IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машстрой АД (4MO / MSTRY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • SubZero, показа каква е ползата от форума, благодаря за поясненията, все пак какво означава прехвърлянето на производството на двете асоциирани дружества?

    Коментар


    • айдеееee...
      Е.Т. go home
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • Добре, че ЗММ Сливен са му лоши резултатите, за другите съм съгласен.

        Но всичките са много перспективни
        Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Investorrr
          Вземете от страницата на КФН отчетите на визираните тук дружества Машстрой, ЗММСливен, Химаш и др. подобни от бранша на тежката промишленост и ги сравнете в Вапцаров АД, Плевен......погледнете им и интернет сайтовете....за първите три не знам дали имат......Вапцаров ги бие по всеки един показател...ако не е така уборете ме....
          Investorr, това, че не знаеш дали първите три дружества имат интернет страници, а в същото време се опитваш да ги сравняваш "по всеки един показател" с "Вапцаров" АД, не говори за добре свършена домашна работа.

          Преди да започнеш да купуваш някоя акция, още повече да я сравняваш с други, е добре да прочетеш наистина за какво става дума. Въпросните три дружества, за които ти не знаеш дали имат уеб страници, всъщност имат и то съвсем прилични. Дотук с интернет рекламата.

          Финансовите данни на трите "лоши" дружества, не отстъпват почти по нищо на съответните за "Вапцаров" АД. С известни угуворки за ЗММ Сливен. За сметка на това обаче, "Вапцаров" АД, ако не ти направило впечатление досега, явно прехвърля поетапно основното си производство в две асоциирани продприятия - "Вапцаров Хидро" ООД и "Вапцаров Прес" ООД, в които притежава съответно 30 и 40 процента от капитала. Това е видно и от интернет страницата на компанията-майка. В отчетите също става ясно.
          На тази база, опитай отново да сравняваш четирите дружества.

          P.S.
          Не притежавам акции в нито една цитираните компании.

          Коментар


          • Май няма да е спирка, а направо - reverse
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Investorrr
              Вземете от страницата на КФН отчетите на визираните тук дружества Машстрой, ЗММСливен, Химаш и др. подобни от бранша на тежката промишленост и ги сравнете в Вапцаров АД, Плевен......погледнете им и интернет сайтовете....за първите три не знам дали имат......Вапцаров ги бие по всеки един показател...ако не е така уборете ме....
              Прав си, интернет сайтовете са много важни, вече към задължителните документи за четен на дадено дружество ще добавя и "интернет сайт", просто съм потресен как не съм се сетил досега...

              Коментар


              • Вземете от страницата на КФН отчетите на визираните тук дружества Машстрой, ЗММСливен, Химаш и др. подобни от бранша на тежката промишленост и ги сравнете в Вапцаров АД, Плевен......погледнете им и интернет сайтовете....за първите три не знам дали имат......Вапцаров ги бие по всеки един показател...ако не е така уборете ме....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Симона
                  Хайде-хайде 30 лева е цената. Единствената причина Машстрой и ЗММ Сливен да се качват е, че един договорен фонд изкупува всичко за да държи цената си висока. Направете си справка кои са купувачитепо тези позиции в последно време, а също и при Гамакабел и Мел инвест...
                  Симонче, Симонче, ще гледаме по фондовете ли какво купуват Смях в залата. Че те там едни специалисти, да вземеш и да си посадиш. Да Ви попитам всички коментиращи тук - Кога ходихте последно до Машстрой и ЗММ Сливен, за да ги видите и снимате тея дружества. Колко са инвестирали за последните години, какво ще правят след 2007 г. Качество трябва тука, а не приказки.

                  Коментар


                  • То е ясно, че разлика има голяма между тях и Битекс. Струва ми се обаче че малко се поизсилиха нещата. Не че няма и други балони на борсата сега, но Машстрой и ЗММСЛ имат само един купувач на тия нива и ако той се изтегли (свършат му парите) цената ще коригира с 10-20% за нула време.

                    Коментар


                    • taka e, no kakwo znachenie ima koi kupuwa w momenta
                      towa e samo otgoworyt na wyprosa zashto tolkowa byrzo cenata stigna tezi niwa
                      niama nishto obshto s realnata cena na akciata
                      ne moje da se otreche, obache, che mashstroy e edno prekrasno drujestwo s otlichna produkcia i golemi perspektiwi za razwitie i za raztej na prodajbite w blizko bydeshte
                      twyrde dobre poznawam zawoda i sym si naprawil niakoi smetki
                      chudno zashto tezi dogowrni fondowe kupuwat imenno zmmsl i mstry, a ne wzemat da wdignat cenata na bitex naprimer

                      Коментар


                      • Хайде-хайде 30 лева е цената. Единствената причина Машстрой и ЗММ Сливен да се качват е, че един договорен фонд изкупува всичко за да държи цената си висока. Направете си справка кои са купувачитепо тези позиции в последно време, а също и при Гамакабел и Мел инвест...

                        Коментар


                        • kakwi baloni kakwi pet leva, realnata cena na tazi akcia e okolo 20 lv, mislia che prosto neshtata si doidoha na miastoto )

                          Коментар


                          • Къде ли е темата за балоните на БФБ

                            Коментар


                            • тук ще поспрем за отдих ...
                              мисля..
                              дано е кратък...
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • koi naprawi dnes pyrwata pokupka ot 15.49 do 16.00?

                                Коментар

                                Working...
                                X