IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Inta, тате Щърк е от най-прелетните птици ))) вече се усещате предполагам, така, че едно наум ))))))
    мдаааааааа, дойде време за размисъл

    Коментар


    • Татко Щърк-Не така, можеш и по пряко ;- като атака на змия примерно у поле! Рече си го ,- дигнах гълъбите от старата госпожа и загнезих тъдява
      Inta, тате Щърк е от най-прелетните птици ))) вече се усещате предполагам, така, че едно наум ))))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Татко Щърк-Не така, можеш и по пряко ;- като атака на змия примерно у поле!
        Рече си го ,- дигнах гълъбите от старата госпожа и загнезих тъдява

        Коментар


        • Форти предполагам, че картинките няма да ни подскажат нещо, бъди по-конкретен за оперативката - събеседвания, мнения, отзиви, (евентуално решения) )))) Успя ли да заредиш !?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • И сега като проби окончателно дългогодишната съпротива на 4,70 къде ще ходи... The sky is the limit..?
            + , И ти ли бруте !?!? ))) както имаше една приказка))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Някой май беше писал, че не го интересува оперативката от вчера
              Еми виждате резултатите днес !!!!!!!
              Ако не са Ви интересни ........

              http://whitehorsebg.com/галерия_15_24

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                И какъв е изводът най-накря, щом не е ясно какъв ще е утрешния ден? А ако си промениш мнението още утре би ли го споделил отново?
                Joz, при толкова много самоуверени в избора си хора, нима е лошо да има един такъв като мен, с по-деликатен изказ. Не бих желал да подведа някого с оптимизма си. И макар вече повече от година да пиша тук, и от писанията ми все да се вижда как съм догоре в акции и следя пазара интензивно, предпочитам да не препоръчвам очакванията си - първо, защото няма 100% сигурност какво предстои. Второ, защото може след като напиша нещо, по-късно днес, утре или след месец и повече да съм на друго мнение, а не искам да превръщам форума в мой дневник - сега купих едно, продадох друго. Търгувам интензивно и ми е практически невъзможно да обявявам всяка моя сделка, а и не е това целта на форума, според мен. Може след време да си имам други приоритети, може да не ми се пише във форума, а и така или иначе пиша рядко. Може отдавна да съм се отказал да имам акции - примерно може парите да са ми трябвали за друго. А старите ми писания все така ще стоят тук. Затова често пиша как може да променя вижданията си, акциите си и теглата им, обявявайки го или не във форума, за да се знае, че това, което пиша е валидно само за момента, в който го пиша. Пиша го по принцип, а не защото примерно планувам утре да продам или купя нещо. Знам със сигурност, че по принцип избягвам да пиша за акции, които нямам, понеже ще звуча като хейтър. Също така не пиша за акции, които вече съм решил да продам и/или вече съм сложил поръчки продава, за да не стане така, че хем хваля, хем продавам.

                Какъв е изводът накрая в очакванията ми би следвало да се подразбира от факта, че Софарма ми е с най-голяма тежест. Ако смятах, че таванът е достигнат, бих се лишил от акциите си. Към днешна дата им се радвам. За бъдещето не знам. Тежестта им е по-голяма, отколкото смятам, че е редно да ми е някоя акция в портфейла, която и да е тя. И смятам, че това е нещо, което трябва да съблюдавам, независимо колко ми харесва дадена акция. Затова си мислех поне малко да ги намаля. Заради принципа на по-нормална диверсификация. Но все още не ми се иска, дори имам покупки и на около 4.50 лв, ако и да пълня интензивно от цена под 3 лв по целия път до 4 лв и след това също. Просто на този етап все още ми се струва с потенциал. Аз съм лаик. Възможно е да греша. Допускам, че може да ми потрябват малко пари (заради една друга акция, теглото на която може да променя) и да се разделя с малък процент от тях, но дори и това не е сигурно все още.

                Тези повечето неща съм ги писал, Joz, съжалявам, когато се налага да преповтарям едни и същи неща, но щом питаш, трябваше да уважа въпроса ти. Чета те отдавна, интересен форумец си.

                Inta53 - то този въпрос що за птица съм по-скоро на теб трябва да бъде зададен, изказът ти напряга до краен предел и без това развинтената ми фантазия, но следя мненията ти с интерес, наистина. Колоритен участник си.

                Следя форума много активно. И съм благодарен на всички, които пишат в него.

                Притежавам акции на Софарма. Възможно е да съм пристрастен, възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви.
                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                  И какъв е изводът най-накря, щом не е ясно какъв ще е утрешния ден? А ако си промениш мнението още утре би ли го споделил отново?
                  Съмнявам се.
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                    И какъв е изводът най-накря, щом не е ясно какъв ще е утрешния ден? А ако си промениш мнението още утре би ли го споделил отново?

                    По скоро въпросът е, от де си долетял ТЩ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                      Не знам какво е движението на цените към момента на писането на коментара ми, понеже в момента не ми е пусната платформата и не следя индексите в реално време. Искам само да споделя, че мен движенията на дневна база слабо ме вълнуват. Дали ще е 2 напред - 1 назад или 1 напред - 2 назад (или каквито и да е дневни или дори седмични стъпки в едната или другата посока) е твърде малък повод за мен за хвърляне или за сваляне на шапки и за подобни излишни вълнения . Виж, на полугодие или година вече ме вълнува.

                      Аз обикновено си хвърлям шапката доста високо. И се надявам като я хвърля, да не се върне бързо при мен, понеже върне ли се бързо, това би означавало, че таванът се е оказал нисък. Така че за момента нека всеки сам си прецени има ли място за високо летящи шапки или трябва да ходим приведени, поради ниския таван. Аз не знам как е. Да си призная, леко се смущавам, когато много народ започне да си хвърля шапката там, където и аз, но не може явно без смущения в този живот .

                      Софарма е с най-голяма тежест в портфейла ми, в пъти по-голяма от повечето ми акции. Не знам докога ще е така, може утре да мисля различно, обявявайки го или не, но засега съм доволен. Не знам и накъде ще се движи цената. Препоръки нямам никакви.
                      И какъв е изводът най-накря, щом не е ясно какъв ще е утрешния ден? А ако си промениш мнението още утре би ли го споделил отново?

                      Коментар


                      • Не знам какво е движението на цените към момента на писането на коментара ми, понеже в момента не ми е пусната платформата и не следя индексите в реално време. Искам само да споделя, че мен движенията на дневна база слабо ме вълнуват. Дали ще е 2 напред - 1 назад или 1 напред - 2 назад (или каквито и да е дневни или дори седмични стъпки в едната или другата посока) е твърде малък повод за мен за хвърляне или за сваляне на шапки и за подобни излишни вълнения . Виж, на полугодие или година вече ме вълнува.

                        Аз обикновено си хвърлям шапката доста високо. И се надявам като я хвърля, да не се върне бързо при мен, понеже върне ли се бързо, това би означавало, че таванът се е оказал нисък. Така че за момента нека всеки сам си прецени има ли място за високо летящи шапки или трябва да ходим приведени, поради ниския таван. Аз не знам как е. Да си призная, леко се смущавам, когато много народ започне да си хвърля шапката там, където и аз, но не може явно без смущения в този живот .

                        Софарма е с най-голяма тежест в портфейла ми, в пъти по-голяма от повечето ми акции. Не знам докога ще е така, може утре да мисля различно, обявявайки го или не, но засега съм доволен. Не знам и накъде ще се движи цената. Препоръки нямам никакви.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          ехаааааааа
                          Е сега на 3% ще удряме шапките в тавана ли . Успех на всички

                          Коментар


                          • колегите от групата посещавата ОС трябва да са мн доволни
                            нали?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Как беше, много ми е гот
                              И на мен ми е гот
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                +1
                                Някой май бърза преди дивидента!
                                или преди отчета

                                Коментар

                                Working...
                                X