно Q4 и Q1 на 2022г.
                            Към 1.10.2020 цената на газта е била 24,72 лв./MWh.
                            Към 1.10.2021 цената на газта е 94,54 лв./MWh.
                            Към 1.10.2020 селитрата беше с цена 360 лв, ако не се лъжа.
                            Към 1.10.2021 селитрата е с цена 1030лв.
                            Ако цената на газта е 70% от себестойността на тора и при равни други условия, пресмятай сам как това би повлияло на маржа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Е, няма как да знам това, но си мисля, че е повишен .
                              Друг е въпросът какви обеми ще продават..
                              Според мен вносните торове са по-скъпи и земеделците ще предпочетат българските. Особено както и транспортните разходи се увеличават главоломно. Според мен Нео ще излезе печеливш от тези аномалии. Ще видим в отчетите - ясно е че Q3 ще е на загуба.... но ще е много интересно Q4 и Q1 на 2022г.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                                Според теб какъв е маржа, на който продават?
                                Е, няма как да знам това, но си мисля, че е повишен .
                                Друг е въпросът какви обеми ще продават..

                                Коментар

                                Working...
                                X