IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много сериозен пауър днес!!! Според мен скоро ще гоним кота 30......

    Коментар


    • добрите инсталации харчат с около 30% по-малко природен газ (отчитайки произведената ел.енергия), плащат и по-малко за емисии на тон АН.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

        Не сте запознат с инвестиционната програма? Има я в годишния доклад.
        За следващите 2 години трябва да инвестират около 66 млн.в цех Амоняк и цех АН за да догонят конкурентите
        Само цех Азотна киселина е що-годе осъвременен.
        Тези инвестиции ги имаше заложени в предишния от4ет ама ..., е има ли допълнителна информация за търсените резултати от тази инвестиция ...капацитет или редуциране на разходите ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
          Главният изпълнителен директор на норвежкия гигант за торове Yara International


          ‘I’m afraid we’re going to have a food crisis’: The energy crunch has made fertilizer too expensive to produce, says Yara CEO

          https://fortune.com/2021/11/04/energ...agascar-cop26/
          Газът поскъпна от 15 на 75 (5 пъти) от миналото лято, но амонякът поскъпнал 9 пъти
          Акциите на Яра поскъпват с около 20% от момента, в който съобщиха, че намалят производството с 40%
          Тези са готови за политици

          Груев, подложих купичка на зорлията еланец преди време, чиста спекула. Цените, на които продават АН всички торови заводи, им осигуряват доста приличен марж. Все пак Нео си остава регионален играч заради забавената инв.програма и високите цени на транспорта.

          Коментар


          • Честито ))
            "Булгаргаз" намалява цената и на газа за индустрията

            https://www.investor.bg/energetika/4...riiata-339109/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

              Не сте запознат с инвестиционната програма? Има я в годишния доклад.
              За следващите 2 години трябва да инвестират около 66 млн.в цех Амоняк и цех АН за да догонят конкурентите
              Само цех Азотна киселина е що-годе осъвременен.
              Имаш ли тук - не съм запознат и аз, но понеже имам бас с инта следя дружеството. Без да се заяждам, че ти май мислиш, че имам нещо на въпреки спрямо теб, а нямам (годината ми е любима, но не заради романа), ще съм благодарен за инфо
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Това е въпроса тук , няма никаква видимост с кеша и какво ще правят с него което тежи на цената а и директорите са показали какво отношение имат към акционерите ..Един голям дивидент с едно обратно изкупуване бързо ще промени отношението към акцията .
                Не сте запознат с инвестиционната програма? Има я в годишния доклад.
                За следващите 2 години трябва да инвестират около 66 млн.в цех Амоняк и цех АН за да догонят конкурентите
                Само цех Азотна киселина е що-годе осъвременен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                  Това е въпроса тук , няма никаква видимост с кеша и какво ще правят с него което тежи на цената а и директорите са показали какво отношение имат към акционерите ..Един голям дивидент с едно обратно изкупуване бързо ще промени отношението към акцията .
                  Мда, а как гербавата калинка ще си плати изборите? Тези работи с обратно няма как да се случат, но пък с предизборни обещания за вдигането на заплатите - що пък да не Все пак обещаването не е като даването
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    И да уточним.. Не агитирам за покупки на тази акция, според мен има и по-добри алтернативи на БФБ.. дори и сега.
                    Просто си давам мнението по казуса, това е!

                    *Имам акции тук но са незначително тегло в портфейла ми..
                    Това е въпроса тук , няма никаква видимост с кеша и какво ще правят с него което тежи на цената а и директорите са показали какво отношение имат към акционерите ..Един голям дивидент с едно обратно изкупуване бързо ще промени отношението към акцията .
                    Last edited by p_trade; 05.11.2021, 09:34.

                    Коментар


                    • Главният изпълнителен директор на норвежкия гигант за торове Yara International


                      ‘I’m afraid we’re going to have a food crisis’: The energy crunch has made fertilizer too expensive to produce, says Yara CEO

                      https://fortune.com/2021/11/04/energ...agascar-cop26/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
                        Неохим има някакъв лиценз за търговия с газ

                        Коментар


                        • От 1 януари 2022 г. заплатите на всички служители на „Неохим“ АД ще бъдат увеличени с 10%. При липса на значително влошаване на финансовите показатели, от

                          Коментар


                          • Русия налага квоти върху износа на торове

                            https://www.investor.bg/centralna-i-...torove-338983/

                            Коментар


                            • На какво се дължи раздвижването днес?

                              Коментар


                              • Не знам що ги мислите земеделците дали ще купуват на тези цени, я погледнете как върви тяхната продукция.

                                Click image for larger version

Name:	matif.jpg
Views:	1
Size:	28.0 КБ
ID:	3823170

                                Коментар

                                Working...
                                X