IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Аз от балоняка си бях доволен, сега си търся друг такъв балоняк, ма освен за бреф, друго не виждам за момента. Чудя се и за тук, но политическата обвързаност ми идва много, затова и инвестицията ми е ограничена до малко над 20 бона - чисто спекулативно в очакване на кю1 и кю2
    Да, всички търсим по някой готин балоняк и те разбирам много добре. Това беше идеята която ти подсказвах - по-отрано да ги измислиш стратегиите преди да се случи търговото на спиди, защото борсата си расте по малко и докато там се освободят парите другите акции ще нарастнат. Умните капитали излезли от спиди ще търсят и те и ще се повдига цените на малкото интересни позиции. Нещо подоно очаквам и с чез. Затова предпочетох да се осободя от тези акции очакващи сделка, за да вляза в по-ръстови. Казвам от моята камбанария все пак. Например не харесвам хим или пиб изобщо. От сигурните не харесвам албена а и бреф дори, макар, че бреф е от готините адсици, Просто покрай кризата може да няма голям растеж там, , а и за мен всеки кинт извън бързия кон който ще тегли индекса занапред си е загуба на време. Но знаеш, че на вкус и цвят хората гледаме различно, затова и не е препоръка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Груйче тука си отскоро и затова се чудиш на логиката. Преди всеки що годе свесетен отчет е така тука. Ти замръзна в това спиди и изтърва ритъма на другите хартии. Просто не си вади грешна логика за политически страх и некви сложни конспирации. Много по-елементарна е логиката, според мен де, но пък може и за да греша. Е те затова те - не е препоръка
      Аз от балоняка си бях доволен, сега си търся друг такъв балоняк, ма освен за бреф, друго не виждам за момента. Чудя се и за тук, но политическата обвързаност ми идва много, затова и инвестицията ми е ограничена до малко над 20 бона - чисто спекулативно в очакване на кю1 и кю2
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение

        Точно затова говорим, цената беше намалена почти насила от ЕС и ако още малко се бяха забавили, тук темата можеше да е подобна на ХДПАТ, КТБ, Булгартабак и т.н. а не за 50 лв
        Така е, прав си, най-вероятно щеше да е така. Въпросът е дали са го натиснали за услуга от герП, или сам се е хвърлил да целува ръка, без да му е поискано. И като гледам резултатът му от изборите, май ще да е второто. Аз знам за много бизнесмени, които са натискани и от герП, и от дпс да са кандидат депутати, но май ни един от тях не реализира резултат, подобен на Стефчо. Как да е, чакаме кю1 и 50+ - в това поне имаме единодушие
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Лесно - област Хасково беше с най-висок резултат на герП на тези избори. Новите трябва само да насъскат нап с 1-2 проверки, плюс зелените (те са част от дъбъ) да поплачат малко - и хоп, готово. Няма логика някой да продава преди очакван супер отчет и за кю1, и вероятно за кю 2, освен политически страх. Днес дребни продажби, но вчера имаше повече, а и висят бройки на бида и изчезнаха тези отляво. За мен друга логика освен политическата обвързаност и страх да не ги опраскат. Парите не обичат политическите страхове - ето, в мунчобатя пък излетяха точно по политическа линия - Русе с бобоците пак се оказа най-слабата област на герП и те ще си чакат политическите дивиденти
          Груйче тука си отскоро и затова се чудиш на логиката. Преди всеки що годе свесетен отчет е така тука. Ти замръзна в това спиди и изтърва ритъма на другите хартии. Просто не си вади грешна логика за политически страх и некви сложни конспирации. Много по-елементарна е логиката, според мен де, И затова ми е все тая дали ще продава някой, който преди няколко месецеа е купил или няма да продава. Нека излезе готин отчета, пък мисля да видим и как следва пружината на Батя. но пък може и аз да греша все пак - то безгрешни хора няма
          Е те затова те - не е препоръка
          Last edited by precakanoto; 15.04.2021, 15:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Дъното беше преди година, говоря за изсипването от тази, в което се насландисвах и не се включих. Въпросният Стефчо не знам що го славославите, като явно е политически употребен - и не, цената на газа не е заслуга на герП, а на ЕС, но да не отплесвам. Именно поради политическата обвързаност на въпросния Стефчо с явно грешната партия, е основната причина тук да съм само с малко над 20 бона инвестиция, която няма и да държа дългосрочно, а ще разкеша при добри отчети някъде над 50 лева, ако успее да мине тази цена
            Точно затова говорим, цената беше намалена почти насила от ЕС и ако още малко се бяха забавили, тук темата можеше да е подобна на ХДПАТ, КТБ, Булгартабак и т.н. а не за 50 лв

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

              дъното беше към 15
              Дъното беше преди година, говоря за изсипването от тази, в което се насландисвах и не се включих. Въпросният Стефчо не знам що го славославите, като явно е политически употребен - и не, цената на газа не е заслуга на герП, а на ЕС, но да не отплесвам. Именно поради политическата обвързаност на въпросния Стефчо с явно грешната партия, е основната причина тук да съм само с малко над 20 бона инвестиция, която няма и да държа дългосрочно, а ще разкеша при добри отчети някъде над 50 лева, ако успее да мине тази цена
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ба, за една бройка - за 100 бройки не успя, ма важното е, че не само участва, ми се и напъна да влезе, ма не му се получи, иначе доста гласове събра, което може да е причина да го понамразят, знам ли? Иначе, че герП са си на власт още известно време, това е ясно. Просто обръщам внимание, че явно има някакъв страх и цената не отлита нагоре, при положение че има всички предпоставки да го прави. Факт и е че досега е отлетяла с 50% от дъното, но пък тогава беше натисната сериозно Гледаме мача, вчера купих още малко бройки, ма забравих да видя от кого
                дъното беше към 15

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                  Не вярвам новите да започнат да атакуват директно предприятия още повече че Неохим не е собственост на един човек има доста разнородна акционерна структура. А Стефчо не успя за една бройка...
                  Ба, за една бройка - за 100 бройки не успя, ма важното е, че не само участва, ми се и напъна да влезе, ма не му се получи, иначе доста гласове събра, което може да е причина да го понамразят, знам ли? Иначе, че герП са си на власт още известно време, това е ясно. Просто обръщам внимание, че явно има някакъв страх и цената не отлита нагоре, при положение че има всички предпоставки да го прави. Факт и е че досега е отлетяла с 50% от дъното, но пък тогава беше натисната сериозно Гледаме мача, вчера купих още малко бройки, ма забравих да видя от кого
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                    И как тежи политическата обвързаност? Те не зависят от обществени поръчки, не продават на държават,този същия човек беше кандидат за депутат и от реформаторския блок, можеш да си сигурен, че работи с всички партии. Може да има връзка, ако искат нещо по зелената сделка
                    Точно! По стечение на обстоятелствата познавам въпросния човек и това да си политически активен не те прави непременно неудобен, а напротив. Когато отговаряш за много хора и искаш бизнеса да върви, трябва да си политически гъвкав, колкото и гадно да звучи. Да, въпросният човек радваше и благодареше, че му намалиха цената на газта и това спаси бизнеса, но някой пита ли се дали е бил щастлив от факта, че това решение се забави изключително много и можеше да е фатално? Като акционер тук, за мен сега са важни цената и обема на продукцията, за политиката нямам притеснения. Успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Лесно - област Хасково беше с най-висок резултат на герП на тези избори. Новите трябва само да насъскат нап с 1-2 проверки, плюс зелените (те са част от дъбъ) да поплачат малко - и хоп, готово. Няма логика някой да продава преди очакван супер отчет и за кю1, и вероятно за кю 2, освен политически страх. Днес дребни продажби, но вчера имаше повече, а и висят бройки на бида и изчезнаха тези отляво. За мен друга логика освен политическата обвързаност и страх да не ги опраскат. Парите не обичат политическите страхове - ето, в мунчобатя пък излетяха точно по политическа линия - Русе с бобоците пак се оказа най-слабата област на герП и те ще си чакат политическите дивиденти
                      Не вярвам новите да започнат да атакуват директно предприятия още повече че Неохим не е собственост на един човек има доста разнородна акционерна структура. А Стефчо не успя за една бройка...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Лесно - област Хасково беше с най-висок резултат на герП на тези избори. Новите трябва само да насъскат нап с 1-2 проверки, плюс зелените (те са част от дъбъ) да поплачат малко - и хоп, готово. Няма логика някой да продава преди очакван супер отчет и за кю1, и вероятно за кю 2, освен политически страх. Днес дребни продажби, но вчера имаше повече, а и висят бройки на бида и изчезнаха тези отляво. За мен друга логика освен политическата обвързаност и страх да не ги опраскат. Парите не обичат политическите страхове - ето, в мунчобатя пък излетяха точно по политическа линия - Русе с бобоците пак се оказа най-слабата област на герП и те ще си чакат политическите дивиденти
                        Това с НАП е трудно, те са голям данъкоплатец, нап не излизат от там, Герб ще държат неформалната власт още поне 6м-1 год, и както казах, такива фирми са добре с всички партии, едва ли има връзка с продажбата за няколко дена на 1-2000 акции. Тук си има продавач, който е започнал още от 26 лв периодично да пуска акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                          И как тежи политическата обвързаност? Те не зависят от обществени поръчки, не продават на държават,този същия човек беше кандидат за депутат и от реформаторския блок, можеш да си сигурен, че работи с всички партии. Може да има връзка, ако искат нещо по зелената сделка
                          Лесно - област Хасково беше с най-висок резултат на герП на тези избори. Новите трябва само да насъскат нап с 1-2 проверки, плюс зелените (те са част от дъбъ) да поплачат малко - и хоп, готово. Няма логика някой да продава преди очакван супер отчет и за кю1, и вероятно за кю 2, освен политически страх. Днес дребни продажби, но вчера имаше повече, а и висят бройки на бида и изчезнаха тези отляво. За мен друга логика освен политическата обвързаност и страх да не ги опраскат. Парите не обичат политическите страхове - ето, в мунчобатя пък излетяха точно по политическа линия - Русе с бобоците пак се оказа най-слабата област на герП и те ще си чакат политическите дивиденти
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                            Аз станах доста по умерен в очакванията си тук и мисля че в натурален обем продажбите ще паднат и то най вече осезателно на външните пазари, но благодарение на високата цена на торовете ще очакваме повишения..след отчета ще има по голяма яснота...
                            За намаление в натурален обем на износа си го предвиждат в годишния отчет

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Доста народ иска да продава тук - политическата обвързаност явно ще тежи, поне докато не излезе отчетът за Кю1
                              И как тежи политическата обвързаност? Те не зависят от обществени поръчки, не продават на държават,този същия човек беше кандидат за депутат и от реформаторския блок, можеш да си сигурен, че работи с всички партии. Може да има връзка, ако искат нещо по зелената сделка

                              Коментар


                              • Доста народ иска да продава тук - политическата обвързаност явно ще тежи, поне докато не излезе отчетът за Кю1
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X