IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

    Аз съм акционер в Неохим, като дори съм си посочил и порфейла. А че Алтерко ще се срине, това не го поставям под съмнение. И защо обсъждаме Алтерко в темата за Неохим?
    Обсъдихме го заради нерелевантните ви представи за фундамент и финтовете тип "неохим"
    А и защото чакахте в алтерко !? или греша
    Last edited by Балониада; 28.01.2022, 15:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

      Значи ти не повярва и чакаш в алтерко 15 а тука се върза на финтовете на Мапата за 80 !??
      Евалата ,майстори сте на късия разказ
      Аз съм акционер в Неохим, като дори съм си посочил и порфейла. А че Алтерко ще се срине, това не го поставям под съмнение. И защо обсъждаме Алтерко в темата за Неохим?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

        Кратко, точно и ясно! +1
        Значи ти не повярва и чакаш в алтерко 15 а тука се върза на финтовете на Мапата за 80 !??
        Евалата ,майстори сте на късия разказ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

          Някъде на тези нива влязоха и мисля, че няма да са на загуба скоро..... би трябвало Q1 поне да не е по-слабо от Q4 на 2021. Което означава поне още 35 млн. печалба и съответно кеш. Таргет: в диапазона 80 - 100 лв до Май
          Кратко, точно и ясно! +1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от man40 Разгледай мнение

            Може и така да стане,все пак постоянно се говори за война в Украйна. Когато след олимпиадата в Китай стане ясно,че война няма да има и цената на газа е спаднала,нещата ще си дойдат по местата.
            https://www.investor.bg/energetika/4...upolis-344674/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
              Мисля, че започва обратното движение
              След толкова възхвали ....
              Може и така да стане,все пак постоянно се говори за война в Украйна. Когато след олимпиадата в Китай стане ясно,че война няма да има и цената на газа е спаднала,нещата ще си дойдат по местата.
              !не е препоръка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                Да, дай Боже. Но аз лично очаквам утре и в понеделник някой пенсионен фонд да излезе да продава (защото там са големи експерти). Напомням само, че първото и четвъртото тримесечие на компанията са най-добрите. Със здраве!

                PS: ВРЕМЕ Е ДА СЕ ЗАВЪРНЕМ В SOFIX!
                Малко на брой акции. Добри времена за спекулантите. Най - добрите като Батя, Инта и други ще приберат парите на наивниците. На мен ме интересува дългосрочния тренд затова не пипам. Пожелавам успех на всички, само да напомня че спекулата не води до нищо Добро в дългосрочен план
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  резултатите тук не са изненадващи за всеки, който следи бизнеса локално и глобално. Някой от следящите компанията от близо може ли да ми каже има ли тук решение на акционерите за обратно изкупуване, което още не е изпълнено. Помня, че имаше нещо преди години, но докъде стигна? Защото с толкова много кеш най-логично е добър дивидент+обратно изкупуване. И още нещо ми се върти в главата, австрийците на колко влязоха тук 2013 година, 64-65 лева??? Време е май да изкарат някой лев от тук.
                  "Неохим"АД (обратно изкупени акции) - 2.58%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    резултатите тук не са изненадващи за всеки, който следи бизнеса локално и глобално. Някой от следящите компанията от близо може ли да ми каже има ли тук решение на акционерите за обратно изкупуване, което още не е изпълнено. Помня, че имаше нещо преди години, но докъде стигна? Защото с толкова много кеш най-логично е добър дивидент+обратно изкупуване. И още нещо ми се върти в главата, австрийците на колко влязоха тук 2013 година, 64-65 лева??? Време е май да изкарат някой лев от тук.
                    Някъде на тези нива влязоха и мисля, че няма да са на загуба скоро..... би трябвало Q1 поне да не е по-слабо от Q4 на 2021. Което означава поне още 35 млн. печалба и съответно кеш. Таргет: в диапазона 80 - 100 лв до Май

                    Коментар


                    • Мисля, че започва обратното движение
                      След толкова възхвали ....

                      Коментар


                      • резултатите тук не са изненадващи за всеки, който следи бизнеса локално и глобално. Някой от следящите компанията от близо може ли да ми каже има ли тук решение на акционерите за обратно изкупуване, което още не е изпълнено. Помня, че имаше нещо преди години, но докъде стигна? Защото с толкова много кеш най-логично е добър дивидент+обратно изкупуване. И още нещо ми се върти в главата, австрийците на колко влязоха тук 2013 година, 64-65 лева??? Време е май да изкарат някой лев от тук.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение


                          PS: ВРЕМЕ Е ДА СЕ ЗАВЪРНЕМ В SOFIX!
                          П.П.
                          само с викане не става !

                          Е ее - има 1 шанс - ако променят правилата за влизане в Софикс и той почне да се формира от не по-малко от 25 дружества.

                          Ама и за какво , като той големия им фонд е на издъхване ,а някои искат да правят пари от късия .
                          Last edited by vale1; 27.01.2022, 23:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                            Защо инвестирах тук последната 1 година:
                            1. Резултатите на дружеството постоянно се подобряват последните 2 години и заслужено днес видяхме най-добрия им отчет в историята..... както и един от най-добрите отчети на дружество от БФБ - Доверие заслужава също подобна похвала, за други дето следя не се сещам, изключвам счетоводните еквилибристики...
                            2. Мениджмънтът постоянно се подобрява, гледайки/четяйки интервютата им и вече са мнооого в час. ДВИ си вдига тел. всеки път и отговаря стегнато и любезно, но и лаконично откъм ВИ - явно е в час. И декември и януари съм говорил с него и информацията дето ми даде беше, че завода си работи и продават добре. Нищо повече..... не се издаде, че са се превърнали в печатница за пари
                            3. Дивидентната политика мисля, че ще продължи с по-усилени темпове
                            4. И не на последно място - сума ти заводи затвориха, а те НЕ.... значи е имало ужасно сериозен смисъл да бачкат, тъй като тук разходите за всичко са по-ниски от другите държави от ЕС и не само....

                            Честито на печелившите, утре чакаме 40+, а защо не и 50+..... пак се изкушавам да си помечтая за 3-цифрено число на цената и защо да не стане, примерно ако датат доста голям дивидент.... очаквам кеша след Q1 да е над 100 милиона, какво мислите ще го правят?!
                            Да, дай Боже. Но аз лично очаквам утре и в понеделник някой пенсионен фонд да излезе да продава (защото там са големи експерти). Напомням само, че първото и четвъртото тримесечие на компанията са най-добрите. Със здраве!

                            PS: ВРЕМЕ Е ДА СЕ ЗАВЪРНЕМ В SOFIX!
                            Last edited by Eminem; 27.01.2022, 22:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                              Там беше голям резил с Ники селския.. че и до КФНто писах и ....
                              Това нищо не е, аз купувах след търговото около 3,90 с идеята за бързи 25-30% Имало да става, дето се вика

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                                Честито на печелившите, утре чакаме 40+, а защо не и 50+..... пак се изкушавам да си помечтая за 3-цифрено число на цената и защо да не стане, примерно ако датат доста голям дивидент.... очаквам кеша след Q1 да е над 100 милиона, какво мислите ще го правят?!
                                По-работа ми се налага често да влизам в другия торов завод Агрополихим. Това е гробница на капиталови разходи. Много милиони са необходими за поддръжка, ремонти и екология. Никога не бих инвестирал дългосрочно.
                                Днес се качих на влака, защото успехът на борсата изисква опортюнизъм. Надявам се да успея да сляза навреме.
                                Last edited by RInvestor; 27.01.2022, 20:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X