IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машстрой АД (4MO / MSTRY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Примерите в това отношение са много и не искам да разводнявам темата.
    Казаното от мен тук и по-долу е лично мнение и не бива да се счита като съвет за покупка или продажба на акции.

    Коментар


    • ако това е сравнително добра рентабилност ми е интересно какво наричаш тогава сравнително лоша рентабилност

      Коментар


      • Съгласен съм, че Машстрой произвежда по-качествени машини от ЗММ. Ликвидността на Машстрой за една година назад е доста по-добра от тази на ЗММ . Справка за оборота от Инвестор.бг - Машстрой - 61647 акции в 423 сделки; ЗММ - 9318 акции в 196 сделки. Смятам, че нарастването на цената на акциите и при двете дружества ще доведе до подобряване на ликвидността. Не мисля , че догодина ще има проблеми с цените, защото Машстрой има сравнително добра рентабилност. След влизането ни в Европейския съюз ще минат поне още 15-20г. докато заплатите в България се доближат поне малко до тези на развитите страни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tera
          Троянските стругове се ползуват с добро име в чужбина, защото са качествени и надеждни. Машстрой и ЗММ Сливен произеждат машини , които се изнасят в Западна Европа, САЩ, Турция, Сирия и др. Вярно е , че една част от тези машини са уникални т.е. бутикови , но те са и на по-висока цена. В Машстрой освен това се произвеждат и машини с ЦПУ.
          Не ми е ясен този термин "бутикови" металорежещи машини.
          Най - общо има специални и универсални.
          CNC - струговете вървят само у нас и в Русия. Има известни
          количества в Турция и някои арабски страни, но това е по-скоро екзотика.
          Машините им са качествени и се предпочитат пред тези на ЗММ Сливен, обаче пак казвам, догодина ще имат проблеми с цените.
          Според мен цената на Машстрой трябва да по-висока, спрямо тази на Сливен, но пропуснах да си купя защото не е ликвидна позиция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t
            Brain е виновникът, защо така бе бате, за да ми се налага сега да купувам по 10лв.
            Знаещ, не виждам нищо лошо да има по-голям интерес към позицията, като се вземе предвид потенциала. Мисля, че все още има големи възможности за печалби тук.

            Коментар


            • Повече инфо?

              Коментар


              • Re: Производство

                Първоначално изпратено от reotan
                Освен това универсалните стругове , които се произвеждат в Машстрой не се произвеждат в Европейския съюз, така че няма защо да ни изместват.
                Машстрой произвежда и 'бутикови' машини , които (според мен) никой друг (в Европа) не иска да произвежда..... т.е. разходите са много големи в сравнение с масовото производство.
                Някой спомена за заплатите на инженерите - наиститна са микроскопични... т.е. никой в Европа няма да инвестира в бутикови изпълнения, (защото интелектуалната дейност е добре оценена), и трябва туземците с акъл в България да бичат нови нща


                P.S. (без заяждане) Някой от вас, които коментирате Машстрой АД, ходил ли е въобще в Троян, (освен на картата на монитора)?

                __________________________________________________ _____
                Авторът притежава акции... и има интерес от статията :-)
                25 години съм им продавал струговете.
                Точно през този период приключиха в Зап. Европа производството
                на универсални стругове, с изключение на няколко италиански
                фирми, Labor, например. Сега нре зная дали са още живи.

                Коментар


                • Производство

                  Освен това универсалните стругове , които се произвеждат в Машстрой не се произвеждат в Европейския съюз, така че няма защо да ни изместват.
                  Машстрой произвежда и 'бутикови' машини , които (според мен) никой друг (в Европа) не иска да произвежда..... т.е. разходите са много големи в сравнение с масовото производство.
                  Някой спомена за заплатите на инженерите - наиститна са микроскопични... т.е. никой в Европа няма да инвестира в бутикови изпълнения, (защото интелектуалната дейност е добре оценена), и трябва туземците с акъл в България да бичат нови нща


                  P.S. (без заяждане) Някой от вас, които коментирате Машстрой АД, ходил ли е въобще в Троян, (освен на картата на монитора)?

                  __________________________________________________ _____
                  Авторът притежава акции... и има интерес от статията :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t
                    Правилно мислиш
                    Нещо не го виждам в отчетите на Машстрой това фамозно дружество.
                    Каквото и да е, една птичка пролет не прави.
                    Основното е , че идната година разходите за производство ще
                    набъбнат до европейски мащаби. Да се изнася в щатите няма да
                    е рентабилно. Изобщо с този надценен лев въобще не я виждам тази наша икономика. Трябва ежегодно да девалвира с около 7 -8 %,
                    за да влизат малко повече парички в заводите.

                    Коментар


                    • Правилно мислиш

                      Коментар


                      • Мисля, че става въпрос за участие в друго дружество.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от znae6t
                          Пропускаме и едно участие на Машстрой в едно дружество, което ще бъде златна кокошка съвсем скоро.
                          Ако имаш предвид "Булмак" или " Сибимекс" - тези кокошки почти са спрели да снасят.

                          Коментар


                          • Пропускаме и едно участие на Машстрой в едно дружество, което ще бъде златна кокошка съвсем скоро.

                            Коментар


                            • ЗММ Сливен лее корпусите в София.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tera
                                Личи си , че имаш някаква информация , но не е съвсем актуална - в настоящия момент ЗММ БЪЛГАРИЯ ХОЛДИНГ има доста добри позиции в арабските страни , Западна Европа и Северна Америка. За справка www.zmmbulgaria.com. Освен това универсалните стругове , които се произвеждат в Машстрой не се произвеждат в Европейския съюз, така че няма защо да ни изместват.
                                "ЗММ БГ Холдинг" е бледо копие на това, което превеше навремето ДСО ЗММ.
                                Ако имаш предвид тръбните стругове на "Машстрой", то едва ли те са
                                единствените им производители, а и едва ли търсенето би удовлетворило производствените им мощности.
                                СССР вече го няма, когато се изнасяха цели влакови композиции с
                                металорежещи машини за нефтената промишленост, а бензина струваше "цели" 0,50 лв. и в знак на протест замразявахме пътуванията.

                                Предимството на Машстрой е , че прави по-качествени машини от ЗММ Сливен, но финансовите му показатели са на ръба.

                                Коментар

                                Working...
                                X