IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Технически анализатор Разгледай мнение
    ти радваш ли се когато акциите ти поевтиняват?
    да ако резултатите им са по-добри от последните 2-3 години и имам кеш!

    Коментар


    • ти радваш ли се когато акциите ти поевтиняват?

      Коментар


      • При толкова много метеорити 2-3месеца може да не са достатъчни...

        Искаш коментар... какво да ти кажа.

        Според статията на Мъро се оказва, че СФАРМ се превръща в спекулант със собствени акции, което не ми харесва много. Да рационално е да продадеш скъпо и после да купиш евтино, но ми звучи малко спекулантско за най-синия чип на БФБ. За 100-200 изкупени акции се разцепват от съобщения, а да няма и гък за продадени половин милион... дали не е пропуск на автора на статията и това са завъртени акции за акционери от Медика и Уни, каквато бе идеята на това изкупуване... казва ли ти някой!?!?

        И на мен ми се иска да виждам и тук, като при Монбат - замах и покупки на фирми в Германия, Африка и Италия, а не някакви плюнки в Троян и Търново, но приемам че мениджмънта е решил, че през последните години е пропуснал големи пробойни в работещата сега система и е решил да оптимизира първо тях! При Монбат всъщност може да са останали едни пари от офертата за ЧЕЗ, на които да търсят друга реализация след като не им е харесала цената на продавача

        Иначе такива флуктуации на месечна база не ме притесняват! Докато резултатите се подобряват, докато бизнеса расте и докато се чувствам част от нещо ...ще си ги държа!

        Поздрави и успех!
        Last edited by tony1975; 26.09.2017, 20:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Гледаме напред Форти - освен това, както и ти каза - нали нямаме нищо против ниските цени!?, ощетен - не, разочаравание по-скоро))) _- нали беше обявил за ракетата-2017 !?!? това имах предвид - споделено разчарование с партньор
          не разбрах защо си разочарован

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Форти
            защо се чувстваш ощетен или засегнат както го написа?
            Гледаме напред Форти - освен това, както и ти каза - нали нямаме нищо против ниските цени!?, ощетен - не, разочаравание по-скоро))) _- нали беше обявил за ракетата-2017 !?!? това имах предвид - споделено разчарование с партньор
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Гледаме напред Форти - освен това, както и ти каза - нали нямаме нищо против ниските цени!?,
              Първоначално изпратено от Tony1975
              може да кажем, че е спряла на станция МИР, за да изчака метеоритен дъжд и продължава!
              И аз ще изчакам 2-3 м,. да мине дъждовния сезон и на МИР))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                ракетата гръмна като чалънджър- да или не
                защо се възмущаваш от търговията на Софарма?
                защо се чувстваш ощетен или засегнат както го написа?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  ракетата гръмна като чалънджър- да или не
                  може да кажем, че е спряла на станция МИР, за да изчака метеоритен дъжд и продължава!

                  Коментар


                  • ракетата гръмна като чалънджър- да или не
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Тони, нямах теб предвид, човече. Имах предвид форти, Моля не се чувствай засегнат. И аз съм от заегнатите всъщност, защото също не го очаквах. И какво все пак излиза че пак си купуват на 4,30-4,50 и няма да се учудим, ако се пласира купеното на 5 например.!?!? Затова им гледах на кафе на по-голямата част, като започнаха изпълненията. рекох си - внимателно с ракетата да не стане гаф на старта))))
                      при тази търговия май Софарма печели!!!
                      да или не?

                      Коментар


                      • Тони, нямах теб предвид, човече. Имах предвид форти, Моля не се чувствай засегнат. И аз съм от заегнатите всъщност, защото също не го очаквах. И какво все пак излиза че пак си купуват на 4,30-4,50 и няма да се учудим, ако се пласира купеното на 5 например.!?!? Затова им гледах на кафе на по-голямата част, като започнаха изпълненията. рекох си - внимателно с ракетата да не стане гаф на старта))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • нали толкова прозрачната компанийката и толкова добри чичовци има вероятно вътре, та не пуснаха едно съобщение дали и колко е имало обезщетени акционери от придобитите компании, както си е редно. И това от най- спрягана едва ли не за еталон компания!?))))) Tа чак и партньорите сега да се чувстват неподготвени да обяснят заигравките със собствените акциЙ
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            "Партньорите" са ясни, ама какво му е на чичо? На евтино купува, на скъпо- продава, осигурява ликвидност и емоции, де да бяха повече като него и за нас щеше да е по-добре
                            Има обаче една малка подробност - Чичо не купува, когато е евтино и не продава, когато е скъпо - той сам си ги прави нивата каквито иска, защото с неговите финансови възможности и ниската ликвидност на нашата борса това е абсолютно постижимо. Така да се каже - от едната страна ни подкарва, а от другата ни завардва... Като агънца.

                            Коментар


                            • "Партньорите" са ясни, ама какво му е на чичо? На евтино купува, на скъпо- продава, осигурява ликвидност и емоции, де да бяха повече като него и за нас щеше да е по-добре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                                През лятото на 2017 г. компанията е продала 417 312 акции, реализирайки печалба от над 50%, но вече отново е и купувач
                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...-akcii-247193/

                                Интересно ми е да чуя мнението на "партньорите", които заедно с нас - простосмъртните - правеха предположения кой е големият продавач? Защото от тази информация се налага логичният извод, че или са изиграни като нас, или са вътрешари и също са участвали в пиеската на Чичо!?

                                Коментар

                                Working...
                                X