IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ (ICPD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако в интервюто след подхърлянето на космическия 4-левов дивидент, беше споменал и нещо такова "Ако дружеството вземе много заеми за да построи нещо, което не успее да продаде тогава акционерите могат и да загубят пари. ", щеше да си ОК, но все пак е реклама и се показва само лъскавата страна, нали?
    Но не е ли най-малкото некоректно?
    Добрият, стар Батя

    Коментар


    • Аз никога не съм казвал, че е сигурна!. Напротив, в проспекта са описани всякакви възможни рискове. Изрично е казано, че направените прогнози са само прогнози и реалността може да се окаже много различна.
      Благодаря Ви за съвета да емитираме облигации. ICPD наистина възнамерява да финансира част от себестойността на проекта с дългови средства. Дали ще бъдат облигации или банков кредит все още не мога да кажа. Знам че дружеството работи и по двата варианта. Мога да Ви уверя, че се опитваме да създадем оптимална структура на използваните средства за финансиране на проекта (между собствен капитал и различните видове дълг). Именно защото възнамеряваме да използваме дългово финансиране на цена доста по-ниска от очакваната доходност на проекта; неговата очаквана възвръщаемост за акционерите в ICPD висока. Разбира се използването на финансов левъридж повишава и риска на инвестицията. Ако дружеството вземе много заеми за да построи нещо, което не успее да продаде тогава акционерите могат и да загубят пари.

      Първоначално изпратено от Бръмбар
      Г-н Майстер, след като инвестицията е толкова сигурна и доходна, моля, обяснете защо не емитирате облигации, а емитирате акции. Та вие ще загубите/ще пропуснете да спечилите/ огромна бала пари - направо я подарявате на публиката. Защо ни оставяте 200% печалба, след като всеки пенсионен фонд би ви заел срещу 15% да речем? Отворети си конспекта за изпита и си вземете поуката!
      Това е безплатен съвет от мен, а струва милиони!

      Коментар


      • Предполагам, че не е сигурна.
        Знае ли някой какъв процент от завършените до средата на лятото апартаменти на Слънчев бряг е продадена до момента (за 1000 евро+/кв.м.)?
        Знам за конкретни случай където процента е смешно нисък, но предприемачите крепят цените защото или са ги строили със собствени средства или им разсрочват кредитите.
        Че пари от такива проекти още могат да се направят съм съгласен, но 100% за една година май вече е късно.

        Коментар


        • Г-н Майстер, след като инвестицията е толкова сигурна и доходна, моля, обяснете защо не емитирате облигации, а емитирате акции. Та вие ще загубите/ще пропуснете да спечилите/ огромна бала пари - направо я подарявате на публиката. Защо ни оставяте 200% печалба, след като всеки пенсионен фонд би ви заел срещу 15% да речем? Отворети си конспекта за изпита и си вземете поуката!
          Това е безплатен съвет от мен, а струва милиони!

          Коментар


          • Проспекта го има на сайта на комисията по ценни книжа.

            Коментар


            • Ако проспектът го няма на сайта на борсата, моля пратете ми електронен адрес и ще Ви го изпратя! До колкото знам, в момента се разработва интернет сайт на Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ и скоро на него ще можете да намерите всякаква интересна информация за дружеството.

              Първоначално изпратено от harry
              Ники , къде да го погледнем този проспект. Дай и обяснение, защо този преспективен холдинг си прехвърли акциите.

              Коментар


              • Повечето АДСИЦ направиха първото си увеличение на капитала без да са започнали инвестиционната си дейност, без да имат активи или конкретни проекти. ICPD вече строи, върху земя купена преди месеци. Освен това емисионната стойност е само индикативна. Истинската цена се определя от пазара и той определи 2.14 лв (2 лева за акциите и 0.14 лева за правата)

                Първоначално изпратено от mama
                г-н Майстер,не разбрах как сметнахте, че цената на новата акция трябва да е 2 лв при номинал 1,00 лв.? Повечето АДСИЦ май увеличиха капитала си при 1 лев емисионна стойност?

                Коментар


                • mama, ами 200% за които говори спекулатн ветоятно идват от разликата между емисионната и номинала

                  Коментар


                  • Ники , къде да го погледнем този проспект. Дай и обяснение, защо този преспективен холдинг си прехвърли акциите.

                    Коментар


                    • г-н Майстер,не разбрах как сметнахте, че цената на новата акция трябва да е 2 лв при номинал 1,00 лв.? Повечето АДСИЦ май увеличиха капитала си при 1 лев емисионна стойност?

                      Коментар


                      • Някой по-долу беше казал, че не е чел проспекта! Ами да го беше прочел!!! Всичко което се казва в медиите е казано и подробно обосновано в проспекта. Ако някой иска да му се разясни направената прогноза и го мързи да чете, нека да пита - с удоволствие ще му обясня!

                        Първоначално изпратено от lord.among.pawns
                        Спекулант,
                        това не е първия случай на открито МАНИПУЛИРАНЕ на евентуалните инвеститори. Когато Елана пускаше своя АДСИЦ, те също обявиха, че ако се инвестират 1000 лв. след 7 години те ще бъдат вече 5000. Това за тях беше 500% доходност! За мен са си 400%, но рекламата все още стои на сайта им....... Направи ли КФН нещо по въпроса - НЕ, написа ли някой вестник нещо по въпроса - НЕ (е как ще напишат, нали Елана публикува при тях реклами......).
                        Пак повтарям - това не е първия случай, няма и да е последния ..... Докато КФН седи със заровена в пясъка глава и се опитва да реши кое е по-малкото зло - да се опълчи на Тор, който купи БТК за жълти стотинки или да направи нещо за да защити инветиторите, каквато по презумция трябва да бъде целта им ......... (за КРЕМ няма да коментирам).
                        Всеки може да си прави каквато иска реклама и да си говори каквото иска, стига да има някакъв контрол и следене на тези неща; Но в България в последните месеци станахме свидетели на, пак повтарям ОТКРИТИ МАНИПУЛАЦИИ с любезното съдействие на КФН;
                        Задайте си въпроса, ако това беше станало в САЩ, как щеше да реагира SEC?

                        Коментар


                        • Не е и първия случай, при който институционалния инвеститор "излиза" веднага след получаванетно на лиценза за ДСИЦ. Вижте чл. 16, ал. 1, т. 3 ЗДСИЦ.

                          Коментар


                          • Спекулант,
                            това не е първия случай на открито МАНИПУЛИРАНЕ на евентуалните инвеститори. Когато Елана пускаше своя АДСИЦ, те също обявиха, че ако се инвестират 1000 лв. след 7 години те ще бъдат вече 5000. Това за тях беше 500% доходност! За мен са си 400%, но рекламата все още стои на сайта им....... Направи ли КФН нещо по въпроса - НЕ, написа ли някой вестник нещо по въпроса - НЕ (е как ще напишат, нали Елана публикува при тях реклами......).
                            Пак повтарям - това не е първия случай, няма и да е последния ..... Докато КФН седи със заровена в пясъка глава и се опитва да реши кое е по-малкото зло - да се опълчи на Тор, който купи БТК за жълти стотинки или да направи нещо за да защити инветиторите, каквато по презумция трябва да бъде целта им ......... (за КРЕМ няма да коментирам).
                            Всеки може да си прави каквато иска реклама и да си говори каквото иска, стига да има някакъв контрол и следене на тези неща; Но в България в последните месеци станахме свидетели на, пак повтарям ОТКРИТИ МАНИПУЛАЦИИ с любезното съдействие на КФН;
                            Задайте си въпроса, ако това беше станало в САЩ, как щеше да реагира SEC?
                            I prefer to be approximately right than precisely wrong...

                            Коментар


                            • В БФБ-София е постъпила следната информация от ХД Пътища АД-София /HDPAT/:
                              ХД Пътища АД-София сключи сделка за прехвърляне на всички притежавани от холдинга акции в капитала на Интеркапитал пропърти дивелопмънт АДСИЦ и към 01.12.2005 год. ХД Пътища АД-София не приежава акции от капитала на Интеркапитал пропърти дивелопмънт АДСИЦ.

                              Честито !!!

                              Коментар


                              • Винаги ме е учудвало как учредителите на тези дружества, които обещават големи печалби на акционерите, бързат да се освободят от своите акции и да ги пласират на други. Искат да управляват, но да не носят рискове. Може би в такъв случай рискът не си заслужава?

                                Коментар

                                Working...
                                X