IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

    може ли повече инфо по темата ?

    Коментар


    • Това ми се струва добра новина...тия продукти съм ги ползвал някои и са хубави и пектина и магнезия

      кое му е лошото на новината?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

        Кое му е бравото? Че придобива поредна компания от свързани лица?
        може ли повече инфо по темата ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Браво!
          Кое му е бравото? Че придобива поредна компания от свързани лица?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Уведомяваме Ви, че “Софарма” АД придоби 75% от успешния стартъп за разработване и маркетиране на хранителни добавки „Аромания“ (www.arolife.bg).

            За близо двете години от учредяването си “Аромания” има регистрирани над 20 продукта, като за 12 от продуктите има регистрирана или подадена заявка за различен вид патентна защита – търговска марка, промишлен дизайн или полезен модел. Два от продуктите са водещи в своите категории. За 2016 година приходите от продажби на дружеството възлизат на 1 279 хиляди лева.

            Софарма ще използва тази платформа за по-мащабно присъствие на пазара за хранителни добавки и ще влезе с гордост в “обществото на българските бизнес ангели”.
            Браво!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

              Софарма ще използва тази платформа за по-мащабно присъствие на пазара за хранителни добавки и ще влезе с гордост в “обществото на българските бизнес ангели”.
              Това е писано от човек, който е много далече от темата и звучи много притеснително, ако така си представят нещата с иновациите в Софарма.

              /Имам доста акции тук и не препоръчвам нищо /

              Коментар


              • Уведомяваме Ви, че “Софарма” АД придоби 75% от успешния стартъп за разработване и маркетиране на хранителни добавки „Аромания“ (www.arolife.bg).

                За близо двете години от учредяването си “Аромания” има регистрирани над 20 продукта, като за 12 от продуктите има регистрирана или подадена заявка за различен вид патентна защита – търговска марка, промишлен дизайн или полезен модел. Два от продуктите са водещи в своите категории. За 2016 година приходите от продажби на дружеството възлизат на 1 279 хиляди лева.

                Софарма ще използва тази платформа за по-мащабно присъствие на пазара за хранителни добавки и ще влезе с гордост в “обществото на българските бизнес ангели”.

                Коментар


                • Така...много добре днес тук! А още нямаме дивидент и отчет! Ето малкдопълнително инфо:

                  "
                  INSIDERS CONTINUE TO ADD STOCK

                  Due to new regulatory regime with respect to insider trading, the latter continued

                  to be active in adding Sopharma stock. In mid-June2017, key shareholder and CEO

                  Ognyan Donev acquired 0.37% stake and increased his investment to 25.15%

                  of the registered capital via Donev Investments Holding."



                  VALUATION: We are positively surprised by Sopharma’s latest financial results which give us the comfort

                  to do a second upward revision in our estimates this year, excluding the Tabex opportunity in the US until any concrete results emerge

                  We keep our 10% holding discount due to Sopharma’s M&A activity. Yet , this yields another increase in our one year price

                  target from BGN 4.82 to BGN 5.20 per share with a BUY recommendation.


                  Каквото и да си говорим, тук има един шанс за закъснелите да допълнят еФтинко и всички знаем как се казва той . Не не е чичо Оги, а започва с Р.
                  Last edited by tony1975; 20.07.2017, 19:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikodim Разгледай мнение

                    Бик в атака няма ли да се похвали и той ?
                    Е той си се похвали, нали каза че му е гот, както и на мен де

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      Ама тука яко хвалене пада! Щъркелът пак е взел да обяснява колко е успешен
                      Бик в атака няма ли да се похвали и той ?
                      Не препоръчвам никому нищо.

                      Коментар


                      • Ама тука яко хвалене пада! Щъркелът пак е взел да обяснява колко е успешен
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                          Мене ме интересува имаш ли още Свилоза ?
                          Да, като мисля финансовият ми интерес по темата Свилоза е дори по-голям, отколкото беше миналото лято, когато имах доста мнения за Свилоза. Но да кажем, че е около някаква подобна стойност, понеже не помня колко беше точно миналото лято. Платформата не е пред мен. Препоръки нямам, разбира се.

                          Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение

                            Ако се вълнуваш от някое конкретно дружество имам ли го още - питай.
                            Поздрави и успех!
                            Мене ме интересува имаш ли още Свилоза ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Inta, тате Щърк е от най-прелетните птици ))) вече се усещате предполагам, така, че едно наум ))))))
                              Прецаканото, бъркаш и този път. На борсата ни много добрите и с дълга история дружества не са толкова много. И няма как човек да си променя кой знае колко портфейла, а и аз многократно съм казвал, че акции на дружество, мажото на което не ми вдъхва доверие, акции не ща, колкото и подценени да ми се струват акциите (макар че кой ли съм аз да преценявам кой мажо какъв е). Така че кръгът не е кой знае колко широк с оглед и на факта, че други просто не ми се струват перспективни и не бих си купил, ако и да не ме притеснява мениджмънтът. Последно съм си писал портфейла миналото лято, не помня какъв беше, но предполагам повечето акции ги имам и сега. Само теглата са различни на тези, които имам. Ако се вълнуваш от някое конкретно дружество имам ли го още - питай. Подробни колелца не смятам да рисувам. Както вече писах, избягвам да пиша за акции, които вече нямам или никога не съм имал, понеже звучи хейтърско.

                              Поздрави и успех!
                              Last edited by Татко Щърк; 20.07.2017, 16:32.
                              Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                Татко Щърк-Не така, можеш и по пряко ;- като атака на змия примерно у поле!
                                Рече си го ,- дигнах гълъбите от старата госпожа и загнезих тъдява
                                Тук не си съвсем прав, понеже Старата госпожа, както наричаш ти CENHL, все още си я тача и "гълъби си гнездят и там" . Просто Софарма вече ми е доста по-тежка. Не толкова намалях планината (макар че съм имал и повече), колкото купувах Софарма, т.е. тежестта на Софарма дойде най-вече от продажба на други акции и от други средства. Правилно прецених от края на миналата година насам, че Софарма има недооценен потенциал с оглед нивата тогава - нейните и на другите сериозни акции. Стара планина е акция, която тача много поради куп причини, които са отдавна известни - коректност, прозрачност, отношение към акционерите във форума, дивидентна политика... Просто към него момент, когато някой или нещо натисна цената на Софарма под 3 лв, по същото време Стара планина беше сравнително по-справедливо оценена (по мое скромно мнение). Както вече съм казвал - обичам да сменям кончетата, но от някои винаги си държа и смятам, че ще си държа, докато съм на БФБ. Стара планина с подобна политика и при равни други условия, ще е винаги сред най-тачените от мен акции и към днешна дата движенията при нея също силно ме вълнуват. Това е акция, която ме вълнува много отдавна и която вярвам, че ще ме вълнува, докато изобщо ме вълнуват български акции. Колкото до Софарма - за нея писах достатъчно тази седмица и мисля стана ясно колко много държа на нея вече повече от половин година.

                                Притежавам акции на около десетина дружества на БФБ, включително Стара планина и Софарма. Препоръки нямам никакви.
                                Last edited by Татко Щърк; 20.07.2017, 16:14.
                                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                                Коментар

                                Working...
                                X