IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Добър вечер, уважаеми ПартньорИ!

    Познахте ли се...?!? Наздраве!

    BTW..., това мислех да ви го плясна още в петък..., ама да не ви развалям... Уй... кенда...
    Attached Files
    Last edited by maverik; 06.11.2017, 19:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

      Със същия успех можеше да напишеш същия текст по адрес на тези, които правят внушения за повишаване на цените на акциите. Не се опитвай да даваш акъл за неща, които не разбираш. Писанието ти е силно мракобесно и смърди на сталинизъм. Вземи прочети първо съответния регламент на ЕС по въпроса, запознай се със съдебната практика и тогава пак пиши. За твое услеснение ще ти направя едно обобщение:

      1. Ако някой пише във форума, че дадена акция е "шит", няма начин да му лепнеш пазарна манипулация.
      2. Ако някой пише във форума, че дадена акция е "ракета", няма начин да му лепнеш пазарна манипулация.
      3. По друг начин стои въпроса със злоупотребата с вътрешна информация, но това е съвсем друга бира. На практика, 99% от пишещите за "шитове" и "ракети" не са имали, нямат и няма и да имат достъп до вътрешна информация.
      4. Също така е друга бира и създаването на истински "фалшиви" новини - например фалшиво съобщение за дивидент, оформено съвсем като истинско. Имаше такъв случай във форума преди доста години и човекът си отнесе глобата.

      Така че вземи да успокоиш топката малко ....
      Момчето не е лошо, но не е попаднало на съветници....нещо перифразирано от влезна в затвора и стана човек....
      Василев и сие обяви 100 м. лева през май да събере от фондове за софикс фонда...
      Чичо Оги обяви изкупуване на Доверие , после търгово и накрая пак на една среща продаде и обяви че на тази цена няма да стане...
      Каролев във Фиб и цената и пълни манипулации от едно ип при защита на дадена цена ....
      Сега Ромптрол отвориха тезгюха и сложиха цена на Фармата......
      Евроинс направиха търгово на 1.3 ,но при 4 лв беше лоша цената а сега супер...
      Хим се мъчи но виновни са манипулаторите ...

      Значи ако се качва цената с демарши обратни изкупувания и срещи в едни тъмни канцелария не е манипулация но ако се прави в зависимост от изказването на едни наши другаре и бащици е манипулация...
      Тези врагове на човешкия род който излъгаха невинните дребни инвеститорчета да продават и да губят.........
      Анатема!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
        Аз мисля, че е крайно време КФН да се намеси за всички тези манипулации, които се правят от ограничен кръг от хора, скрити с различни никове. Прави се опит за манипулиране на пазара, чрез внушения за тотален срив, кризи, пълна обезценка на всички търгувани акции. Склоняват се дребни инвеститори към продажби на акции на много по-ниски цени, чрез внушения за драстично падане на цените на определено дружество. Вследствие на внушенията много дребни инвеститори продават акциите си на по-ниски цени и се лишават от постигната до момента доходност. Подкопава се доверието на инвеститорите в БФБ. Правят се усилия за подкопаване на авторитета на мениджъри и основни за БФБ дружества. Непрекъснато се генерират слухове и фалшиви новини, чрез които се прави опит за манипулиране. Целенасочено се критикуват, включително и чрез лични обиди, всички позитивни становища и коментари, отнасящи се до конкретна позиция или до БФБ като цяло . Правят се опити за вменяване на скрит умисъл, "нелоялни споразумения" и внушения за манипулации на борсата във всички случаи на прилагане на добри корпоративни практики, свързани с обявяване на обстоятелства и събития, отнасящи се до състоянието и насоки за развитие на публични дружества. Зад всички тези манипулации стоят ограничен брой лица, идентифицирането на които е много лесно. Своята отговорност следва да се поеме и от сайта инвестор, защото не трябва да се допускат опити за груби манипулации на пазара.
        Със същия успех можеше да напишеш същия текст по адрес на тези, които правят внушения за повишаване на цените на акциите. Не се опитвай да даваш акъл за неща, които не разбираш. Писанието ти е силно мракобесно и смърди на сталинизъм. Вземи прочети първо съответния регламент на ЕС по въпроса, запознай се със съдебната практика и тогава пак пиши. За твое улеснение ще ти направя едно обобщение:

        1. Ако някой пише във форума, че дадена акция е "шит", няма начин да му лепнеш пазарна манипулация.
        2. Ако някой пише във форума, че дадена акция е "ракета", няма начин да му лепнеш пазарна манипулация.
        3. По друг начин стои въпроса със злоупотребата с вътрешна информация, но това е съвсем друга бира. На практика, 99% от пишещите за "шитове" и "ракети" не са имали, нямат и няма и да имат достъп до вътрешна информация.
        4. Също така е друга бира и създаването на истински "фалшиви" новини - например фалшиво съобщение за дивидент, оформено съвсем като истинско. Имаше такъв случай във форума преди доста години и човекът си отнесе глобата.

        Така че вземи да успокоиш топката малко ....
        Last edited by netware5; 06.11.2017, 17:44.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Много си прав InternTrader и много добре си го казал, подкрепям те напълно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
            Аз мисля, че е крайно време КФН да се намеси за всички тези манипулации, които се правят от ограничен кръг от хора, скрити с различни никове. Прави се опит за манипулиране на пазара, чрез внушения за тотален срив, кризи, пълна обезценка на всички търгувани акции. Склоняват се дребни инвеститори към продажби на акции на много по-ниски цени, чрез внушения за драстично падане на цените на определено дружество. Вследствие на внушенията много дребни инвеститори продават акциите си на по-ниски цени и се лишават от постигната до момента доходност. Подкопава се доверието на инвеститорите в БФБ. Правят се усилия за подкопаване на авторитета на мениджъри и основни за БФБ дружества. Непрекъснато се генерират слухове и фалшиви новини, чрез които се прави опит за манипулиране. Целенасочено се критикуват, включително и чрез лични обиди, всички позитивни становища и коментари, отнасящи се до конкретна позиция или до БФБ като цяло . Правят се опити за вменяване на скрит умисъл, "нелоялни споразумения" и внушения за манипулации на борсата във всички случаи на прилагане на добри корпоративни практики, свързани с обявяване на обстоятелства и събития, отнасящи се до състоянието и насоки за развитие на публични дружества. Зад всички тези манипулации стоят ограничен брой лица, идентифицирането на които е много лесно. Своята отговорност следва да се поеме и от сайта инвестор, защото не трябва да се допускат опити за груби манипулации на пазара.
            дали знаеш, колко много си прав!?? а дано ама нада ли!!!

            ако това горното трябва(трябваше) да се приложи със задна дата, представи си само колко и какви глоби щяха да отнесат всичките ИПта, опериращи на БГ пазара, да не говорим пък колко частни фалита могат да се случат. Но не се надявай, това е БулгаристАн! няма нищо случайно и няма никой случаен писачите от ИПтата, които по цял ден нямат какво да правят, трябва да им "отрежат главите" поне по един път и тогава ще говорим отново

            Коментар


            • Сектантите, сривльовците и хейтърите викат дръжте "сектантите"! Монтьо, Преци, Пубер и сие, - все пак това беше превърнала се в щамп-годишна среща; -назначена, оповестена публично и не на последно място ОПОВЕСТЕНА с подробности в предварително обявените сайтове ! Четете, информирайте се и изисквайте от вашите различно избрани компании същото отношение и прозрачност от управляващият ги мениджмънт! -
              Are по-кротко се обаждай там от множеството на спекулантьорите и манипулаторите ако обичаш. И без това не споделям държане на буклуци като златен лев и лесопласт, да не продължаваме да си губим времето,. Играй си там както ти харесва и се дръж на ниво, Ако можеш де.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Аз мисля, че е крайно време КФН да се намеси за всички тези манипулации, които се правят от ограничен кръг от хора, скрити с различни никове. Прави се опит за манипулиране на пазара, чрез внушения за тотален срив, кризи, пълна обезценка на всички търгувани акции. Склоняват се дребни инвеститори към продажби на акции на много по-ниски цени, чрез внушения за драстично падане на цените на определено дружество. Вследствие на внушенията много дребни инвеститори продават акциите си на по-ниски цени и се лишават от постигната до момента доходност. Подкопава се доверието на инвеститорите в БФБ. Правят се усилия за подкопаване на авторитета на мениджъри и основни за БФБ дружества. Непрекъснато се генерират слухове и фалшиви новини, чрез които се прави опит за манипулиране. Целенасочено се критикуват, включително и чрез лични обиди, всички позитивни становища и коментари, отнасящи се до конкретна позиция или до БФБ като цяло . Правят се опити за вменяване на скрит умисъл, "нелоялни споразумения" и внушения за манипулации на борсата във всички случаи на прилагане на добри корпоративни практики, свързани с обявяване на обстоятелства и събития, отнасящи се до състоянието и насоки за развитие на публични дружества. Зад всички тези манипулации стоят ограничен брой лица, идентифицирането на които е много лесно. Своята отговорност следва да се поеме и от сайта инвестор, защото не трябва да се допускат опити за груби манипулации на пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  Пубер (ще си такъв докато не покажеш зрялост), нищо ново не е казано на тази среща,- напротив !
                  След най малко двумесечен шум под и над сурдинки, от вещи и не до там вещи и
                  "добронамерени" клИкари, се сложиха най открито говорените проблеми и несмущаващите никого
                  до тази среща свободни съчинения, кой кого и как щял да "наведе" "извие" и ттт. ннн. ....-
                  Е не е задължително да сте от страната на булката, ...но де е нейната страна ...-фийчовци ??? - изпуснах се -съжалявам
                  не съвсем!
                  Ти..., нещо обърка влака..., или поне така те усещам... Ти си мислиш, че ше Фляза у тоя шит ли...?!? )))))))) И затова ви плещя тук...!?! Ма ти сериозно ли... ????
                  п.п. Като ми казваш "пубер"( зрялост, не означава идиот, за каквито ви е взел чичката) ..., ти на колко си...?
                  Last edited by maverik; 06.11.2017, 16:19.

                  Коментар


                  • Новината ограничава възможността за спекула и това дразни някой хора.

                    Коментар


                    • Пубер (ще си такъв докато не покажеш зрялост), нищо ново не е казано на тази среща,- напротив !
                      След най малко двумесечен шум под и над сурдинки, от вещи и не до там вещи и
                      "добронамерени" клИкари, се сложиха най открито говорените проблеми и несмущаващите никого
                      до тази среща свободни съчинения, кой кого и как щял да "наведе" "извие" и ттт. ннн. ....-
                      Е не е задължително да сте от страната на булката, ...но де е нейната страна ...-фийчовци ??? - изпуснах се -съжалявам
                      не съвсем!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Най малко на мен е чичо, пък и аз съм една от сламките в окото му!
                        Това не ми е попречило да доверя два апартамента (по средна цена на придобиване на активи) в негови структурни проекти. Носят ми до момента 5,3% див. доходност и пазарна >62% (спаднала заради последните увеличения).
                        При него и още в една група на родното БФБ си заслужава човек да се окопава в инвестицията си, отделен е въпроса, че действието носи и прилични приходи!
                        Инта, никой не гледа в твоето канче, апартаменти, доходност, артии... и т.н.
                        Тук има сериозен проблем! Не можеш да постнеш у фейса инфо кой с какво, на каква цена се бил разбрал и да надъхваш /манипулираш/ партньорЕте. Та, това е великия Ви маЖо. Щом до там е опрял в мотивирането / за мен облъчване/ ви..., да определи ЯСЕН таргет за цена... ситуацията не е положителна...!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                          нямаш спирка
                          не искам да ме споменаваш поименно в глупостите си
                          тази заран купих акции на софарма няколко пъти повече от портфейлчето ти
                          ти ли искаш да ми казваш как да похарча паричките си???
                          то поне да беше хубава жена, ама и това не си.....
                          Мечето_Цвети_Монти няма вече борсово търгуван портфейл след като миналата седмица КФН свали от публичния регистър около 30 дружества!
                          Колкото до женствеността ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Ако бях жена , щях да се лепна за такъв като теб.....за да не му казвам как да си харчи парите....
                            Ти веско ли си...
                            Ами аз цитирам тони ....наа него се сърди....
                            Нарицателно на донор без да мисли....
                            Толкова евтиния има на пазара ти точно тук се целиш.

                            Коментар


                            • Многолики Монтьо, задръж си проповедите за някой друг с боб, звезди или ЕЖказа,
                              не се навирай за енти път дето си ни чут, нито пък разбран,
                              от какъв зор загриженост непотърсена раздаваш, че и съдиш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                                нямаш спирка
                                не искам да ме споменаваш поименно в глупостите си
                                тази заран купих акции на софарма няколко пъти повече от портфейлчето ти
                                ти ли искаш да ми казваш как да похарча паричките си???
                                то поне да беше хубава жена, ама и това не си.....
                                Ако бях жена , щях да се лепна за такъв като теб.....за да не му казвам как да си харчи парите....
                                Ти веско ли си...
                                Ами аз цитирам тони ....наа него се сърди....
                                Нарицателно на донор без да мисли....

                                Коментар

                                Working...
                                X