IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фаворит Холд - (FAVH / AFH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много ме кефи как винаги като излезе годишния отчет винаги има изненадани. Ами има и 6, 9 месечни преди него. Гледайте тях и си правете изводите. Има приходи от продажби. Коефициенти. Смятайте малко.

    Коментар


    • Да, наистина...
      Явно са подарили контрола. Така даже няма нужда да я продават евтино...
      По сходен начин "загубиха" мнозинството и в "Кортекс трейдинг", а пък то след това взе че купи голям дял в "Дружба", Разград

      Имам акции от AFH.
      Настоящото мнение е лична прогноза и не представлява инвестиционен съвет или препоръка за покупка ил

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мечка
        Абе, пичове що така я няма "Търговска къща Мебел" АД, гр. София?
        Нещо няма и печалба от продажби на акции, така че май тия ще излязат по-големи тарикати и от DOVUHL....

        Имам акции от AFH.
        Че там си е - на 50-ти ред

        Коментар


        • Абе, пичове що така я няма "Търговска къща Мебел" АД, гр. София?
          Нещо няма и печалба от продажби на акции, така че май тия ще излязат по-големи тарикати и от DOVUHL....

          Имам акции от AFH.
          Настоящото мнение е лична прогноза и не представлява инвестиционен съвет или препоръка за покупка ил

          Коментар


          • А за това дали цената трябва да зависи от печалбата - въобще не съм убеден в това. Примери много. Затова и не се доверявам много на отчетите, които всеки си ги прави както си иска. Особено сега при промяната на данъка всеки би се опитал да плати 10, а не 15%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bobi75
              защото миналата година е била около 800 хиляди, а сега е 188
              не виждам защо цената трябва да е особено по-висока от миналогодишната
              Може би ако беше погледнал предишните отчети нямаше да бъдеш толкова изненадан. Просто това не е новина. Въпреки, че съм почти сигурен, че утре цената ще падне. Просто на борсата ни търгуват хора с доста слаби нерви.

              Коментар


              • защото миналата година е била около 800 хиляди, а сега е 188
                не виждам защо цената трябва да е особено по-висока от миналогодишната

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bobi75
                  ето първото дружество подало заявка за корекция
                  Защо бе Боби - да не би, защото при 74х.лв. печалба за 9-мес. - сега е 188 х.лв, т.е. за 3 месеца е нарастнала 1,5 пъти

                  Коментар


                  • ето първото дружество подало заявка за корекция

                    Коментар


                    • Малко се рздвижи позицията и айдееее някой пуне новината


                      Високите цени на алуминия утежняват финансовото състояние на "Дружба" АД

                      В БФБ-София АД епостъпило уведомление от Дружба АД-Разград /DRURA/ със следния текст:

                      "Дружба" АД - гр.Разград е производител на бутални комплекти. Основната суровина на предприятието - алуминий, постоянно увеличава цената си и достигна най-високите нива за последните 10 години на Лондонската метална борса - 2 040 USD/т. Съчетанието на високите цени на алуминия и ръста на долара предизвикват спадане на продажбите на вътрешния и външните пазари. Основни клиенти на "Дружба" АД намаляват обема на покупките си, а някои прекратяват сключени вече договори. Въпреки положените усилия на ръководството, негативните тенденции се задълбочават, което може да доведе до увеличаване на задлъжнялостта и утежняване финансовото състояние на "Дружба" АД през IV-то тримесечие и следващата година.

                      Коментар


                      • Брао! Брао!

                        Мога ли да попитам какъв е проблемът на модератора? С какво темата ми е по-особенна от останалите, за да бъде умишлено натиквана на предишната страница, независимо от факта, че е с актуална дата и информация? Не се излагайте бе момчета!!!

                        Коментар


                        • ..

                          Дали си струва сам ще си решиш, а колкото до фирмите само за "Интърг" и "Котлостроене" със сигурност знам ,че си работят, а втората и изнася.

                          Коментар


                          • Фаворит Холд - (FAVH / AFH)

                            I. Дъщерни дружества на “ФАВОРИТ ХОЛД” АД:

                            1. “Интърг” АД гр.Сливен
                            2. “Преслав –АН” АД гр. Велики Преслав
                            3. “Котлостроене” АД гр.София
                            4. “Рачо Ковача” АД гр.Габрово
                            5. “Кортекс Трейдинг” АД гр.София
                            6. “Аутобохемия” АД гр.София
                            7. “Търговска къща Мебел” АД гр.София
                            8. “Складова техника” АД гр.Г.Оряховица
                            9. “Автотрансснаб” АД гр.София
                            10. “Промишлена енергетика Варна” АД гр.Варна
                            11. “ИФ Фаворит” ООД гр.Бургас
                            12. “Фаворит Петрол” АД гр.Варна

                            II. Инвестиции в други предприятия

                            13. “Тримона” АД гр.Монтана
                            14. "Дружба" АД, гр.Разград
                            15. "Лесекспорт" АД гр.Бургас
                            16. "Лазурен бряг" АД гр. Приморско
                            17. "Металопак" АД, гр. Карнобат
                            18. "Гарант" АД гр.Бяла Слатина
                            19. "Винекс" АД Слявянци
                            20. "Славянка" АД Бургас



                            Някой да има впечатления от споменатите фирми? За Аутобохемия, Автотрансснаб, Фаворит Петрол, Винекс, Металопак и Славянка знам, че са стабилни и работят. За другите нямам информация. Ако някой знае нещо да се обади. Капитализацията на холдинга в момента е около 21 мил лева. Официалната декларирана печалба е съмнително малка макар и с 300 хил. по-голяма от предходния период - 833 000 лв, затова и P/Й то е 25. Струва ли си ?
                            Last edited by mpy_yordanov; 22.02.2021, 14:54.
                          Working...
                          X