Първоначално изпратено от veteran4
Разгледай мнение
Имат разходи за газ 95млн. При цената за ноември и декември това е за около 55 дни.
Срещу продукция и незавършено от 28,5млн. имат задължения към клиенти от само 11,6млн., което не е добре при падащи цени.
Поне лихви за кеша няма да плащат скоро. -314 000лв.
Добър износ от 80 млн., 61млн. вътрешен пазар(част от него пак си е износ - амоняка)
----------
"Ръководството на Неохим АД непрекъснато търси различни възможности за закупуване на природен газ, които включват както директни договаряния с доставчици, така и закупуване чрез лицензираната борса за търговия с природен газ (“Газов Хъб Балкан“ ЕАД) в България."
По днешни цени на Балкан -130лв.* 12.5мегаватчаса за тон амоняк + 150лв емисии , 2.2 тона АН от тон амоняк ... цените при търговците на едро ... "залудо работи, залудо не стой", но наближава активният сезон, динамични са нещата.
Числата са дискусионни


------------
Относно зеления водород - няма да е скоро. За синтеза на амоняк(40т/ч) са нужни около 6.8 т. Н2 на час, мощността на електролизьорите - над 300 мегавата, а цената - над 600млн. Работните места на момчетата от отделение "Реформинг"/водородна инсталация за конверсия на метан/ не са застрашени, даже и при 50%-ов грант.
Коментар