IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В плана няма нишо конкретно за тях, доколкото помня - някой каза, че имало заделени пари уж за проучване и т.н., не помня точно. Това предприятие е чао, точно като мариците - пазят го тип Кремиковци, но е само въпрос на време. А и с гербави калинки от Винс - толкова! Сега отчетът е дори слаб - продават произведена на евтин газ суровина, а после, когато трябва да продават тази със скъпия газ, какво правим? Показателно е, че още не работят. Но всеки си знае - аз си имам бас с инта и все някой ще е доволен догодина
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Ами, да вземат да се похвалят!? Или чакат ЕК да одобри Плана?

      На мен също отчетът ми изглежда добре.

      Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

      ВОДОРОДА е разколничето по позицията,- и естествено представените проекти пред ЕК!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

        Стандартно, покрай плановия ремонт, през кю 3 правят продажби за около 20 млн. и съответно загуба от 10 млн. При едни 35 млн. продажби си мисля, че може да намалят загубата на 6-7 млн., още повече, че ще продават продукция с по-ниска (относително) себестойност на вече по-високи цени.

        Поспорихме тогава - не ми вярваха, а то излезе, че даже съм ги подценил. Продали са продукция за 47 млн. и са намалили загубите за кю3 до под 6 млн.

        Коментар


        • Ако не са пуснали завода е чудно какво ще продават 4-то тримесечие, склада празен. Не е ясно ще има ли и купувачи на тези цени

          Коментар


          • Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение
            Може и да не дадат дивидент, но са много любопитни тези 47 милиона в касова наличност. Може пък с някаква идея да ги държат, кой знае...
            Отчетът е приличен, предполагам и затова има нов интерес към акцията.
            Кеша е за изборите...ще купуват...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

              ти акъл имаш ли, кога са давали 1
              Абе случвало се е . А и имат 109 М неразпределена печалба и 47 М кеш. Но да ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение
                Може и да не дадат дивидент, но са много любопитни тези 47 милиона в касова наличност. Може пък с някаква идея да ги държат, кой знае...
                Отчетът е приличен, предполагам и затова има нов интерес към акцията.


                ВОДОРОДА е разколничето по позицията,- и естествено представените проекти пред ЕК!!!

                Коментар


                • Може и да не дадат дивидент, но са много любопитни тези 47 милиона в касова наличност. Може пък с някаква идея да ги държат, кой знае...
                  Отчетът е приличен, предполагам и затова има нов интерес към акцията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                    Дали ще дадат поне 1 лев дивидент за 2021г.?!
                    ти акъл имаш ли, кога са давали 1
                    Last edited by Dio; 28.10.2021, 17:05.

                    Коментар


                    • Дали ще дадат поне 1 лев дивидент за 2021г.?!

                      Коментар


                      • Не е толкова зле отчета, а и 47м кеш са събрали...

                        Коментар


                        • Вдигането на цената оскъпява продукцията на "Агрополихим" и "Неохим", а оттам се качват разходите на агросектора

                          Коментар


                          • Неохим трябваше да се възобновили производство преди месец, но явно изчакваха да се вдигнат цените на торовете. Сега могат да продават на добра печалба, ако има търсене разбира се. Агрополихим са друг тип компания- работят почти целогодишно, правят големи обороти и оттам идва и голямата им печалба в сравнение с Неохим. Добра компания, но май няма да ги видим никога на борсата

                            Коментар


                            • Има хубава статия в капитал по въпроса - https://www.capital.bg/biznes/zemede...tor-zemedelci/

                              Според тях Неохим е спеял в началото на август за планов ремонт и все още не е започнал да бачка, но пък Агрополихим са продали 20% повече торове тази година, в сравнение с миналата в тонове, а не по себестойност
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	GetStoredImage (1).gif
Views:	1
Size:	8.8 КБ
ID:	3817548
                                Urea Price Climbs 26% Since Mid-September, a $147-Per-Ton Jump

                                https://www.dtnpf.com/agriculture/we...-since-mid-147

                                Торовете са в небесата и ги няма.
                                50% по скъпи храни е мин, който мисля ще видим сл година.


                                Коментар

                                Working...
                                X