IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • причината е, че 1.2 все още е много ниска цена. Фундаменталният анализ показва много много по-висока цена. А ако толкова те притеснява питай батя - let the profits run. Рано е още да се излиза от позиция. Даже може и да се окаже много рано...интересно ми е защо реши да излизаш, като дори няма корекция още
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
      Софармата наистина трябва да се качи, само че проблемът е че преди да започне да се качва може да мине много време. Като с Тим-аджиите те чакаха 1 година и то падна с още 30% преди да отлепи от дъното. Важното е че има оборот, което е наистина хубаво. Софарма е следващата ракета, само че не се знае кога.
      ПП. Аз не мисля че Химимпорт се е изчерпала като акция - има още много къде да расте Това е само началото...
      Както и при Софармата и при ХИМ тежи голям пакет за продажба плюс държавните 700 К...
      Щом продавача е предпочел да продаде 3 м на 65 ст и не се обявявя купувача ,да не ги купуваме ние пак на 1,2 лв плюс ....
      С какво е по различна ситуацията от това че има едно порционно продаване на ХИМ когато купувачите са повече и едно излизане и подкрепа на Керезов за групата ...
      което е и същността на качването и търсиме причината и какво изпускаме...
      Но пакетите си тежат и при Софарма / с цел 1, долара / и при ХИМ / връщане на предишните нива... Нали знаеш че държавните ще бъдат предложени за 70 ст и ако е момент на корекция...
      Така че много внимателно трябва да се пипа.... аз си взех своето ....а в Софарма чакам да видя как ще се наиграят...но съм по близо до покупки във Фармата ,отколкото да влизам на тези нива на ХИМ...аз не съм донор....
      Така мисля ,така правя а тези с чуждите пари могат и друго да решат ...
      Не е препоръка..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
        Софармата наистина трябва да се качи, само че проблемът е че преди да започне да се качва може да мине много време. Като с Тим-аджиите те чакаха 1 година и то падна с още 30% преди да отлепи от дъното. Важното е че има оборот, което е наистина хубаво. Софарма е следващата ракета, само че не се знае кога.
        ПП. Аз не мисля че Химимпорт се е изчерпала като акция - има още много къде да расте Това е само началото...
        SOFARM може и да се качи,но ракета не може да бъде.Това са думи на Огнян Донев,а той знае какво говори.

        Коментар


        • Софармата наистина трябва да се качи, само че проблемът е че преди да започне да се качва може да мине много време. Като с Тим-аджиите те чакаха 1 година и то падна с още 30% преди да отлепи от дъното. Важното е че има оборот, което е наистина хубаво. Софарма е следващата ракета, само че не се знае кога.
          ПП. Аз не мисля че Химимпорт се е изчерпала като акция - има още много къде да расте Това е само началото...
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            някой би ли ми казал, къде мога да видя актуална книга с акционерите?
            аз хвърлям по едно око на варшавската сергия, информацията е актуална към настоящ момент

            http://www.gpw.pl/karta_spolki_en/BG.../#shareholders

            Коментар


            • А и още нещо ...
              Последният месец са минали 3 милиона и 100 хиляди акции на Софарма над 2 лв един милион и 200 хиляди акции на ХИМ....познайте на колко ..
              Та страшно купуване и качване...

              Бобане ама си манипулаторррррр от класа...
              Дай и цифрите на качващите се Хим прив. ,ЗХБГ ,ССВ и т.н...
              Ама за теб няма купуване...
              Важно е масовката да е заблудена и да хвърли още някой леФ в ТИМ и Сие за да продадеш по високо...
              Не е препоръка...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                ГлупостиНатиск има освен тук и във Доверие,Корп,Хика,Петрол...Познати ли са ти.Едва ли ще ви каже защо продава,истината.Защото тогава и вие сигурно ще почнете да продавате
                Бобане,
                Обичам да говориш конкретика .... колко са били преди месец....
                Петрол на 4 лв .... стигна - 6,8 лв сега пак 4,4 лв...
                Ника на 1,8 лв... стигна 2,4 и сега се крепи на 2,0 лв...ама докога..
                Корп на 74 лв... стигна 85 лв и сега е 81,5 лв....

                Та мисълта ми е че са си изконсумирали качванията от когото трябва и сега се връщат...
                Ами сега следващата вълна на ТИМ и сие и после следва връщането... Вместо да цитираш фирми където може в края на тримесечието да идва следващото качване , мисли къде ще продаваш и най вече кога за да не чакаш после следващото качване след 2 години....ако има.
                Сега продаващите ТИМ и сие влизат в следващите ракети или компании със сигурна доходност....

                А това че не се купува Софарма е такава опашата лъжа...в момента .
                Всеки ден минават над 50 К в лева най малко и това е повече от кеша на качващите се ССВ и ЗХБ и НЕФТ и ГАЗ заедно...
                Доверие ...ами утре ако купя 100 акции ще я кача със 10 % ...
                Това че някой е избрал да продава Донев пред Лудогорският първеню...си е негово решение...Ти какво би държал....
                Тук е много по добър мажоритар от Домусчиев ,при който печалбите изчезват яко дим и нито леФ за миноритарите от 100 години.. точно когато вече мислиш че фирмата е станала открита...
                Там и чужденците не могат да ги оправят да излезат наяве поне засега.. ...

                Поздрави!

                Коментар


                • някой би ли ми казал, къде мога да видя актуална книга с акционерите?

                  Коментар


                  • Вие се дърлите тук, ама даже не се знае на кой продаде тия акции..
                    Може да е от единия джоб в другия, може на поредния свой човек и тн...
                    Не че нещо, ама малко безсмислен спор се води

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Грамърси се канеха да излизат от години и едва ли проблема им е бил състоянието на СФАРМ през 2012. Напротив продажбите се и печалбата се увеличиха значително в сравнение с 2009. Доколкото разбрах хората се канели да излизат още от тогава, явно проблема им не е бил СФАРМ а БГ пазара. Колкото до ЛП намаляването на дела му, както каза и Берт, е хубава новина. А дали излиза на цяло(едва ли) или просто е решил да сложи некой милион в телевизията на Дарик - не знам!
                      Тони,ако му трябваше някой друг милион....защо да продава такива качествени акции...просто можеше да направи едно репо,колко му е .Лихвите по репото ще ги покрие с дивидент,или част от тях....и при един нормален ръст,даже и на печалба щеше да излезе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        И затова ли Грамърси си биха камшика...сега и ЛП.Тони,предполагам,че те са били по-запознати от реалността от колкото всички нас.
                        Като са толкова хубави тези цениоколо 2лв за близките 3-5г защо Доверие и Алианц не го лапнат пакета...и точка.

                        Явно или цената им е висока....или има нещо гнило.Защото да не почне да излиза след някой месец следващия акционер

                        Не е препоръка
                        Грамърси се канеха да излизат от години и едва ли проблема им е бил състоянието на СФАРМ през 2012. Напротив продажбите се и печалбата се увеличиха значително в сравнение с 2009. Доколкото разбрах хората се канели да излизат още от тогава, явно проблема им не е бил СФАРМ а БГ пазара. Колкото до ЛП намаляването на дела му, както каза и Берт, е хубава новина. А дали излиза на цяло(едва ли) или просто е решил да сложи некой милион в телевизията на Дарик - не знам!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          На цяло или не - не ме интересува колко излиза, цената си е супер за инвестиция с хоризонт 3-5години!!! И не забравяйте че има гласувано обратно в размер на 9% за следващите 3години.
                          И затова ли Грамърси си биха камшика...сега и ЛП.Тони,предполагам,че те са били по-запознати от реалността от колкото всички нас.
                          Като са толкова хубави тези цениоколо 2лв за близките 3-5г защо Доверие и Алианц не го лапнат пакета...и точка.

                          Явно или цената им е висока....или има нещо гнило.Защото да не почне да излиза след някой месец следващия акционер

                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            В момента натиска на купувачите е много голям навсякъде и в Софарма също...Ако ЛП излиза само частично и бъде обявено акцията ще излети...защото такива като мен който искат дая имат до 15 % в портфеила ще купуват пак...
                            Ако не излезе да каже нещо по въпроса ще приемеме ,че излиза цялостно ,което не е полза на акцията ,ценана и и особенно за авторитета на мажоритара...
                            ГлупостиНатиск има освен тук и във Доверие,Корп,Хика,Петрол...Познати ли са ти

                            Иначе по други има такъв натиск ,че направиха по 30%-60% отгоре за месец....познати ли са ти кои са

                            Не дей слага всичко в един кюп...

                            Иначе какво да ви каже ОД....ами всеки има право да продава,,,така преценил ,така направил.
                            Едва ли ще ви каже защо продава,истината.Защото тогава и вие сигурно ще почнете да продавате

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              В момента натиска на купувачите е много голям навсякъде и в Софарма също...
                              Ако ЛП излиза само частично и бъде обявено акцията ще излети...защото такива като мен който искат дая имат до 15 % в портфеила ще купуват пак...
                              Ако не излезе да каже нещо по въпроса ще приемеме ,че излиза цялостно ,което не е полза на акцията ,ценана и и особенно за авторитета на мажоритара...
                              На цяло или не - не ме интересува колко излиза, цената си е супер за инвестиция с хоризонт 3-5години!!! И не забравяйте че има гласувано обратно в размер на 9% за следващите 3години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Лошото за миноритарите е , че ще разберат отговора на есен - вкл. и по цената...
                                Не ме разбирай погрешно - не злобея и нямам акции
                                В момента натиска на купувачите е много голям навсякъде и в Софарма също...
                                Ако ЛП излиза само частично и бъде обявено акцията ще излети...защото такива като мен който искат дая имат до 15 % в портфеила ще купуват пак...
                                Ако не излезе да каже нещо по въпроса ще приемеме ,че излиза цялостно ,което не е полза на акцията ,ценана и и особенно за авторитета на мажоритара...

                                Коментар

                                Working...
                                X